مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  39841 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان

معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان

معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی زمردهای ترکمنستان نیازمند...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

زمردهای ترکمنستان نیازمند تجربیات بیشتر

ترکمنستان در یک نگاه

لقب : زمردها ، جنگجویان قراقروم ، سبزها ، آخال تکه ( اسب نژاد ترکمن ) رنکینگ در فیفا : 127 بهترین عنوان در فیفا : 86 ( آوریل 2004 ) بدترین عنوان در فیفا : 174 ( سپتامبر 2017 ) اولین بازی رسمی : ترکمنستان (0 - 1) قزاقستان ( 1 جولای 1992 ، آلماآتی ، قزاقستان ) بهترین پیروزی : ترکمنستان (11 - 0) افغانستان ( 19 نوامبر 2003 ؛ عشق آباد ، ترکمنستان ) سنگین ترین شکست : ترکمنستان (0 - 5) تاجیکستان ( 22 ژوئن 1997 ، دوشنبه ، تاجیکستان ) ترکمنستان (1 - 6) کویت ( 10 فوریه 2000 ، کویت سیتی ، کویت ) ترکمنستان (0 - 5) قطر ( 31 می 2004 ، دوحه ، قطر ) ترکمنستان (0 - 5) بحرین ( 3 آگوست 2005 ، الرفاع ، بحرین )

turkmenistan-national-football-team
turkmenistan-national-football-team

یازگولی هوجاگلدیف سرمربی ترکمنستان

از اروپا تا آسیا

سال 1990 سالی بود که اتحاد جماهیر شوروی به آستانه فروپاشی رسید . یک سال بعد و در اکتبر 1991 بود که جمهوری هایی که در دل شوروری بودند ، همگی استقلال پیدا کردند و به این ترتیب کشور ترکمنستان متولد شد . تا قبل از این تاریخ ، چهره های نخبه ورزش ترکمنستان هم باید مثل سایر جمهوری های شوروی ، برای تیم ملی شوروی بازی می کردند اما به دنبال فروپاشی شوروی ، همه این تیمها به رقبای یکدیگر تبدیل شدند . این جمهوری ها آخرین بار در سال 1992 با نام کشورهای مستقل مشترک المنافع در جام ملت های اروپا شرکت کردند و از آن پس ، هر یک در مسیری جداگانه کار خود را آغاز کردند . ترکمنستان نیز عضوی از کنفدراسیون فوتبال آسیا شد .

معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان
معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان

لوگوی فدراسیون فوتبال ترکمنستان

اولین حضور در یک تورنمنت رسمی

فوتبال ترکمنستان خیلی زود و بلافاصله بعد از استقلال ، در مسابقات بازیهای آسیایی هیروشیما شرکت کرد . گل دقیقه 6 نورمورادوف در بازی با چین ، شروعی فوق العاده برای زمردها بود اما در پایان ترکمن ها با یک پنالتی دقیقه 89 بازی را به تساوی (2 - 2) کشاندند . در روز  5 اکتبر ، ترکمنستان در بازی با ایران توسط موخادوف در دقیقه 62 پیش افتاد اما با یک گل به خودی در دقیقه 86 بازی به تساوی (1 - 1) کشید تا سرنوشت صعود ترکمنستان به روزهای بعد کشیده شود . این تیم در بازی با یمن با هت تریک موخادوف (4 - 0) به برتری دست یافت و به لطف گل دقیقه 89 آنادوردیف در برابر بحرین به تساوی (2 - 2) رسید و پس از چین و بالاتر از ایران ، راهی دور دوم شد . اما در روز 11 اکتبر و در مسابقه مرحله یک چهارم نهایی ، ترکمنستان در برابر ازبکستان حرفی برای گفتن نداشت و با شکست (3 - 0) از صعود به نیمه نهایی بازماند . این بهترین عملکرد ترکمنستان در بازیهای آسیایی بود ؛ عملکردی که فقط یک بار دیگر تکرار شد .

دومین حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا

ترکمنستان در بازیهای آسیایی 1998 موفق شد در اولین بازی خود، با دو گل ویتنام را شکست دهد . برد (3 - 2) مقابل کره جنوبی ، بهترین نتیجه ترکمنستان در تورنمنتی بود که کره ای ها ترجیح دادند با نفرات جوان خود در مسابقات شرکت کنند . مرحله دوم به صورت گروهی برگزار شد و ترکمن‌ها در ابتدا برد سه گله مقابل هند را با برد خفیف (3 - 2) عوض کردند . پس از آن ، دو تساوی (1 - 1) مقابل کره شمالی و ازبکستان در انتظار این تیم بود تا این تیم یک بار دیگر به جمع هشت تیم برتر آسیا برسد . اما این بار هم باخت (3 - 0) در برابر چین ، به ماجراجویی سبزها پایان داد و این تیم پس از آن ، هرگز حضور در این مرحله بازی‌ها را تجربه نکرد .

turkmenistan-national-football-team
turkmenistan-national-football-team

صعود به لطف غیبت حریف

به گزارش آسمونی ، تیم ملی ترکمنستان برای رسیدن به جام ملتهای 2004 با تیمهای امارات ، سوریه و سری‌لانکا همگروه شد . روی کاغذ دو تیم امارات و سوریه پرامیدتر بودند اما هر دو تیم در بدترین روزهای فوتبالی خود قرار داشتند و نتیجه آن شد که ترکمنستان با چهار برد و دو تساوی صدرنشین گروه شود . از جمله یک برد خانگی (1 - 0) و تساوی (1 - 1) مقابل امارات . دیدار با سوریه هم آسان تر از آنچه تصور می شد به پایان رسید . ترکمنستان در خانه حریف (1 - 1) کرد و در روز 3 دسامبر 2003 ، سوریها برای برگزاری مسابقه به عشق آباد نیامدند که نتیجه آن ، برد (3 - 0) ترکمنستان و صدرنشینی گروه بود !

تنها حضور در جام ملتها

ترکمنستان در جام ملتها کار را با خلق یک شگفتی آغاز کرد و در دقیقه 6 توسط نظر بایراموف دروازه عربستان را بازکرد . هر چند در ادامه یاسرالقحطانی دو بار دروازه ترکمنستان را گشود اما زمردها در دقیقه 3+90 توسط بگنچ محمد کولیف بازی را به تساوی کشاندند . چهار روز بعد و در 22 جولای ، آنها یک بار دیگر نبردی پایاپای را به نمایش گذاشتند و در دقیقه 85 گل تساوی را توسط کولیف وارد دروازه عراق کردند اما در دقیقه 88 دروازه این تیم باز شد و ترکمنستان بازی را (3 - 2) باخت . آخرین بازی ترکمنستان هم با یک شکست خفیف (1 - 0) مقابل ازبکستان همراه شد و به این ترتیب ، این تیم با یک امتیاز به کار خود در این مسابقات خاتمه داد .

معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان
معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان

نقشه و پرچم ترکمنستان

در مسیر امارات

تیم ملی ترکمنستان برای صعود به جام ملتهای آسیا در گروه چهارم مسابقات ، پایین تر از ایران و عمان قرار گرفت تا راهی دومین مسابقات مرحله گروهی شود . نتایج ترکمنستان در مرحله اول بازیها چنین بود : ترکمنستان (1 - 1) ایران / ترکمنستان (2 - 1) عمان / ترکمنستان (1 - 0) گوام / ترکمنستان (2 - 1) هند ایران (3 - 1) ترکمنستان / عمان (3 - 1) ترکمنستان / گوام (1 - 0) ترکمنستان / هند (1 - 2) ترکمنستان ترکمنستان در دومین مرحله گروهی بازیهای انتخابی جام ملتها موفق شد با نتایج زیر ، عنوان دوم را بعد از بحرین کسب کرده و راهی مرحله نهایی جام ملتهای آسیا شود . بحرین (4 - 0) ترکمنستان/ چین تایپه (1 - 3) ترکمنستان / سنگاپور (1 - 1) ترکمنستان ترکمنستان (1 - 2) بحرین / ترکمنستان (2 - 1) چین تایپه / ترکمنستان (1 - 2) سنگاپور از ابتدا هم مشخص بود که حضور در این مسابقات بیشتر برای کسب تجربه است و ترکمنستان در برابر ژاپن ، ازبکستان و عمان نمی تواند شانس چندانی قائل باشد . بازی با ازبکستان و شکست (4 - 0) در این بازی ، گویای این واقعیت بود .   اختصاصی آسمونی 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی تیم‌های جام ملت‌های آسیا 2019 ؛ ترکمنستان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید