کد مطلب:  20911 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 آغاز شد.

تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 آغاز شد.

به گزارش آسمونی: سازمان انرژی اتمی در بیانیه‌ای از آغاز تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 خبر داد.   پایگاه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 آغاز شد.
تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 آغاز شد.
به گزارش آسمونی:

سازمان انرژی اتمی در بیانیه‌ای از آغاز تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 خبر داد.
 
پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی در بیانیه‌ای از آغاز تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 خبر داد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است: بدین وسیله  به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند، در پرتو الطاف الهی و در سایه همت و تلاش مستمر دانشمندان و متخصصان این سازمان، در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و در راستای ادامه برنامه صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران مرحله مهمی از روند تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای نسل پیشرفته IR-8 با تزریق گاز UF6 آغاز شد.

این مرحله مهم در تحقیق و توسعه غنی‌سازی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه بدون محدودیت تحقیق و توسعه و بر اساس حقوق و تعهدات کشورمان در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) صورت می‌گیرد.

سانتریفیوژهای IR-8 یکی از پیشرفته‌ترین سانتریفیوژهای طراحی و ساخته شده توسط دانشمندان کشورمان است که آزمایش‌های مکانیکی خود را طی سه سال گذشته با موفقیت پشت سر گذاشته است. ظرفیت غنی‌سازی این ماشین حدود 20 برابر ظرفیت سانتریفیوژهای نسل اول IR-1 که هم اکنون درحال تولید هستند، است.

سازمان انرژی اتمی ایران ضمن عرض تبریک به مناسبت این تحول مهم در صنعت هسته‌ای کشور به پیشگاه مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری و ملت شریف ایران، مجدداً تأکید می‌نماید که فعالیت‌های تحقیق و توسعه در تمامی عرصه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله غنی‌سازی بر اساس برنامه صنعتی تولید انواع سوخت راکتورهای تحقیقاتی و قدرت در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بدون وقفه و بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی شده ادامه خواهد یافت.

در چهارمین گزارش وزارت خارجه به کمیسیون امنیت ملی مجلس در 27 دی ماه اعلام شد تست با گاز اورانیوم بر روی ماشین IR-8 پس از رفع موانع و آماده‌سازی ماشین از ابتدای بهمن ماه آغاز خواهد شد.

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی مرداد سال گذشته (1394) در نشستی خبری درباره سانتریفیوژهای IR8 گفته بود: تست‌های مکانیکی این ماشین‌ها از سال 92 شروع شده و ما هنوز هم روی تست‌های مکانیکی کار می‌کنیم. امیدواریم ظرف یک سال آینده بتوانیم به این ماشین‌ها گاز اورانیوم تزریق و آرام آرام زنجیره‌های میانی را دایر کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

: برای دریافت مشاوره درباره تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 آغاز شد. فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 آغاز شد.» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید