کد مطلب:  41339 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حمل بار هواپیما

حمل بار هواپیما

حمل بار هواپیما حمل بار هواپیما : بار داخلی در پروازهای داخلی حداکثر بار مجاز در کلاس پروازی اکونومی 20...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

حمل بار هواپیما

حمل بار هواپیما
حمل بار هواپیما

حمل بار هواپیما : بار داخلی

در پروازهای داخلی حداکثر بار مجاز در کلاس پروازی اکونومی 20 کیلوگرم و در کلاس تجاری 25 کیلوگرم است لذا اضافه بار مسافران ازطریق صدور بارنامه به مقاصد داخلی ارسال می گردد همچنین افرادی که مسافر نیستند اما قصد ارسال بار به مقاصد داخلی دارند نیز می توانند از طریق خدمات بار نسبت به ارسال بار خود اقدام نمایند .

در قسمت کارگو ترمینال شرکت هوایی محموله توسط کارکنان پذیرش رویت می گردد و پس از تایید قابلیت حمل محموله با هواپیما و بسته بندی مناسب فرم اظهارنامه با قید ارزش کالا توسط مشتری پر می گردد.در مرحله بعد محموله توسط قسمت حراست چک و با تایید نهایی واحد حراست بارنامه صادر می گردد و تگ بار به محموله الصاق می گردد . بارنامه پس ازصدور به منظور بررسی نهایی به مشتری ارایه می شود . صدور بارنامه انعقاد قراردادی است ما بین فرستنده کالا و شرکت حمل کننده که مسوولیت هایی را برای فرستنده و تعهد هایی را برای شرکت حمل کننده ایجاد می نماید.

حمل بار هواپیما : بار خارجی

محموله های صادراتی پس از چک محموله اجازه ورود بار به محوطه ترمینال بار را صادر می گردد که با ارایه برگه گمرک به واحد حراست بار، فرستنده می تواند بار خود را به سالن پذیرش منتقل نماید که در این قسمت ابتدا بسته ها توسط واحد پذیرش بار وزن می شوند . بعد از دریافت برگه توزین ، ارزیاب گمرک، بار را از جهت قوانین گمرکی بازرسی می نماید . در صورت عدم ممنوعیت، بار به واحد بسته بندی منتقل می شود. لازم به ذکر است برخی از این ممنوعیت ها در فرم اظهارنامه گمرک قید شده است و بعضی از کالاها نیز برای صادرات نیاز به برخی از مجوزهای خاص دارند. پس از بسته بندی، بار توسط واحد پذیرش، پذیرفته می شود و برگه ای در این خصوص صادر می شود که در آن اطلاعاتی از قبیل وزن بار، مقصد، ابعاد بسته ها و... درج شده است . پس از صدور این برگه، پته سبز گمرکی هم توسط واحد گمرک صادر می شود. فرستنده با در دست داشتن نسخه پذیرش و پته گمرکی به واحد فروش بار و یا آژانس های باری مراجعه می نماید. واحد فروش بار با توجه به اطلاعات درج شده در نسخه پذیرش و پته گمرکی طبق قوانین مربوطه بارنامه را صادر می نماید. در این مرحله فرستنده باید بارنامه صادر شده را بررسی و پس از حصول اطمینان از صحت اطلاعات مندرج،آن را امضا کند. صدور بارنامه بیانگر قراردادی مابین فرستنده و شرکت حمل کننده خواهد بود و مسوولیت هایی برای فرستنده و تعهدهایی برای شرکت حمل کننده دربر خواهد داشت. با صدور بارنامه، به تعداد بسته ها «تگ» بار چاپ و به فرستنده ارایه می شود و فرستنده با در دست داشتن رسید بارنامه خود و تگ ها به سالن پذیرش که بسته هایش در آنجا قرار دارد باز می گردد و با مراجعه به نماینده فروش بار ، تگ را به روی بار الصاق می نماید. در بازبینی نهایی واحد حراست، بارها از نظر امنیتی چک و بسته ها X-ray می شوند تا در صورت عدم وجود اشیا ممنوعه، بار به داخل انبار منتقل و برای ارسال آماده گردد.

: برای دریافت مشاوره درباره حمل بار هواپیما فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حمل بار هواپیما» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید