کد مطلب: 47248 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ترامپ جانشین جان بولتون را معرفی کرد

ترامپ جانشین جان بولتون را معرفی کرد

رئیس‌جمهور آمریکا «رابرت او برایان» را به عنوان مشاور امنیت ملی جدید کاخ سفید منصوب کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ترامپ جانشین جان بولتون را معرفی کرد
ترامپ جانشین جان بولتون را معرفی کرد
ترامپ جانشین جان بولتون را معرفی کرد - Trump introduced John Bolton's successor

به گزارش آسمونی : دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر جانشین جان بولتون، مشاور امنیت ملی برکنار شده دولت خود را معرفی کرد.ترامپ نوشت: با خرسندی اعلام می‌کنم رابرت او برایان را که هم اکنون به عنوان نماینده ریاست جمهوری آمریکا در امور گروگان‌ها عملکرد بسیار موفقی دارد، به عنوان مشاور امنیت ملی جدید منصوب می‌کنم. من مدت‌ها با رابرت کار کرده‌ام. کارش فوق العاده خواهد بود!

پیش از این روزنامه واشنگتن پست از رقابت میان اعضای بلندپایه دولت آمریکا برای کسب منصب مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ خبر داد.

بر اساس گزارش این روزنامه، ترامپ با سه نفر از جمله رابرت او برایان، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور گروگان ها؛ برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران؛ و ریکی وادل، معاون مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا برای عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید مصاحبه کرده بود.

واشنگتن پست او برایان را که در دوره ریاست جمهوری جرج دابلیو بوش نیز مشغول به کار بود، با توجه به روابط خوبش با پنتاگون و وزارت امور خارجه «گزینه‌ای مطمئن» برای پُست مشاور امنیت ملی خوانده بود.

اختلاف نظر جان بولتون، مشاور سابق تندروی ترامپ با وی در خصوص افغانستان، کره شمالی، سوریه و ایران به برکناری او منجر شد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «ترامپ جانشین جان بولتون را معرفی کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?