کد مطلب: 20813 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دو ایرانی که در دولت اوباما 36 بار به کاخ سفید رفتند

دو ایرانی که در دولت اوباما 36 بار به کاخ سفید رفتند

به گزارش آسمونی: طبق اطلاعات منتشر شده دو ایرانی حاضر در آمریکا در دولت اوباما 36 بار با مقامات کاخ سفید...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

two-iranians-that-went-to-the-white-house-36-times-in-obama-administration
two-iranians-that-went-to-the-white-house-36-times-in-obama-administration
به گزارش آسمونی:

طبق اطلاعات منتشر شده دو ایرانی حاضر در آمریکا در دولت اوباما 36 بار با مقامات کاخ سفید دیدار داشته‌اند.
به نقل از واشنگتن فری بیکن، طبق فهرست اسامی بازدیدکنندگان کاخ سفید  دو حامی بلند پایه دولت ایران بیش از 300 بار در کاخ سفید با مقامات ارشد آمریکایی در دولت اوباما دیدار داشته و درباره راهکارهای دیپلماتیک میان دو طرف با یکدیگر گفتگو کرده‌اند.

موسویان، یکی از دیپلماتهای سابق دولت ایران دستکم 3 بار وارد کاخ سفید شده و در مقابل تریتا پارسی، یک فعال حامی ایران که مدتهاست به رابطه با دولت ایران متهم است 33 بار با مقامات دولت اوباما دیدار کرده است.

یک منبع آشنا به محتوای این جلسات به واشنگتن فری بیکن گفت که پارسی و موسویان به ارائه روایت درباره ایران به کاخ سفید کمک کردند که در نهایت به امضاء توافق هسته‌ای منجر شد.

طبق فهرست موجود موسویان با  رابرت مالی، یکی از مقامات شورای امنیت ملی کاخ سفید ملاقات داشت که از مشاوران اوباما در مسائل مربوط به خاورمیانه و داعش بود.

از سوی دیگر تریتا پارسی که رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا به شمار می‌رود و رابطه نزدیکی با دولت اوباما داشت با مقامات مختلف دولت سابق آمریکا در جریان ده‌ها بازدید خود از کاخ سفید گفتگو کرده است. وی با بن رودز، مشاور اوباما، مالی و کالین کال، مشاور امنیت ملی جو بایدن دیدار کرد. وی همچنین با  مدیر شورای امنیت ملی کاخ سفید، مدیر ارشد این شورا و مقامات دیگر آن گفتگو داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «دو ایرانی که در دولت اوباما 36 بار به کاخ سفید رفتند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?