شور جهانی ؛ آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده آسمونی | آسمونی
کد مطلب: 46108 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شور جهانی ؛ آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده آسمونی

شور جهانی ؛ آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده آسمونی

شور جهانی؛ آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده آسمونی  /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شور جهانی؛ آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده آسمونی  /  اختصاصی آسمونی

  به گزارش آسمونی ، دایره المعارف تصویری « شور جهانی» که به طور جامع نگاهی دارد به رقابت های جام جهانی فوتبال، توسط نشر ایده پردازان چکاد منتشر شد. مهدی زارعی نویسنده این اثر، سالهاست که در رسانه های مختلف از ورزش می نویسد اما فوتبال در این بین جایگاهی ویژه دارد. او می گوید:

« همه ما در کودکی برای خودمان، آرشیوی ورزشی داشته ایم و کمتر کودک دهه های گذشته را می توان یافت که در سالهایی از زندگی خود به جمع آوری عکسها، مجلات یا نتایج مسابقات فوتبال نپرداخته باشد.»

جمع آوری اطلاعات نویسنده شور جهانی هم از چند دهه قبل آغاز شد. وی از آن روزها چنین خاطراتی دارد:« در کودکی تمام رویاهایم این بود که از تمامی اتفاقات رخ داده در جام جهانی فوتبال مطلع باشم. اما چنین چیزی در روزهایی که خبری از اینترنت نبود، تقریبا غیرممکن به نظر می رسید. این بود که سالها وقت گذاشتم. از سال 1990 که جام جهانی را دیدم، نتایج تک تک مسابقات را یادداشت می کردم و به این ترتیب مجموعه خود را بعد از مسابقات جام جهانی ایتالیا خودم گردآوری کردم. هر دوره برای خودش جداول مخصوص داشت، پرچم های کشورها را داشت و اتفاقات ریز و درشت که با دستخط یک نوجوان نوشته شده بودند. برای سایر ادوار از مجلات برادرم کمک گرفتم که مسابقات دهه 70 در آن دیده می شدند. اما سرانجام لازم شد از آرشیو روزنامه هایی کمک بگیرم که قبل از جام جهانی 1994 نتایج ادوار مختلف جام جهانی را چاپ کرده بود. با گرفتن چند فتوکپی از صفحات آن، سرانجام در 15 سالگی صاحب اولین تاریخچه جام جهانی در زندگی ام شدم! یک سال بعد کتابی عربی به نام کره القدم از نمایشگاه بین المللی کتاب خریدم که موضوع آن جام جهانی فوتبال بود و طی 3 ماه با کمک از فرهنگ لغات، بیش از 200 صفحه آن را ترجمه کردم که بسیار کمک حالم شد.» اما در عصر اینترنت همه چیز تغییر کرد:« حالا می توان درباره تمام جزئیات مسابقات با دقت به جستجو پرداخت. آن هم از دل مجلات و تصاویر قدیمی و مربوط به هر دوره رقابت ها. شاید نویسندگان این عصر دیگر حس نکنند که نسل های قدیمی چقدر برای تهیه مطلب با دشواری رو به رو بودند» اما این کتاب چه فرقی با سایر کتابهای مشابه خود دارد. نویسنده شورجهانی می گوید:

« همه کتابها متن محور هستند و چند عکس داخل آن تنها حالت تزئین را دارد. اما این کتاب بیش از 400 عکس دارد و به صورت سکانسهایی از یک فیلم می توان داستان جام جهانی را به صورت تصویری دید. به این ترتیب از کودک و نوجوان تا افراد سالخورده می توانند اتفاقات این کتاب را درک کنند. البته بخش های دیگری هم در کتاب وجود دارد که توضیحات کاملی درباره هر دوره مسابقات آورده شده است.»

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره شور جهانی ؛ آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده آسمونی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «شور جهانی ؛ آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده آسمونی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?