کد مطلب: 13960 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سفر قسطی در نوروز!

سفر قسطی در نوروز!

مسافرت اقساطی هم از راه رسید!       با فرا رسیدن ایام نوروز، بازار تورهای گردشگری نوروزی به مقصد...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مسافرت اقساطی هم از راه رسید!

 

travel-1

 

 

با فرا رسیدن ایام نوروز، بازار تورهای گردشگری نوروزی به مقصد کشورهای همسایه داغ خواهد شد. در این میان آژانس‌های مسافرتی فرصت پیدا می‌کنند تا به هر قیمتی شده بتوانند حضور کم گردشگران در سالی که گذشت رادر روزهای نوروز جبران کنند و تورهای خارجی را با قیمت‌های گزاف و بعضا با شرایط قسطی به فروش برسانند.در کنار ترفندهای عجیب که برای تسهیل سفر به کار گرفته شده، این بار سفرقسطی و سفر با وثیقه طلا رونق پیدا کرده است!!!

مسافران می‌توانند با 50 درصد پرداخت و 50 درصد اقساط به سفر بروند و پس از بازگشت،اقساط سفر خود را 3 تا 6 ماه پرداخت کنند. این در حالی است که برخی از متقاضیان معتقد هستند قیمت سفرهای داخلی بسیار بالا است!

هرچند در بازار کنونی که حتی برخی افراد نیز برای تبلیغ، فروش کالا وجذب مشتری درصدد گذاشتن شرایط مختلف برمی آیند، نمی‌توان برای بهره گیری از چنین راهکارهایی خرده گرفت، اما پی بردن به روش‌ها و ترفندهای توسعه گردشگری و رونق تورهای سفر بسیارجالب است و هر روز شاهد ابداعی جدید در این حوزه هستیم.

سفرهای اروپایی با وثیقه طلا

در این میان یکی از کارشناسان فروش یک شرکت خدمات تور و مسافرتی گفت: جهت رفاه حال مسافران برای تورهای آذربایجان، ارمنستان، تایلند،دبی، کیش و مشهد طلا را به عنوان وثیقه و ضمانت پرداخت هزینه‌های تور بعد از سفر قبول می کنیم.او در مورد کارمزد این وثیقه نیز گفت: در حال حاضر برخی از تورگردان‌هابیش از سه تا چهار درصد کامزد اقساط دریافت می‌کنند که البته این کامزد برای تور ماحدود دو درصد است. اگر هزینه سفر خارجی 10میلیون تومان باشد باید وثیقه 15 میلیون تومانی داشته باشند. وثیقه‌ها به این صورت است که متقاضی بایداز یک طلا فروش فاکتوری برابر با سه میلیون تومان (برای سفر های کشورهای مجاور) یافاکتور بیش از 15 میلیون تومانی (برای سفر های اروپا) بیاورد.

با این حال همچنان از نظر مسافران ایرانی که قصدسفر به خارج از کشور را دارند، امارات و ترکیه در اولویت است. به همین علت کارگزاران هتل‌های دبی و استانبول از این فرصت نهایت استفاده را کرده و نرخ هتل را بالا می‌برند. 

این در حالی است که هتل‌های دبی و ترکیه در ایام پیک سفر ایرانیان چنین افزایش نرخی را ندارند.براساس آمار،‌ اکنون تورهای گردشگری به مقصد دبی برای سفر تهرانی‌ها ازتقریبا از یک میلیون و 700 هزار تومان به بالا فروخته می‌شود، آن هم برای 3 شب و 4 روز اقامت. این تور در زمان قبل از شروع ایام عید با 400 هزار تومان افزایش قیمت فروخته می‌شود. آژانس‌های مسافرتی این تفاوت نرخرا در هتل‌ها و بلیت هواپیما می‌دانند.استانبول و آنتالیا دو شهر پرگردشگری هستند که ایرانی‌ها در ایام نوروزمانند تابستان از آن بسیار استقبال می‌کنند.

تورهای گردشگری استانبول اکنون همانندتورهای دبی با افزایش نرخ زیادی در ایام نوروز روبرو است. در حال حاضر تورهای گردشگریبه مقصد آنتالیا اقامت در هتل 5 ستاره 6 شب و 7 روز اقامت از 3 میلیون و 675 هزار تومان تا 6 میلیون و695 هزار تومان نرخ دارد. اما سفر به استانبول با پرواز ماهان و 6 شب اقامت در هتل 4 ستاره از 2 میلیون و 950 هزار تومان شروع می شود و اقامت در هتل 5ستاره 3 میلیون و 50 هزار تومان فروخته می‌شود.

این در حالیست که تور دبی قبل از نوروز در هتل های4 و 5 ستاره یک میلیون و700 هزار تومان، تور استانبول هفتصد و 90 هزار تومان، تور مالزی 7 شب با پرواز ایرانایر یک میلیون و 750 هزار تومان فروخته می شود.همچنین تور گردشگری پاتایا برای 7 شب اقامت حدود 3 میلیون و 650 تومان نرخ دارد. همچنین تور مالدیو برای 5 شب اقامت حدود 6 میلیون و 700 هزار تومان فروخته می شود.

از سوی دیگر برخی آژانس ها، مجری تورهای کشورهای اروپایی، استرالیا، آفریقای جنوبی و آمریکای جنوبی هم شده اند که البته تورهای لوکس و بسیار گران قیمتی هستند.به عنوان مثال دو هفته مسافرت به استرالیا، حدود 23میلیون تومان هزینه دارد؛ برای یک نفر!

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «سفر قسطی در نوروز!»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?