کد مطلب: 29289 درج نظر
درمانی برای گلودرد و سرماخوردگی شدید

درمانی برای گلودرد و سرماخوردگی شدید

یک رژیم غذایی سه الی پنج روزه میتواند سخت ترین نوع این بیماری ها را درمان کند. در این چند روز (شیر و پنیر ـ گوشت ـ تخم مرغ ـ شکلات ـ چای اسانس دار ـ قند و شکر - کاکائو ـ بیسکوییت) به هیچ وجه مصرف نکنید.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درمانی برای گلودرد و سرماخوردگی شدید-treatment for severe sore throat and colds درمانی برای گلودرد و سرماخوردگی شدید-treatment for severe sore throat and colds

یکی از بیماری هایی که همیشه گریبان گیر بشر بوده، انواع سرماخوردگی ها ، عفونتها و گلودرد است.

متاسفانه برای رهایی از این بیماری ها از انواع قرص های سرماخوردگی، آنتی هیستامین (آبریزش بینی)، آموکسی سیلین (چرک خشک کن) و آمپول پنی سیلین استفاده می شود. اما واقعیت امر چیز دیگری است. با استفاده کردن مکرر از این قرص ها و آمپول ها فقط بدن مقاومت خود را از دست میدهد و سلولهای بدن فلج میشوند.

البته به طور حتم نمی شود از داروهایی که با تجویز پزشک داده شده را هم مصرف نکرد ولی بسیاری هستند که هفته ها از این داروها استفاده می کنند ولی به تغذیه روزانه ی خود توجه نمی کنند.

پس هنگام ابتلا به این نوع بیماری ها چه باید کرد ؟

قبل از پرداختن به جواب این سوال ، جالب است بدانید که در آزمایشگاه های پزشکی برای کشت میکروب (افزایش میکروب ) از پنج ماده استفاده میشود. یعنی میکروبها (قارچ ـ ویروس ـ باکتری) با خوردن این مواد رشد میکنند، تعدادشان چندین برابر میشود.

این مواد عبارتند از :

1- تمام گوشتها (سوسیس ـ کالباس ـ گوشت قرمز ـ مرغ ـ تخم مرغ - و..) و فرآوره های لبنی (شیر ـ پنیر ـ خامه ) 2- خون ( درقصابی ها هنگام چرخ کردن گوشت، آن را نمی شویند. چون اگر گوشت شسته شود، خوب چرخ نخواهد شد. پس خون بین بافتهای آن باقی خواهد ماند ) 3- قند و شکر 4- کاکائو و شکلات 5- آگار (ماده ای است که از ترکیب دو جلبک و آب ایجاد میشود) این ماده در شیرینی پزی کاربرد دارد. ماده ی ژله ای که در شیرینی دانمارکی است همان آگار است.

پس اگر عفونتی در بدن شما باشد، با استفاده کردن از این مواد، عفونت (ویروس) شروع به خوردن از این مواد میکند و مقدارش خیلی زیاد میشود و بیماری شما به راحتی درمان نمی شود.

پس برای رفع سرماخوردگی، آنفلوانزا، سینوزیت و گلودرد چه چیزی بخوریم و یا نخوریم؟

یک رژیم غذایی سه الی پنج روزه میتواند سخت ترین نوع این بیماری ها را درمان کند. در این چند روز (شیر و پنیر ـ گوشت ـ تخم مرغ ـ شکلات ـ چای اسانس دار ـ قند و شکر - کاکائو ـ بیسکوییت) به هیچ وجه مصرف نکنید.

صبحانه یک قاشق عسل را روی نان بمالید و بخورید . در طی روز دو بار ( آب + عسل + لیمو ترش تازه ) میل کنید. ناهار و شام سوپ بخورید. اما توجه داشته باشد که سوپ را بدون گوشت تهیه نمایید. یک مشت پونه ی کوهی و یک قاشق سیاه دانه را با هم به مدت نیم ساعت بجوشانید و عصاره ی آن را با یک قاشق عسل مخلوط کرده، یک لیوان بعد از صبحانه و یک لیوان قبل از خواب مصرف کنید. در حد توان میوه میل کنید. غرغره کردن آب نمک ولرم ، از دهان و بینی . قبل از خواب و بعد از بلند شدن از خواب . با رعایت این چند نکته ، سخت ترین عفونتها با کمتر استفاده کردن از داروهای شیمیایی درمان میشود . علت این درمان این است که به میکروبهای داخل بدن غذا نمی رسد و میکروبها می میرند .

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «درمانی برای گلودرد و سرماخوردگی شدید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?