کد مطلب:  21063 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
لفاظی‌های ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند/در توسعه توانمندی‌ نظامی‌مان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم

لفاظی‌های ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند/در توسعه توانمندی‌ نظامی‌مان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم

به گزارش آسمونی: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توصیه می‌کنیم که ترامپ وارد چالش با ایران نشود و دست از این...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

لفاظی‌های ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند/در توسعه توانمندی‌ نظامی‌مان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم
لفاظی‌های ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند/در توسعه توانمندی‌ نظامی‌مان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم
به گزارش آسمونی:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توصیه می‌کنیم که ترامپ وارد چالش با ایران نشود و دست از این لفاظی‌ها بردارد، چراکه این لفاظی‌ها از جانب ما بدون پاسخ نخواهد ماند.
تهدیدات ترامپ چیزی جز بازار گرمی برای فروش تسلیحات آمریکا نیست
شست خبری محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام (امروز 16 بهمن 95) برگزار شد.

*آیت‌الله موحدی‌کرمانی با مجوز مقام معظم رهبری ریاست جلسه امروز را برعهده داشت

در ابتدای این نشست رضایی با بیان اینکه جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی برگزار شد، اظهار داشت: آیت‌الله موحدی کرمانی با مجوز مقام معظم رهبری ریاست این جلسه را برعهده داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به اینکه در این جلسه مغایرت‌های برنامه مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی کشور مورد بررسی قرار گرفت، گفت: طی بررسی‌ها صورت گرفته 26 مغایرت و 5 عدم انطباق تشخیص داده شد.

وی با بیان اینکه فردا در دو نوبت صبح و عصر مجمع جلسه دارد،‌ تصریح کرد: احتمالا دوشنبه نیز جلسه فوق‌العاده داریم، چرا که ظرف سه الی چهار جلسه این مغایرت‌ها باید مورد بحث قرار گیرد و تعیین تکلیف شود.

رضایی با بیان اینکه بعد از تصویب مغایرت‌ها را به نامه‌ای به شورای نگهبان می‌فرستیم، تصریح کرد: آنان نیز این مغایرت‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌کنند، تا در نهایت قوه مقننه این مغایرت‌های برنامه با سیاست‌های کلی کشور را اصلاح کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه مجمع حتما باید جلسات فوق‌العاده برای بررسی این مغایرت‌ها بگذارد، اظهار داشت: شورای نگهبان اعلام کرده که حداکثر زمان لازم برای بررسی این مغایرت‌ها تا دوشنبه هفته جاری است به همین دلیل لازم است مجمع جلسات فوق‌العاده داشته باشد.

* لفاظی‌های ترامپ از جانب ما بدون پاسخ نخواهد ماند

رضایی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان آیا دستور ترامپ برای آمادگی نیروهای نظامی‌شان برای جنگ، می‌تواند تهدیدی برای ما باشد، گفت: متأسفانه دولت ترامپ تحت تأثیر آل‌سعود و نتانیاهو وارد چالش بدون دلیلی با ما شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این لفاظی‌ها و 12 تحریمی که علیه شرکت و اشخاص حقیقی ما انجام داده قطعا زیر فشارهای آل سعود و رژیم صهیونیستی بوده است، اظهار داشت: توصیه می‌کنیم که ترامپ وارد چالش با ایران نشود و دست از این لفاظی‌ها بردارد، چراکه این لفاظی‌ها از جانب ما بدون پاسخ نخواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی و آل سعود صدام را تهدید کردند تا با ایران وارد جنگ شود، متذکر شد:‌ این اقدام چیزی جز ناامن کردن منطقه نداشت و خود آنان شکست خوردند.

رضایی افزود:‌ توصیه می‌کنم که ترامپ وارد این ماجراها نشود و بداند که جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه دنبال جنگ نیست، اما در مقابل کسانی که به دنبال ناامن کردن منطقه و چالش با ما باشند، از خود دفاع می‌کنیم.

*در دفاع و توسعه توانمندی‌های نظامی‌مان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم

وی در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با آ‌زمایش موشکی اخیر کشورمان تصریح کرد: ما در دفاع از خودمان و همچنین توسعه توانمندی‌های نظامی کشور از هیچ کس اجازه نمی‌گیریم.

رضایی تأکید کرد: توصیه ما به دولت جدید آمریکا و ترامپ این است که برخوردهای گذشته آمریکا با ایران را مطالعه کند و از عقلای آمریکا بیشتر تجربه بگیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با مراقبت کامل همه تحرکات در منطقه خلیج‌فارس را زیر نظر دارند، رزمایش‌هایی که پیشتر سعودی‌ها انجام دادند، امروز هم آمریکا به همراه فرانسه و رژیم صهیونیستی در حال انجام آن است را زیر نظر داریم و اطلاعات خوبی از این رزمایش‌ها به دست می‌آوریم.

وی ادامه داد: بر اساس این اطلاعاتی که از این رزمایش به دست می‌آرویم، آمادگی نظامی خود را بیشتر می‌کنیم.

رضایی با تاکید بر اینکه بارها آمریکایی‌ها در زمان بوش و اوباما نیز می گفتند که همه گزینه ها روی میز است و ترامپ هم این حرف تکراری را می‌زند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: سؤال ما این است که از این تهدیدات چه چیزی به دست می‌آورند جز اینکه اجازه نمی‌دهند صلح و امنیت در منطقه برقرار شود و همچنین این نوع تهدیدات سرمایه‌گذاری در منطقه را کاهش می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه ما امنیت‌مان برقرار است و آمادگی دفاع از خود داریم، ‌تصریح کرد: ‌این تهدیدات دولت‌ها و ملت‌های دیگر منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، آنان قطعا ضرر می‌کنند، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها با این تهدیدات تنها می‌خواهند یک بازار گرمی برای سلاح‌هایشان ایجاد کنند و سلاح‌های بیشتری بفروشند.

وی ادامه داد:‌ ترامپ معروف به پیمانکار ساختمانی است، همه جا دنبال دیوارکشی است و فکر می‌کند چون دیوار مکزیک را کشیده است بتواند یک دیواری هم از دولت‌های منطقه بسازد، اما مطمئن باشد که این دیوارها خیلی زود فرو می‌پاشد.

*تصمیمی برای افزودن سمت نایب رئیسی مجمع تشخیص مصلحت نظام در دستور نیست

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بحث افزودن سمت نایب رئیسی به آیین‌نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام در دستور کار قرار دارد، گفت: هنوز در این رابطه تصمیمی نگرفته‌ایم، منتظریم تا احکام جدید و فرامین رهبر معظم انقلاب درباره اداره مجمع و مسئولان آن تعیین شود، اما فعلا تصمیمی برای تغییر آیین‌نامه نداریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ترامپ مدعی شده که با حضور آمریکا، جهان بدون کلانتر نیست، اظهار داشت: ترامپ تلاش خود را می‌کند که بحران‌های داخلی آمریکا را ساده کرده و بر آنها سرپوش بگذارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: معتقدم آمریکایی‌ها با وجود مشکلات فراوان داخلی، نمی‌توانند نقش کلانتر در جهان و منطقه را داشته باشد، آمریکا با مشکلاتی چون فقر و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که طی دهه‌‌های آینده فقر و بیکاری در آمریکا دو برابر شود، چراکه بسیاری از صنایع آمریکا به چین منتقل شده است و روز به روز کارگران بیشتری در آمریکا بیکار می‌شوند، لذا آمریکا دیگر به آمریکا 40 سال پیش برنمی‌گردد، 10 سال آینده اوضاع این کشور به مراتب بدتر خواهد شد و دیگر نمی‌تواند نقش کلانتری در منطقه و جهان را داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره لفاظی‌های ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند/در توسعه توانمندی‌ نظامی‌مان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لفاظی‌های ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند/در توسعه توانمندی‌ نظامی‌مان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید