کد مطلب:  45059 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 8 دقیقه
در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟

در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟

شهرستانی در نزدیکی شهر تهران به نام فیروزکوه وجود دارد که اغلب اوقات سال به دلیل کوهستانی بودن منطقه ای که در آن قرار دارد همواره دارای آب و هوای بسیار خنکی است به خصوص در فصل تابستان که برای ایرانی ها می تواند بهترین گزینه به شمار برود. این شهرستان در کنار جاده تهران – قائم قرار دارد و دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است که برای تفریح و گذراندن چند روزی در آسایش و آرامش بهترین انتخاب است.
زمان مطالعه: 8 دقیقه

کشور ایران از لحاظ جغرافیایی در موقعیت گرم و خشکی قرار دارد شرایط آب و هوایی در اغلب شهرهای ما گرم و حتی در برخی شهرهای بسیار بسیار گرم نیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران در تابستان این بخش آسمونی را مطالعه نمایید چرا که اطلاعات مفیدی در همین مورد تهیه کرده ایم.

در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟
در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟
در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟

در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟

سفر به فیروز کوه تهران در تابستان

شهرستانی در نزدیکی شهر تهران به نام فیروزکوه وجود دارد که اغلب اوقات سال به دلیل کوهستانی بودن منطقه ای که در آن قرار دارد همواره دارای آب و هوای بسیار خنکی است به خصوص در فصل تابستان که برای ایرانی ها می تواند بهترین گزینه به شمار برود. این شهرستان در کنار جاده تهران – قائم قرار دارد و دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است که برای تفریح و گذراندن چند روزی در آسایش و آرامش بهترین انتخاب است. علاوه برای طبیعت بسیار زیبا و عالی که این شهرستان دارد جاذبه های تاریخی بسیاری نظیر کاروانسراها، قلعه‌های قدیمی، گورستان‌های کهن و بالاخره امامزاده‌های متعدد را هم می توانید در طول سفرتان به این منطقه بازدید کنید. از نظر ویژگی‌های آب و هوایی و اقلیمی، این شهرستان دارای زمستان سرد و تابستان معتدل و خنکی است.

سفر به آلاشت مازندران در تابستان

دیگر منطقه ای که می توانید در فصل تابستان به آن سفر کنید قطعا فکر می کنید مازندران است که البته درست هم فکر می کنید. در استان مازندران منطقه ای به نام آلاشت وجود دارد و مردم آن هم به زبان آلاشت مازندران صحبت می کنند. منطقه آلاشت نیز با طبیعت زیبای خود خالی از آبشار نیست. یکی از این آبشارها به نام آبشار نارم در روستای چرات واقع در 35 کیلومتری جنوب غرب آلاشت واقع است، چرات یکی از روستاهای حوالی آلاشت سوادکوه در استان مازندران ایران است.

سفر به ماسوله در تابستان

از دیگر شهرهای خنک ایران در تابستان ماسوله است، این روستای تاریخی یکی از نقاط ارزشمند و سرسبز شمال ایران بوده و با هوای مه آلود و تابستان های خوش و آب هایی که دارد مقصد اکثر گردشگران تابستانه در ایران است. ماسوله در جنوب غربی استان گیلان در بخش سردارجنگل فومن، 60 کیلومتری شهر رشت 36 کیلومتری شهر فومن و 20 کیلومتری شهر ماکلوان واقع است. این شهر به دلیل جاذبه های تاریخی متعددی که دارد تحت حفاظت میراث فرهنگی و منابع طبیعی قرار دارد و سالانه پذیرای ده ها هزار گردشگر می باشد. ماسوله با کوهستان‌ های مرتفع، جنگل و ییلاقات سرسبز از توریستی ‌ترین مناطق شمالی ایران با جلوه‌ های طبیعی فراوان به ویژه در اواخر بهار و فصل تابستان است و قلهٔ شاه معلم در ماسوله با ارتفاع 3050 متر بلندترین نقطه استان گیلان و هدفی جذاب برای گروه ‌های کوهنوردی به شمار می رود.

سفر به جهان نمای گرگان در تابستان

یکی دیگر از شهرهای خنک ایران در تابستان که در خطه ی شمالی ایران قرار دارد، منطقه جهان نما در استان گرگان است. روستای جهان‏ نما به دلیل موقعیت طبیعی، اقلیم ویژه و همچنین استقرار در منطقه حفاظت شده جهان‏ نما، مناظر و جلوه‏های منحصر به فردی دارد. ارتفاعات و چشم اندازهای طبیعی بسیار عالی که در این منطقه وجود دارد در 3 فصل اول سال طراوت و زیبایی شگفت انگیری را دارا می باشد و نظر اغلب مسافران و طبیعت گردان به خود جلب می کند. دهکده جهان نما جایی درست در دامنه کوه جهان نما که 3 هزار و 86متر از سطح دریا ارتفاع دارد، واقع شده و این به معنی آن است که قدم زدن در جهان نما، درست مثل قدم زدن در پشت بام گلستان خواهد بود.

در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟
در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟
در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟

سفر به بجنورد خراسان در تابستان

از دیگر مناطق ایران که جزء شهرهای خنک ایران در تابستان به حساب می آید شهرستان بجنورد در خراسان شمالی است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوانی است و بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه های دقیقا در فصل بهار و تابستان است.

سفر به کندوان تبریز در تابستان

در شمال غربی ایران روستایی جذاب به نام کندوان وجود دارد که در استان تبریز قرار گرفته و نظیرش در تمام دنیا به ندرت پیدا می شود. این روستای تاریخی یکی از شگفت انگیزترین روستاهای ایران است که از اردیبهشت تا شهریور بهترین شرایط آب و هوایی را داراست و می تواند برای سفرهای تابستانی بهترین گزینه باشد.

سفر به اردبیل در تابستان

اردبیل یکی از استانهای مرزی ایران در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان و یکی از سردترین مناطق ایران است. اردبیل جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوانی دارد. از جمله جاذبه‌های گردشگری تاریخی اردبیل می‌توان به خانه تاریخی ارشادی، پل یئدی گوز، مسجد جامع اردبیل، محل دفن شهدای جنگ چالدران و شیروان، سالن 6000 نفری جهان پهلوان رضازاده، مجسمه شاه اسماعیل، میدان جانبازان و گرمابه‌های دوره‌های قبل از صفویه و قاجاریه اشاره کرد.

سفر به ارومیه در تابستان

ارومیه یکی از کلان‌شهرهای ایران، مرکز استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه در شمال غربی ایران که در منطقه آذربایجان واقع شده است. این شهر طبق سرشماری سال 1390، دهمین شهر پرجمعیت ایران و دومین شهر پرجمعیت منطقهٔ شمال‌غرب ایران به‌شمار می‌آید. ارومیه با 1332 متر ارتفاع در غرب دریاچه ارومیه، در دامنه کوه سیر و در میان دشت ارومیه قرار گرفته است. هوای ارومیه در تابستان نسبتاً گرم و در زمستان سرد می‌باشد.

سفر به همدان در تابستان

یکی از کلان شهرهای ایران در منطقه غربی کشورمان و در کوهستان های این منطقه واقع شده نیز استان همدان است. همدان در دامنه ی کوه الوند قرار گرفته و از شهرهای سردسیر ایران به حساب می آید که علاوه بر آب و هوای بسیار مناسب آن در تابستان جاذبه های تاریخی و دیدنی بسیاری هم در این شهر وجود دارد که می تواند یکی از بهترین شهرهای برای سفرهای تابستانی به شمار بیاید. میانگین بارش سالانه همدان نیز 317٬7 میلیمتر اندازه‌گیری شده‌است. همانطور که مشاهده می کنید همدان هم یکی از شهرهای خنک ایران در تابستان است که می توانید به آن سفر کنید.

سفر به چهار محال و بختیاری (شهرکرد) در تابستان

دیگر شهر مناسبی که در فصل تابستان می توانید سفری دلچسب و فوق العاده را به سمت آن داشته باشید شهرکرد است. این شهر علاوه بر آب و هوای بسیار خوب و مناسبی که دارد مردم بسیار خون گرم و مهمان نوازی دارد که می توانند سفرتان را به بهترین تجربه سفری را برایتان به ارمغان بیاورد. نام پیشین آن «دهْکُرد» بوده‌است که پس از تبدیل به شهر (در شهریور 1314 خورشیدی)، به شهرکرد تغییر نام داده شده‌است. شهرکرد دارای اقلیم نیمه مرطوب معتدل با تابستان‌های معتدل و زمستان‌های بسیار سرد است. میانگین سالانه دمای هوا در شهرکرد 11.5 درجه سانتیگراد می‌باشد.

سفر به فیلبند در تابستان

روستای زیبای فیلبند را بام مازندران نامیده اند. فیلبند از خنک ترین و زیباترین روستاهای مازندران است که در مناطق جنوبی بابل قرار گرفته است. اگر خواهان تماشای پدیده اقیانوس ابر هستید، این منطقه می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد. ارتفاع این ییلاق زیبا از سطح دریا حدود 2700 متر است، بنابراین عجیب نیست که بر فراز ابرها قرار داشته باشید. به دلیل ارتفاع بسیار زیاد این منطقه، زمستان ها بسیار سرد است و تقریبا 7 ماه از سال برف تمامی مناطق فیلبند را می پوشاند.

برای دسترسی به ییلاق فیلبند باید راهی جاده هراز شوید. حدود 100 کیلومتر که در این جاده زیبا و پر پیچ و خم برانید، به فرعی روستای فیلبند (یا روستای سنگ چال) خواهید رسید که شما را به سمت این روستا هدایت می کند. در سفر به ییلاق فیلبند حتی در فصل تابستان، لباس گرم را فراموش نکنید.

در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟
در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟
در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟

سفر به ماسال در تابستان

ماسال یکی از شهرهای خنک ایران در تابستان است که ییلاقات باصفای آن به تازگی طرفداران بسیاری را در بین طبیعت گردان کسب کرده است. معروف ترین ییلاق منطقه ماسال، ییلاق اولسبلنگاه است که از بلندای آن می توان به تماشای پدید اقیانوس ابر و همچنین مناظر سرسبز و زیبای اطراف نشست. در سفر خود به ماسال، نگران امکانات یا محل اقامت خود نباشید، چراکه در این منطقه هم خانه ها و کلبه هایی برای اجاره کردن وجود دارند و هم هتلی مجهز که پذیرای میهمانان این خطه است. تجربه خوردن غذای محلی در رستوران های محلی این منطقه را فراموش نکنید.

برای رسیدن به اولسبلنگاه، ابتدا خود را به شهر ماسال برسانید. درون این شهر کوچک، تابلوهای راهنمای بسیاری وجود دارند که شما به سمت جاده جنگلی و زیبای ییلاقات ماسال هدایت خواهند کرد. در بدو ورود به این جاده، یک عوارضی وجود دارد که مبلغ 5000 هزار تومان از خودرو ورودیه دریافت می کند.

سفر به سرعین در تابستان

شهر سرعین یکی دیگر از معروف ترین شهرهای توریستی اردیبل است که به خاطر وجود آب گرم معروف و آب و هوای بسیار خنکش در فصل تابستان شهرت یافته است. چشمه های آب گرم سرعین شهرت جهانی دارند و سالانه هزاران بازدید کننده داخلی و خارجی را به برای استراحت یا درمان یه سمت خود می کشانند. درسرعین هم آب گرم وجود دارد، هم بناهای تاریخی وجود دارد و هم طبیعت زیبا و حیرت انگیز وجود دارد که هر کدام می توانند خاطرات خوشی را در فصل گرما، برایتان رقم بزنند.

سفر به زنجان در تابستان

شهر زنجان یکی از شهرهای شمال غربی کشور است که در مسیر شاهراه تهران به تبریز قرار گرفته است. در واقع اگر قصد سفر به مناطق شمال غرب کشور را داشته باشید، به ناچار از زنجان عبور خواهید کرد. زنجان را نیز می توان یکی از شهرهای خنک ایران در تابستان به حساب آورد. درون شهر آثار تاریخی بسیار ارزشمندی همچون موزه مردان نمکی، بنای رختشوی خانه، بازار سنتی زنجان(طولانی ترین بازار مسقف کشور) و… وجود دارند. همچنین مجموعه میراث جهانی گنبد سلطانیه هم در حدود 40 کیلومتری شهر زنجان و در شهر کوچک سلطانیه واقع شده است که می توانید از آن بازدید کنید.

سفر به شهر تبریز در تابستان

شهر تبریز یکی از بزرگترین کلان شهرهای کشور است که به عنوان یکی از قطب های گردشگری و اقتصادی شمال غرب کشور هم شناخته می شود. آب و هوای تبریز در تابستان هم بمانند سایر شهرهای شمال غربی ایران، آب و هوایی معتدل و نسبتا خنک است. در خنکی تبریز همین بس که هیچکدام از خانه های این شهر، کانال کولر ندارند! در سفر به تبریز می توانید از جاذبه های گردشگری بی شمار آن دیدن کنید. جاذبه هایی همچون مسجد کبود، موزه آذربایجان، موزه استاد شهریار، بازار سنتی تبریز و …

سفر به دماوند در تابستان

شاید در ابتدا تصور کنید که شهر دماوند در پای کوه دماوند قرار گرفته باشد، ولی اینطور نیست. شهر دماوند منطقه ای سرسبز و بسیار خرم است که گردشگران بسیاری فقط به خاطر آب و هوای کم نظیرش در فصل تابستان، به آن سفر می کنند. فاصله شهر دماوند از تهران بسیار کم و حدود 2 ساعت رانندگی است، به همین خاطر این منطقه از دیرباز تا کنون به عنوان یک تفرجگاه و ییلاق برای مردم پایتخت شناخته می شده است.

شهر دماوند هم یکی از شهرهای خنک ایران در تابستان است و به دلیل آب و هوای بسیار خنک، باغ های فراوان و طبیعت زیبا، آثار تاریخی ارزشمند، ییلاق هایی مثل چشمه اعلی و مردمان خونگرمی که دارد، به عنوان یکی از شهرهای توریستی نزدیک به تهران شناخته می شود.

نظر خود را درباره «در تابستان به کجای ایران سفر کنیم؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید