کد مطلب:  19341 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
برنامه‌های 100 روز نخست ترامپ

برنامه‌های 100 روز نخست ترامپ

به گزارش آسمونی: دونالد ترامپ گفت که آمریکا را در نخستین روز ریاست جمهوری از پیمان تجاری «ترانس پاسیفیک»...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

trump-programs-for-first-100-days
trump-programs-for-first-100-days

به گزارش آسمونی:

دونالد ترامپ گفت که آمریکا را در نخستین روز ریاست جمهوری از پیمان تجاری «ترانس پاسیفیک» موسوم به تی‌پی‌پی خارج خواهم کرد و محدودیت‌های محیط زیستی را که پیشتر توسط «باراک اوباما» وضع شده است، لغو خواهم کرد.

شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا روز سه شنبه با انتشار این خبر گزارش داد ترامپ روز دوشنبه (گذشته) در یک پیام ویدئویی برنامه های 100 روز نخست کاری خود را که شامل موارد مهاجرتی، توافق نامه های اقتصادی و سیاست های دفاعی است، اعلام کرد.

ترامپ دراین پیام ویدئویی گفت که در نخستین روز از ریاست جمهوری خود، آمریکا را از پیمان 'ترانس پاسیفیک' ، موسوم به تی پی پی خارج خواهد کرد و محدودیت هایی محیط زیستی را که پیشتر توسط باراک اوباما وضع شده اند، لغو خواهد کرد.
رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواستار جایگزین شدن پیمان تی پی پی با توافق های تجاری دوجانبه با انجام مذاکرات شد.
شبکه خبری سی ان ان افزود: پیمان ترانس پاسیفیک درواقع میراث تجاری به جای مانده از دوران ریاست جمهوری اوباما به شمار می رود.

این پیمان تجاری در سال 2015 میلادی و از سوی 12 کشور صنعتی جهان که تقریبا 40 درصد از اقتصاد جهان را در اختیار دارند، به امضا رسید.

این پیمان شامل کشورهای آمریکا، نیوزیلند، کانادا، استرالیا، ژاپن، چین ، مالزی، ویتنام، سنگاپور، برونئی، شیلی و پرو است.

به گزارش سی ان ان، ترامپ در این پیام دو و نیم دقیقه ای ویدئویی گفت: در مورد مهاجرت نیز از وزارت کار خواهد خواست تا تحقیقاتی درباره صدور ویزای کار (روادید کار) که منجر به سوء استفاده از آن و لطمه زدن به کارگران آمریکایی می شود، انجام دهد.
سی ان ان گزارش داد: مواردی که ترامپ دراین پیام ویدیویی برای 100 روز نخست ریاست جمهوری خود اعلام کرد، هیچ کدام نیاز به تصویب کنگره آمریکا ندارد و با امضای رئیس جمهوری قابل اجرا است.

ترامپ درحالی که کمتر از 60 روز دیگر وارد کاخ سفید می شود، تاکنون هیچ یک از اعضای کابینه خود بخصوص در پست های مهم و کلیدی وزارتخانه های امور خارجه و دفاع را اعلام نکرده است.

کارشناسان از اینکه ترامپ در برنامه زمانبندی ورود به کاخ سفید عقب مانده است، ابراز نگرانی می کنند.

ترامپ توانست در انتخابات هشتم ماه نوامبر برابر 18 آبان، هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود را شکست دهد و بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید راه یابد.

در پی پیروزی وی، اعتراض ها و ناآرامی ها اکثر شهرهای آمریکا را فراگرفته است.

منبع: ایرنا

: برای دریافت مشاوره درباره برنامه‌های 100 روز نخست ترامپ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برنامه‌های 100 روز نخست ترامپ» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید