کد مطلب:  41783  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران

معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران

معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه علم و فناوری مازندران یکی از...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران
معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندرانمعرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه علم و فناوری مازندران یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه علم و فناوری مازندران مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه علم و فناوری مازندران شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه علم و فناوری مازندران می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه علم و فناوری مازندران بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران و تاریخچه دانشگاه علم و فناوری مازندران و آدرس سایت دانشگاه علم و فناوری مازندران می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه علم و فناوری مازندران

دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر) یکی از دانشگاه‌های دولتی تحت نظارت وزارت علوم است که در شرق استان مازندران و در شهرستان بهشهر قرار دارد.

رشته‌های فعال در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ریاضی، مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی صنایع می‌باشد. همچنین در رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران نیز دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی می‌باشند.

دانشگاه علم و فناوری مازندران دارای سه دانشکده است:

دانشکده ریاضی، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، و مهندسی شیمی و صنایع می‌باشد. ریاست این دانشگاه به عهده حمید محمدزاده عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی می‌باشد.

دانشگاه علم و فناوری مازندران که در کیلومتر 3 جاده دریای چهارفصل شهرستان بهشهر واقع گردیده‌است با عنوان واحد اقماری دانشگاه علم و صنعت ایران، در سال 1373 با پذیرش 90 دانشجو در دو رشته مهندسی صنایع و برق آغاز به کار نمود.

این واحد در سال 1391 و طی فرایند استقلال از دانشگاه علم و صنعت ایران به مرکز آموزش عالی و در سال 1392 به دانشگاه علم و فناوری مازندران تغییر نام داد. پس از استقلال دانشگاه و به دنبال پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولین دانشگاه، تعداد رشته‌های تحصیلی به 9 رشته و تعداد دانشجویان به حدود1850 نفر افزایش یافت و معاونت‌های اداری مالی، فرهنگی و دانشجویی و آموزشی، پژوهشی و فناوری ایجاد شد.

پس از استقلال دانشگاه علم و فناوری مازندران، ابتدا دو معاونت اداری، پشتیبانی و فرهنگی دانشجویی و معاونت آموزشی و پژوهشی در نمودار سازمانی دانشگاه در نظر گرفته شد که با گذشت یک سال از این موضوع، معاونت فرهنگی و دانشجویی در تاریخ 92/11/6 از معاونت اداری و پشتیبانی جدا گردید و به عنوان معاونت جدید در دانشگاه شروع به فعالیت نمود. این دانشگاه پس از استقلال خود موفق به اقدام جهت ساخت تأسیسات و فضاهای آموزشی و رفاهی شده‌است.

سایت دانشگاه علم و فناوری مازندران

www.mazust.ac.ir

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه علم و فناوری مازندران» در کادر زیر بنویسید :

5 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید