کد مطلب:  40109 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
راهنمای سفر به استانبول

راهنمای سفر به استانبول

یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه شهر استانبول است که بزرگترین شهر و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. استانبول تنها...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه شهر استانبول است که بزرگترین شهر و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. زبان مردم استانبول ترکی است. واحد پولی آن ها لیر است.  با این مقدمه آسمونی در این بخش راهنمای سفر به استانبول را برای شما عزیزان منتشر می کند.

راهنمای سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبولراهنمای سفر به استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول عبارتند از :

 استانبول علاوه بر مناره ها و بازارهای جذاب پایتختی پیشرفته و دنباله روی مد روز دنیاست که علاقمندان را از سراسر اروپا و آسیا به سمت خود جذب می کند. استانبول دارای جاذبه های گردشگری بی شماری از جمله کشتی ” Byzantine Hagia Sophia” و قصر زیبای “Topkapi”  است که در منطقه سلطان احمد قرار دارند. موزه ی هنر مدرن استانبول نیز یکی دیگر از جاذبه های آن است. پل “Galata” ، بازار ” Eminönü” و مساجد معروفی که در استانبول قرار دارند از دیگر جاذبه های این شهرند. قایق های مخصوص جابه جایی مسافران یکی دیگر از جاذبه های آن است. هتل های استانبول را هم قبل سفر بررسی کنید .

هتل هالیدی این استانبول از هتل های 5 ستاره خوب در منطقه شیشلی و فاصله اندکی از میدان تکسیم استانبول دارد البته هتل لیون هم هست که میتونید این هتل رو هم بررسی کتید .

بازار بزرگ (Grand Bazaar) در منطقه Beyazit که دلالان فرش و طلا در آن معامله می کنند. فروشگاه های مد در قسمت های مدرنتر استانبول همانندBeyoglu می توانید ببینید. فستیوال های مختلفی از جمله فستیوال هنر ، فیلم و موسیقی در میدان فرهنگی آتاتورک استانبول برگزار می شوند. می توانید غذاهای کاملا ترکی را درخیابان “Nevizade” امتحان کنید. در رستوران ها گروه موسیقی محلی نیز به نواختن مشغولند، توصیه میکنم مطالب کاپادوکیا و مطلب سفر به ترکیه را بخوانید.

بهترین زمان برای سفر به استانبول چه زمانی است ؟

آب وهوا مهمترین معیار برای سنجش زمان مناسب برای سفر به ترکیه است. برای دیدن روستاهای قدیمی ومناطق باستانی حاشیه مدیترانه ، بهترین زمان سفر ماه های آوریل، می، سپتامبر و اکتبر هستند . یکی دیگر از مزایای مسافرت در این ماه ها اینست که دوباره کودکان به مدرسه می روند و موزه ها خلوت ترند و دمای هوا نسبتا مناسب است. ( قیمت تور استانبول )

آب و هوای استانبول چگونه است ؟

در ماه های آوریل ، می ، سپتامبر و اکتبر دمای هوا نسبتا مناسب است . ماه های سپتامبر و ژانویه ماه های پر بارانی هستند و در این ماه ها استفاده از آفتاب ساحل عملا امکان پذیر نیست.

ساعات کار اداری در سفر به استانبول چگونه است؟

ساعت کاری بانک ها از دوشنبه تا جمعه، از 8:30 صبح تا ظهر و از 1:30 تا ساعت 5 است. ادارات دولتی از دوشنبه تا جمعه، از 8:30 صبح تا 12:30 و از 1:30 تا ساعت 5:30 پاسخگوی شما هستند. ساعات کار رسمی فروشگاه ها عیارتست از دوشنبه تا شنبه 9:30 تا 1 و از 2 تا 7 . ساعات کاری موزه ها و قصرها به طور معمول از سه شنبه تا یکشنبه از 9:30 تا 5 یا 5:30 است و در بعضی مواقع قصرها در روزهای سه شنبه و پنجشنبه تعطیل می باشند.

ولتاژ برق مصرفی در استانبول چقدر است؟

ولتاژ استاندارد 220 ولت است و پریزها ورودی دو شاخه دارند.

travel-to-istanbul
travel-to-istanbul

میزان مالیات استانبول چقدر است ؟

در قیمت اغلب کالاها ، حدود 18% مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته می شود. این درصد برای خدمات توریستی مانند کرایه اتاق در هتل به 8% کمتر می شود و جابجایی های داخل فرودگاه نیز مشمول مالیات 18% می شوند.

میزان انعام استانبول چقدر است ؟

در ترکیه به ازای تمامی سرویس ها انتظار پاداش می رود. یک لیر برای “بل بوی” در ازاء حمل هر کیف، برای گارسون حداقل 10% یا 15% قیمت غذا در نظر بگیرید، 10 تا 20 یورو برای کار خوب راهنمای تور، برای سرپرست حمام ترکیه ای 5 لیر و قبل از مشت و مال. در آخر اینکه انعام به راننده تاکسی در ترکیه زیاد معمول نیست.

وضعیت آب استانبول چگونه است؟

آب ترکیه آشامیدنی است اما بهتر است از آب معدنی استفاده کنید و میوه ها و سبزیجات را قبل از استفاده باز هم بشویید.

: برای دریافت مشاوره درباره راهنمای سفر به استانبول فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «راهنمای سفر به استانبول» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید