کد مطلب:  56360 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جوزف بورل: ریاست ‌جمهوری ترامپ ضعیف است

جوزف بورل: ریاست ‌جمهوری ترامپ ضعیف است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد ریاست‌جمهوری فعلی آمریکا ضعیف است و این کشور «نقش رهبری» خود در سطح جهانی را از دست داده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از شبکه آرتی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از رئیس جمهور آمریکا به عنوان سیاستمداری با دولت ضعیف یاد کرد.

جوزپ بورل در جریان یک سخنرانی مجازی در مقر اتحادیه اروپا اعلام کرد ریاست جمهوری دونالد ترامپ ضعیف است و اهل رویارویی با چالش نیست.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تضعیف جایگاه آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ پرداخت و گفت: شاهدیم که آمریکا نقش رهبری خود در سطح جهانی را از دست داده است. این اولین بار نیست که آمریکا قادر به ارائه راهکاری در برابر یک بحران نیست. آمریکا ریاست جمهوری ضعیف دارد که از چالش‌هایی که ما با آن روبرو هستیم، فاصله دارد.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا ریاست جمهوری ترامپ را تا حدی ضعیف دانست که قادر به رویارویی با مشکلات پیش رو نیست.

بسیاری از مقامات و صاحب نظران غربی و اروپایی بر این باورند آنچه از آن به عنوان هژمونی آمریکا در سطح بین الملل یاد می‌شد، به لطف ریاست جمهوری 4 ساله ترامپ به باد رفته است. آنچه مورد تائید همگانی است اینکه سیاست‌های اغلب یکجانبه دولت ترامپ و رویکرد زیر پا گذاشتن توافقات بین المللی از سوی او، به اعتبار آمریکا در عرصه جهانی آسیب زده است.

نظر خود را درباره «جوزف بورل: ریاست ‌جمهوری ترامپ ضعیف است» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید