درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ترامپ می‌گوید کرونا را فهمیده است!

ترامپ می‌گوید کرونا را فهمیده است!

ترامپ که با کمک ارتشی از پزشکان تحت درمان قرار دارد، بارها شدت این بیماری را که جان بیش از یک میلیون تن را در سراسر جهان گرفته و موجب شده تا کشور خودش بالاترین آمار تلفات را داشته باشد، زیر سوال می‌برد.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه با موج جدیدی از انتقادات روبرو شد؛ او با برداشتن ماسک صورتش پس از بازگشت به کاخ سفید از آمریکایی‌ها خواست تا از ویروس کرونا که جان بیش از 209 هزار تن را در این کشور گرفته و خودش را راهی بیمارستان کرد، نترسند!

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ در اولین سخنانش پس از ورود به کاخ سفید گفت، "نگذارید این [بیماری] بر شما غلبه کند، از آن نترسید."

او گفته بود، حالا این ویروس را "درک" می‌کند. اما به خاطر تجربه خودش به عنوان یک بیمار در یکی از بهترین بیمارستان‌ها و زیر دست بهترین و مجرب‌ترین تیم پزشکی که برای یک حداقلی از مردم هم شاید امکان‌پذیر نباشد. به هر حال به نظر می رسد این درک با درگیری عموم مردم و راهنماهای بهداشتی درباره رفتار این ویروس و اقدامات احتیاطی توصیه شده تناقض زیادی دارد به خصوص برای افراد پرخطری نظیر رئیس‌جمهور.

او یکشنبه شب در ویدئویی گفت: من چیزهای زیادی درباره کرونا آموختم. با رفتن به مدرسه واقعا آموختم. اینجا یک مدرسه واقعی است. و من فهمیدم ،درک کردم و این خیلی جالب است و من حتما آموخته‌هایم را به شما نیز خواهم گفت.

اما خیلی زود معلوم شد که او در حقیقت چیزی از این بیماری نفهمیده است.

ترامپ که با کمک ارتشی از پزشکان تحت درمان قرار دارد، بارها شدت این بیماری را که جان بیش از یک میلیون تن را در سراسر جهان گرفته و موجب شده تا کشور خودش بالاترین آمار تلفات را داشته باشد، زیر سوال می‌برد.

اظهارات او پس از ترخیص از مرکز درمانی "والتر رید" نگرانی برخی پزشکان را به دنبال داشت.

ویلیام شافنر، استاد علوم پیشگیرانه و بیماری‌های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت در نشویل می‌گوید: وقتی او گفت نباید از کووید ترسید، وحشت‌زده شدم. این بیماری روزانه جان هزاران تن را می‌گیرد، اقتصاد را ویران و مردم را از کار بیکار کرده است. این ویروسی است که هم باید به آن احترام گذاشت و هم از آن ترسید.

دکتر فائوچی، رییس موسسه ملی بیماری‌های واگیر و آلرژی آمریکا هشدار داد که آمریکایی‌ها نباید کرونا را دست کم بگیرند. او گفت: پیا این است ما باید حداکثر تلاش خود را بکنیم تا مبتلا نشویم. مهم نیست چه کسی هستید، چند ساله هستید و تحت چه شرایطی فقط بیماری را دست کم نگیرید.

این رفتار صدای دموکرات‌ها را هم درآورد. سناتور کریس کانز گفت: این یک شکست غم‌انگیز در رهبری است.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری هم در توییتر به سرعت دست به کار شد و تصاویری از خودش هنگام توزیع ماسک و ترامپ که ماسک صورتش را بر می‌دارد، منتشر کرد. در عنوان این تصاویر آمده است: ماسک اهمیت دارد. آنها جان‌ انسان‌ها را نجات می‌دهند.

در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به این مساله پرداخت که بعد از مرگ 210 هزار تن در آمریکا بابت کرونا، تازه دونالد ترامپ می‌گوید که آن را فهمیده است! این افشاگری، هفت ماه بعد از پاندمی کرونا و بعد از مرگ و میر هزاران تن. در واقع اولین بار نیست که او به تجربه شخصی خودش برای شکل دادن به دیدگاه‌هایش استفاده می‌کند.

او همواره تجربه شخصی خودش را بر نظر کارشناسان اولویت می‌داند. به عنوان نمونه، او رغبتی نشان نداد که از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بابت مداخله در انتخابات آمریکا، بعد از نتیجه‌گیری آشکار جامعه اطلاعاتی آمریکا مبنی بر وقوع چنین امری، انتقاد کند.

حال بال غربی کاخ سفید یا ساختمان دفتر اجرایی که دفتر ترامپ را در خود جای داده است، شهر متروکه است. کاکنان از ابتلا به کرونا هراس دارند و کاخ سفید اکنون محل نگهداری دو فرد مبتلا به کووید19 شده است که در آن میان، رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید این ویروس را جدی نمی‌گیرد. بازگشت ترامپ از بیمارستان نگاه‌ها را روی دیگر افراد حاضر در کاخ سفید متمرکز کرده است.

در طول پاندمی کرونا، از کارکنان کاخ سفید از جمله اعضای کادر آشپزخانه و نیروهای سرویس مخفی خواسته شد تا در محل کار حاضر شوند و این وضعیت اکنون هم که مشخص شده ده‌ها کارمند مبتلا شدند، ادامه دارد. کارکنان نگران ابتلا هستند.

با این حال سخنگوی کاخ سفید می‌گوید "تمام تدابیر احتیاطی لازم" برای حفاظت از همه، نه فقط ترامپ و خانواده‌اش، بلکه کارکنانی که در این مجموعه کار می‌کنند، در نظر گرفته شده است. او همچنین گفت که دسترسی فیزیکی به ترامپ محدود می‌شود و تجهیزات حفاظت شخصی مناسب از سوی افرادی که نزدیک به او هستند، استفاده می‌شود.

با این وجود، حال و هوای داخل کاخ سفید همچنان ناخوشایند و غم‌انگیز است، زیرا کارمندان می‌ترسند که در معرض این ویروس قرار بگیرند. همانطور که آنها با یک واقعیت جدید روبرو شده‌اند و محل کارشان که زمانی ایمن به نظر می‌رسید اکنون چیزی غیر از آن است، آنها همچنین پایشان در بحث درز اطلاعات از وضعیت جسمانی رئیس جمهوری آمریکا کشیده می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره ترامپ می‌گوید کرونا را فهمیده است! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ترامپ می‌گوید کرونا را فهمیده است!» در کادر زیر بنویسید :

9 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید