کد مطلب:  54672 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جو بایدن: ترامپ نباید به دنبال انتخاب دوباره خود برای ریاست‌جمهوری باشد

جو بایدن: ترامپ نباید به دنبال انتخاب دوباره خود برای ریاست‌جمهوری باشد

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با انتقاد از عملکرد رقیب خود در زمینه مدیریت بحران کرونا و تبعات اقتصادی آن، گفت که او نباید به دنبال انتخاب مجدد خود باشد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از ‌ای‌پی‌تی‌ان، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری، از مدیریت ضعیف بحران کرونا در آمریکا انتقاد کرد.

بایدن در سایه شیوع گسترده کرونا در آمریکا در تلاش برای جلب نظر مخالفان نژادپرستی در آمریکا گفت: ما شاهد حضور افرادی هستیم که چشمان خود را به این نژادپرستی سیستمایک و در حالی که این طاعون کشور را در برگرفته است، بسته‌اند. ما افرادی را می‌بینیم حالا که بسیاری از مردم در خانه خود پناه گرفته‌اند، آن‌ها جان خود را به خطر می‌اندازند و مواد غذایی را در قفسه‌های فروشگاه‌ها قرار می‌دهند. به مزارع برای کشاورزان سوخت می‌رسانند تا آن‌ها غذای ما را تولید و بر سر میز ما قرار دهند. بسیاری از آن‌ها رنگین‌پوست هستند.

او همچنین درباره وضع بحرانی کرونا در آمریکا اذعان کرد: ما هم اکنون شاهد مرگ 150 هزار نفر هستیم. آزمایش بیش از 4 میلیون آمریکایی مثبت بوده است. جوامع رنگین‌پوست 3 برابر بیشتر از سفیدپوستان به این بیماری مبتلا شده‌اند. آن‌ها بیشتر از سفید‌پوستان جان خود را بر اثر این بیماری از دست می‌دهند. بیش از 30 میلیون نفر بیکار شده‌اند و به دنبال دریافت مزایای بیکاری هستند. نرخ بیکاری سیاه‌پوستان 15 درصد است. برای لاتین‌تبار‌ها این میزان 14.5 درصد است. 40 درصد کسب و کار‌های مربوط به سیاه‌پوستان تعطیل شده است. این بحران همه چیز را بدتر کرده است.

نامزد دموکرات‌ها انتخابات 2020 آمریکا همچنین با انتقاد شدید از سیاست‌های ترامپ اظهار داشت: تغییر لحن ترامپ در چند روز گذشته نمی‌تواند واقعیت‌های 4 سال اخیر را تغییر دهد. دونالد ترامپ با یک امتحان واقعی روبرو و در این امتحان رد شده است. او باید به وظیفه‌اش عمل کند و نباید به دنبال انتخاب مجدد خود برای ریاست جمهوری باشد. او نشان داد که نمی‌تواند همه‌گیری را شکست دهد و شما را سلامت نگه دارد. او نمی‌تواند اقتصاد آمریکا را به وضع گذشته بازگرداند و آن را احیاء کند. در این حال او به شدت به شعله‌های تفرقه، نژادپرستی در این کشور دامن می‌زند. در ناآرامی‌های اخیر هیچ دلیلی برای آسیب زدن به اموال وجود ندارد.

بایدن در پایان در انتقاد از برخی رفتار‌ها در جریان اعتراضات اظهار داشت: تظاهرکنندگان باید حمایت شوند و آتش‌افروزان و آشوبگران باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرند و نیرو‌های محلی باید این کار را انجام دهند. زمانی که من و رئیس جمهور اوباما در قدرت بودیم از اموال فدرال محافظت می‌کردیم.

: برای دریافت مشاوره درباره جو بایدن: ترامپ نباید به دنبال انتخاب دوباره خود برای ریاست‌جمهوری باشد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جو بایدن: ترامپ نباید به دنبال انتخاب دوباره خود برای ریاست‌جمهوری باشد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید