مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  3042 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شب بیست و ششم محرم

شب بیست و ششم محرم

رویدادها و اتفاقات شب بیست و ششم محرم
زمان مطالعه: 1 دقیقه
  1. شهادت علی بن الحسن المثلث
  2. وفات آیت الله ملاعبدالله تستری(1021ق)
  3. وفات حضرت حواء
  4. محاصرة شهر مکه و سنگ باران کعبه توسط سپاه یزید

شهادت علی بن الحسن المثلث

در سال 146 ه.ق علی بن حسن بن حسن بن حسن بن علی علیه السلام در سن 45 سالگی در زندان منصور _ که شب و روز در آن تشخیص داده نمی شد _ در حال سجده و در حالی که غل وزنجیر بر دست و پایش بود ، به شهادت رسید.

محاصره شهر مکه و سنگ باران کعبه توسط سپاه یزید

بعد از شهادت سید الشهداء‌ (علیه السلام) و یارانشان در کربلا و اسارت اهل بیت آن حضرت چهرة یزید بن معاویه بیش از پیش برای همة مسلمانان بی اعتبار و بی‌مقدار شد و همچنین فساد و بی‌بندوباری دربار یزید، مردم را به شورش بر ضد حکومت یزید واداشت. به همین علت شورش‌هایی بر ضد یزید در سال 63 هـ .ق. در حجاز به وجود آمد که از آن جمله اهالی مکه اقدام به مخالفت علنی و درگیری مسلحانه با سپاهیان و عاملان یزید در آن شهر کردند و توانستند مکه را از دست عامل یزید بیرون آورند. پس از انتشار این خبر، سپاهیان شام به مکه هجوم بردند و در 26 محرم سال 64 هـ .ق. آن شهر را محاصره نمودند و بر اهالی آن بسیار سخت گرفتند.

آنها بر بلندیهای اطراف مکه، منجنیق‌های بزرگی نصیب کرده بودند و به وسیلة آنها مکه را سنگ‌باران می‌کردند. مردم شهر به مسجدالحرام پناه بردند ولی حَصین بن نُمِیر دستور داد تا مسجدالحرام و کعبه را نیز نشانه گیرند و این محاصره و تهاجم به مکه تا 45 روز ادامه داشت .

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شب بیست و ششم محرم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شب بیست و ششم محرم» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید