کد مطلب:  22270 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
انواع تبلیغات

انواع تبلیغات

تبلیغات به دسته های مختلفی تقسیم می شود. شما به عنوان تبلیغ کننده باید شناخت خوبی از انواع تبلیغات داشته...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تبلیغات به دسته های مختلفی تقسیم می شود. شما به عنوان تبلیغ کننده باید شناخت خوبی از انواع تبلیغات داشته باشید، طوری که بتوانید به خوبی موقعیت های تبلیغ را شناسایی کنید. و آن چه برای شما سودمند تر و تاثیر گذار تر است را انتخاب کنید. و از این روش ها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنید، تا افزایش درآمد داشته باشید.

جهت آشنایی با انواع تبلیغات و انتخاب بهترین روش برای خود با آسمونی همراه شوید.

انواع تبلیغات
 1. تبلیغات محیطی
 2. تبلیغات بنری
 3. تبلیغات شخصی
 4. تبلیغات اینترنتی
 5. تبلیغات تجاری
انواع تبلیغات
انواع تبلیغات


حالا که با سرتیترهای انواع تبلیغات آشنا شدید، تک تک آن ها در این مقاله توضیح می دهیم.

تبلیغات محیطی:

از انواع تبلیغات می توان به تبلیغات محیطی اشاره کرد، که عمدتا در خارج از منزل انجام می شود. تبلیغات محیطی قدیمی ترین روش تبلیغات است. یکی از مزیت های تبلیغات محیطی این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات است، زیرا برای دیدن زیبایی های محیط اطرافش، این نوع تبلیغات در دید مخاطب جلوه می کند.

انواع ابزارهای رسانه محیطی:
 1. بیلبورد های تبلیغاتی
 2. استندهای تبلیغاتی
 3. لمپوست بنر
 4. استرابوردهای تبلیغاتی
 5. تلویزیون های تبلیغاتی شهری
 6. تبلیغات برروی بدنه تاکسی های شهری
 7. تبلیغات برروی بدنه اتوبوس های شهری
 8. تبلیغات پل های هوایی و عابر پیاده
 9. دیواری نویسی
 10. دستگیره های تبلیغاتی
 11. استیکرهای سه بعدی تبلیغاتی
 12. و ابزارهای خلاقانه و نامتعارف
انواع تبلیغات بنری:
 1. تبلیغات بنری در اینترنت
 2. تبلیغات بنری در محیط
تبلیغات شخصی:

تبلیغاتی است که افراد روی خودشان انجام می دهند. یعنی برند خودشان را تبلیغ می کنند. این تبلیغات برای یک فرد است یا یک تیم تبلیغاتی برای یک فرد انجام می دهند. این نوع تبلیغات می تواند خیلی تاثیر گذار باشد. بیلبورد هایی که در خیابانها زده می شود به خاطر رفت و آمد زیاد برای تبلیغ برند شخصی بسیار تاثیر گذار است

 تبلیغات اینترنتی:

تبلیغات اینترنتی برای ارسال تبلیغات به عنوان یک کانال ارتباطی می باشد، از این راه موثر میتوانید نام تجاری و محصول تان را معرفی کنید و به هدف نهایی یعنی فروش برسید.

 مزایای تبلیغ اینترنتی:
 1. در تبلیغات اینترنتی به علت اینکه مخاطبان شما را بسیار می بینند، تبلیغ تاثیر زیادی روی مخاطبان می گذارد .
 2. می توانید متمرکزتر با مشتریان هدف در ارتباط باشید.
 3. می توان بازخورد تبلیغات تان را اندازه بگیرید و تبلبغاتتان را اصلاح کنید.
 4. سرعت تبلیغات بالاست، یعنی مشتریانتان بلافاصله بعد از طراحی و قرار دادن در فضای مجازی آن را می بینند .
 5. با مشتریان ارتباط موثر بیشتر و عمیق تری می توانید برقرار کنید.
 6. روش تبلیغات اینترنتی، علی رغم تاثیر بیشتر نسبت به روش محیطی هزینه ارزان تری دارد.
 7.  تبلیغات اینترنتی شامل: تبلیغات در واتس اپ، تلگرام، کوکو، اینستاگرام، توئیتر، وب سایت و وبلاگ هاست.
موثرترین روش آن قرار گرفتن تبلیغات شما در وب سایت پربازدید می باشد. که برای برند کردن شما هدفمند عمل کند.

آسمونی این راه را برای شما هموار می کند، و با آسمونی به بهترین شکل ممکن دیده می شوید.

تبلیغات تجاری:

مجموعه تبلیغاتی است که شما برای تبلیغات و بیزینس و کسب و کار خودتان انجام می دهید. مهم ترین موضوع این است که تیم های متخصص تبلیغ نویسی شما را انجام دهند. چرا که آنها می دانند، چه متنی را برای تبلیغ شما (چه تبلیغات کاغذی چه تبلیغات تحت وب) استفاده کنند.

که مخاطب به راحتی با شما آشنا شود و با شما ارتباط برقرار کند.

با آسمونی در تجارت الکترونیک پیشتاز می شوید.

انواع تبلیغات
انواع تبلیغات


برخی از انواع تبلیغات مجازی و محیطی:

تبلیغات در نشریات:

می توانید با درج آگهی در انواع نشریات از جمله روزنامه ها، هفته نامه ها، ماه نامه ها ، فصل نامه ها و ... محصولات، خدمات، شرکت و یا برند خود را معرفی کنید. دقت کنید قبل از درج آگهی در نشریات ابتدا از مخاطبان آن نشریه، تیراژ و نحوه  توزیع آن اطلاعات را کسب کنید. تا مطمئن شوید نشریه مناسبی را انتخاب کرده اید، و آگهی شما حتما به دست مخاطب مورد نظر میرسد.

استفاده از تبلیغات محیطی:

تبلیغات محیطی شامل نصب پوستر تبلیغاتی در مکان های عمومی، نمایش آگهی شما بر روی بیلبوردها، تلویزیون های شهری، تابلوهای تبلیغاتی در سایزهای مختلف، تبلیغات در مراکز خرید و فروش به شکل استند، توزیع تراکت در محل های عمومی مانند سالن های ورزشی و تفریحی و همچنین تبلیغات بر روی  وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس های تندرو، خطوط مترو و ... است. این روش ها در مقایسه با روش های تبلیغاتی دیگر هزینه بیشتری را به دنبال دارد.

 

ایمیل مارکتینگ:

یکی از روش های مرسوم در تبلیغات، ارسال ایمیل های تبلیغاتی انبوه به مخاطبان است. که به شما این امکان را می دهد، تا با داشتن لیستی از مشتریان مورد نظر خود محصولات و خدمات مورد نظر خود را از طریق ارسال ایمیل معرفی کنید. به این نکته توجه داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتراست، در ابتدا لیست ایمیل مخاطبان مورد نظرخود را جمع آوری کنید، ایمیل مدیران شرکت ها، کاربران و اشخاصی که ممکن است محصول شما به هر دلیل مورد توجه و استفاده آن ها قرار گیرد را برای جمع آوری از یاد نبرید.

ارسال ایمیل های انبوه به کلیه کاربران و شرکت ها هم می تواند نتیجه بخش باشد، اما بهتر است تبلیغات به هر شکلی که صورت می گیرد، هدفمند و جهت دار باشد. بنابراین دسته بندی مخاطبان و ارسال ایمیل های هدفمند به هر مخاطب خاص، تاثیر بیشتری خواهد داشت. فراموش نکنید عنوان ایمیل ارسالی و متن و تصاویر مورد استفاده در هر ایمیل هم تاثیر گذار است و کاربران معمولا ایمیل های نامربوط ویا اسپم را مشاهده نمی کنند.

اس ام اس مارکتینگ:

ارسال پیامک های تبلیغاتی (SMS) یکی از روش های مفید و موثر در تبلیغات است. با توجه به این که در این روش پیام تبلیغاتی شما به احتمال 98 درصد به دست مخاطب می رسد، باید به متن پیام و مختصر و مفید بودن آن توجه کنید. در این روش برای حصول نتیجه مطلوب، بهتر است به طور هدفمند اقدام به ارسال پیامک کنید. به این شکل که ابتدا لیستی از شماره موبایل مخاطبان مورد نظر تهیه کنید، و سپس اقدام به ارسال پیام تبلیغاتی کنید.

 

استفاده از وب سایت ها:

امروزه یکی از راه های بسیار موثر در تبلیغات و آگهی دادن استفاده از اینترنت است. زیرا علاوه بر این که طیف بسیار گسترده ای از افراد، سطح متوسط و بالای جامعه را تشکیل می دهند، احتمال توجه مخاطبان به تبلیغات اینترنتی بسیار بیش تر از تبلیغات غیر اینترنتی است. علاوه بر این، این گونه تبلیغات از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تر از انواع دیگر تبلیغات هستند. یعنی تبلیغ کننده می تواند با هزینه کمتر تبلیغات بسیار موثرتری را انجام دهد. شما می توانید برای تبلیغات خود در فضای وب از سایت های پربازدید همچون آسمونی استفاده کنید.

جایگاه رپورتاژ در تبلیغات

از آنجا که رپورتاژ نوعی مقاله یا خبر است . برای همیشه در سایت قرار دار دارد و در نتیجه تبلیغات آن شرکت یا سایت برای همیشه می تواند در سایت خبری دیده شود. و از آن جا که رپورتاژ یک تبلیغ و یا آگهی است. عنوان رپورتاژ باید در صفحه ی اصلی سایت خبری قرار بگیرد که احتمال دیده شدن تبلیغ را بالا می برد.

اگر شما هم میخواهید، خدمت، کسب و کار و یا محصول خود را به مخاطبان زیادی در فضای مجازی معرفی کنید، و از بافت سنتی و تبلیغات محیطی خود فاصله بگیرید، آسمونی بهترین انتخاب برای شناساندن برند و محصول شما در بازار می باشد، بازدید بالای کاربران از پورتال آسمونی، تجربیات ارزشمند کارشناسان تبلیغات آسمونی، و اختصاصی عمل کردن جهت تبلیغ برندها و فعالیت های گوناگون را تنها با آسمونی تجربه کنید، تا بهتر دیده شدن را با کادر مجرب آسمونی باور کنید.

آسمونی با رنکینگ بالای الکسا و بازدید ماهانه بیش از 10 میلیون نفر، مکان مناسبی برای بهتر دیده شدن شماست.

با تبلیغات در آسمونی بهتر معرفی خواهید شد. ما برای برندسازی و معرفی شما برنامه های هدفمند داریم.
: برای دریافت مشاوره درباره انواع تبلیغات فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انواع تبلیغات» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید