کد مطلب:  3230 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محاکمه عاملان قتل تاجر برنج و خانواده‌اش

محاکمه عاملان قتل تاجر برنج و خانواده‌اش

  تاریخ خبر : 1391/10/18 دایی و خواهرزاده که تاجربرنج و اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده بودند، در جلسه محاکمه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

تاریخ خبر : 1391/10/18

دایی و خواهرزاده که تاجربرنج و اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده بودند، در جلسه محاکمه قتل را به گردن یکدیگر انداختند. قضات برای صدور حکم یکی از متهمان وارد شور شده‌اند. به گزارش مهر، در این جنایت که صبح جمعه هفتم آبان 89 رخ داد، مرتضی توکلی تاجر 64 ساله به همراه همسرش معصومه 34ساله و دو فرزندشان علیرضا 11 ساله و عسل هفت ساله به طرز هولناکی در خانه ویلایی شان از پا درآمدند.تیم جنایی پس از حضور در محل و انجام تحقیقات تخصصی، دو کارگر ساختمانی به نام‌های مرتضی 33 ساله و ابراهیم 37 ساله را به اتهام قتل شناسایی و دستگیر کردند.

 

آنها نیز در بازجویی‌های فنی، تخصصی لب به اعتراف گشوده و به بیان جزئیات جنایت پرداختند.مرتضی گفت: سه هفته قبل از قتل، همراه دایی ام ابراهیم در خانه مرد تاجر تعمیرات ساختمانی می‌کردیم. با مشاهده وضع مالی صاحبخانه و به تصور اینکه پول و طلای زیادی در خانه نگه می‌دارند، وسوسه شده و نقشه سرقت را طراحی کردیم. از آنجا که می‌دانستیم مرد صاحبخانه حدود ساعت 6‌صبح برای خرید نان و ورزش از خواب بیدار می‌شود، طبق نقشه سوار بر خودروی دایی ابراهیم خود را به محل جنایت رسانده و به بهانه برداشتن وسایل و ابزار بنایی زنگ خانه را زدیم، اما وقتی هیچکس جواب نداد، با تلفن همراه صاحبخانه تماس گرفته و از او خواستیم در را باز کند.

 

پس از ورود به انباری داخل حیاط در لحظه‌ای مناسب با دسته کلنگ چند ضربه به سرش‌ زده و با سیم برق خفه‌اش کردیم. پس از ورود به ساختمان نیز معصومه و سپس علیرضا و عسل را کشتیم!قضات دادگاه پس از شنیدن آخرین دفاعیات متهمان و وکلایشان، ختم رسیدگی به پرونده را اعلام و برای صدور حکم وارد شور شدند.

آنها سپس مرتضی را به اتهام مشارکت در چهار فقره قتل به چهار بار قصاص در ملاءعام و به اتهام سرقت به سه سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کردند.ابراهیم نیز به اتهام مشارکت در قتل علیرضا - پسر خانواده - به یک بار قصاص در ملاءعام و به خاطر کمک در قتل مرتضی توکلی به حبس ابد، به دلیل معاونت در قتل عمد معصومه و عسل به 15 سال حبس تعزیری و به اتهام سرقت به سه سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

 

با اعتراض متهمان به حکم دادگاه، پرونده برای بررسی‌های نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما در دیوان عالی کشور حکم مجازات مرتضی- عامل اصلی جنایت - تایید و حکم اعدام ابراهیم نقض شد.با نقض حکم ابراهیم، پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه سه کیفری استان مازندران فرستاده شد. دایی و خواهرزاده در جلسه محاکمه اتهام قتل را به گردن یکدیگر انداختند و منکر دست داشتن در این جنایت شدند.پس از آخرین دفاعیات متهمان‌، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

: برای دریافت مشاوره درباره محاکمه عاملان قتل تاجر برنج و خانواده‌اش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «محاکمه عاملان قتل تاجر برنج و خانواده‌اش» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید