کد مطلب: 35029 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اعلام آمادگی ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران

اعلام آمادگی ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران

به گزارش آسمونی:رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، این آمادگی را دارد که با ایران «بدون پیش‌شرط» وارد مذاکره...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گزارش آسمونی:رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، این آمادگی را دارد که با ایران «بدون پیش‌شرط» وارد مذاکره شود.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی با نخست‌وزیر ایتالیا درباره مذاکره با ایران و دیدار با مقامات کشورمان تصریح کرد که تمایل دارد با مقام‌های ایرانی ملاقات داشته باشد.

وی گفت: من به ملاقات کردن اعتقاد دارم. اگر آن‌ها بخواهند، من قطعاً با [مقام‌های] ایران ملاقات خواهم کرد. نمی‌دانم که آیا آن‌ها آماده این کار هستند. آن‌ها اکنون در حال .پشت سر گذاشتن دوره سختی هستندترامپ اظهار کرد: من به توافق با ایران پایان دادم. این توافق مسخره‌ای بود.

رییس‌جمهوری آمریکا گفت: معتقدم آن‌ها احتمالاً در پایان به این نقطه خواهند رسید که خواستار ملاقات شوند و من آماده‌ام تا هر زمان که بخواهند، با آن‌ها ملاقات کنم. من این کار را از روی قوت یا ضعف انجام نخواهم داد. فکر می‌کنم این کار اقدام مناسبی است. اگر بتوانیم به نتیجه‌ی معنادار دست یابیم -نه اتلاف کاغذی که در توافق قبلی اتفاق افتاد-، قطعاًّ مایل به انجام ملاقات خواهم بود.

در ادامه خبرنگاری پرسید که آیا ترامپ پیش‌شرطی برای چنین ملاقاتی دارد که رئیس‌جمهوری آمریکا پاسخ داد: هیچ پیش‌شرطی، نه. اگر آن‌ها بخواهند ملاقات کنند، من هم ملاقات خواهم کرد. هر زمان که آن‌ها بخواهند. هر زمان که آن‌ها بخواهند. این کار برای این کشور خوب است، برای آنها خوب است، برای ما خوب است و برای جهان خوب است.

رییس‌جمهوری آمریکا در این کنفرانس مطبوعاتی با بیان این که «من به ملاقات کردن اعتقاد دارم»، اضافه کرد: درباره گفت‌وگو با دیگران به خصوص وقتی صحبت از احتمال جنگ، مرگ، قحطی و بسیاری از چیزهای دیگر مطرح است، باید مذاکره کرد. هیچ مشکلی با مذاکره وجود ندارد.

وی به ملاقات خوبی که با رهبر کره شمالی داشت، نیز اشاره کرد و در ادامه گفت: به نظرم من، برخلاف چیزی که در رسانه‌های اخبار جعلی منعکس شد، ملاقاتی بسیار عالی با ولادیمیر پوتین داشتم. این ملاقات از منظر آینده، امنیت و توسعه اقتصادی، محافظت از اسرائیل و محافظت از همه بسیار عالی بود.

آغاز تعامل راهبردی جدید میان آمریکا و ایتالیا

رییس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از کنفرانس مطبوعاتی خود با نخست‌وزیر ایتالیا گفت که دو کشور تعامل راهبردی جدیدی را آغاز کرده‌اند که هدف آن تحکیم همکاری در مسائل متعددی از جمله امنیت در مدیترانه است.

وی ادامه داد: این تعامل همچنین شامل توجه آمریکا به نقش مهم ایتالیا در برقراری ثبات در لیبی و شمال آفریقا است.

به گفته ترامپ، ایتالیا و آمریکا همچنین به دنبال آن هستند که در زمینه مقابله با تروریسم و مهاجرت کنترل نشده نیز همکاری‌های خود را توسعه بخشند.

استولتنبرگ از «بزرگ‌ترین هواداران ترامپ» است

رییس‌جمهوری آمریکا در صحبت‌های خود به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز پرداخت و گفت: ناتو مشخصا در حال از کار افتادن بود زیرا افراد سهم خود را پرداخت نمی‌کردند و این ائتلاف ضعیف‌تر و ضعیف‌تر می‌شد. سال پیش آمدم و با لحنی تقریباً ملایم گفتم که باید پول بدهید. آنها 44 میلیارد دلار بیشتر دادند. امسال با لحنی جدی‌تر همان خواسته را مطرح کردم آنها در سال‌های آتی‌ صدها میلیارد دلار بیشتر پرداخت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: ناتو یک بار دیگر قدرتمند خواهد شد و اگر با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو صحبت کنید، فکر می‌کنم او را از بزرگ‌ترین هواداران ترامپ خواهید یافت زیرا او نمی‌توانست پول جمع کند؛ تا این که ترامپ وارد شد.

ترامپ همچنین اعلام کرد که اعمال تحریم‌ها علیه روسیه مشابه وضعیت فعلی در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «اعلام آمادگی ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?