کد مطلب:  41407 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اولتیماتوم دادستان تهران به گران‌فروشان / مرغ نباید بیشتر از 11هزار و پانصد تومان به فروش برسد

اولتیماتوم دادستان تهران به گران‌فروشان / مرغ نباید بیشتر از 11هزار و پانصد تومان به فروش برسد

به گزارش آسمونی : دادستان عمومی و انقلاب تهران به مرغداران هشدار داد که اگر در روزهای آینده بخواهند، اقدام...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اولتیماتوم دادستان تهران به گران‌فروشان / مرغ نباید بیشتر از 11هزار و پانصد تومان به فروش برسد
اولتیماتوم دادستان تهران به گران‌فروشان / مرغ نباید بیشتر از 11هزار و پانصد تومان به فروش برسد

به گزارش آسمونی : دادستان عمومی و انقلاب تهران به مرغداران هشدار داد که اگر در روزهای آینده بخواهند، اقدام مقابله‌ای انجام و قیمت مرغ را افزایش دهند، حتماً برخورد می‌شود.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی در گفت‌وگو با رادیو ایران درباره نابسامانی‌های بازار اظهار کرد: روز گذشته در همین ارتباط هفتمین جلسه‌ کمیته مقابله با گران فروشی کالاهای اساسی را داشتیم که البته در این جلسه، گزارشات متفاوتی را از دستگاه‌های مختلف گرفتیم.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی با اشاره به افزایش قیمت مرغ تا 17 هزار تومان گفت: این در حالی است که دولت رسماً اعلام کرده قیمت مصرف کننده در فروش مرغ، 11 هزار و 500 تومان است. همین مسئله باعث شد امروز (یکشنبه) تیم‌های مشترک دادستانی، تعزیرات و سازمان جهاد کشاورزی را به میدان بهمن اعزام کردیم و حدود 200 تن مرغ به قیمت 11 هزار و 500 تومان توزیع شد.

وی با بیان اینکه وقتی دولت قیمتی را برای کالایی اعلام می‌کند باید اجرایی شود، علت گران‌فروشی‌های اخیر را سوءاستفاده برخی افراد دانست و افزود: در حال حاضر 80 درصد مرغ‌ها بالاتر از قیمت مصوب و تنها 20 درصد با قیمت مصوب به فروش می‌رسد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران تاکید کرد: هیچکس حق ندارد بالاتر از قیمت مصوب دولت، مرغ بفروشد زیرا دولت برای نهاده‌های دامی، ارز دولتی تخصیص می‌دهد. البته امروز تعدادی از تولیدکننده‌ها مدعی بودند مرغ را با قیمت 14 هزار تومان خریداری می‌کنند و فاکتورهایی هم ارائه دادند که به سیستم جهاد کشاورزی و وزارت صمت ارجاع دادیم تا بررسی شود.

وی گفت: اینکه عده‌ای نهاده‌های دولتی بگیرند و با قیمت گران‌تر به مرغداری بدهند یا خود مرغداری‌ها مرغ را گران بفروشند، نتیجه‌اش این شده که قیمت مصرف کننده بجای 11 هزار تومان به 17 هزار تومان رسیده است؛ البته ما پیش‌بینی می‌کردیم قیمت مرغ به 20 هزار تومان هم برسد. البته امکان دارد در یکی دو روز آینده بخواهند اقدامات مقابله‌ای انجام دهند که به مرغداران گفته‌ایم اگر وارد این فاز شوید حتما برخورد می‌کنیم.

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سئوالی مبنی بر گلایه مردم از سوء نظارت‌ها گفت: آقای رئیس جمهور هم از این بخش گلایه دارد.  اگر چهار مرحله تامین، قیمت‌گذاری، توزیع و نظارت را برای کالاها در نظر بگیریم، ما بیشتر در نظارت و توزیع مشکل داریم و با اینکه گشت‌های مشترک دادستانی جزو وظایف ذاتی دستگاه قضایی نیست اما چون احساس کردیم حلقه توزیع ضعیف است، 10 تیم مشترک پیش بینی کردیم و در تمام مراکز عرضه حضور داشتیم.

دادستان تهران ادامه داد: دولت وقتی برای کالاهای اساسی میلیاردها دلار ارز می‌دهد باید تمام نیروهای خود را در بخش نظارت تقویت کند. تعزیرات و وزارت بازرگانی در این حوزه مکلف هستند و از همین حا هم هشدار می‌دهیم اگر کسانی گران‌فروشی انبوه کنند، حتماً عمل‌شان جرم است و برخورد می‌شود.

وی گفت: با توجه به اینکه در آستانه تعطیلی سال نو هستیم از تعزیرات و دولت می خواهیم بخش نظارتی خود را تقویت کند.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره اولتیماتوم دادستان تهران به گران‌فروشان / مرغ نباید بیشتر از 11هزار و پانصد تومان به فروش برسد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اولتیماتوم دادستان تهران به گران‌فروشان / مرغ نباید بیشتر از 11هزار و پانصد تومان به فروش برسد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید