ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  41263 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حمل بار خاور

حمل بار خاور

اتوبار اصطلاحا به شرکتی گفته میشود که کالاها را از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل میکند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اتوبار اصطلاحا به شرکتی گفته میشود که کالاها را از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل میکند ، این جا به جایی ممکن است درون شهری و یا برون شهری باشد یا به عبارت دیگر به شرکت های باربری اتوبار گفته می شود .

منظور از باربری چیست ؟

باربری
باربری

جابجایی کالا را از نقطه ای به نقطه دیگر را باربری می گویند . باربری نیز همانند اتوبار ممکن است درون شهری و برون شهری باشد .

تفاوت باربری و اتوبار چیست؟

حمل بار خاور
حمل بار خاور

در زمان های دور جا به جایی و حمل و نقل اکثرا به صورت زمینی و از طریق چهار پایان صورت می گرفت. با توسعه و پدیدار شدن علم و فناوری و دگرگونی هایی که در زندگی انسان ایجاد شد ، برای حمل و نقل و باربری نیز از روش های مختلفی استفاده شد.در نتیجه مدل ها و روش های مختلفی در سطوح پیشرفته ی حمل و نقل را طی این سال ها شاهد بودیم.

مدل های مختلف اتومبیل های باربری ، هواپیما  و قطار و کشتی و ... تغییراتی بنیادین در صنعت جا به جایی ایجاد کرده اند. کلمه اتوبار واژه ای است که برای جا به جایی و حمل وسیله از راه زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. اما واژه باربری معنی کلی تری میدهد و به معنی حمل بار بوسیله انواع وسایل نقلیه (زمینی، هوایی و دریایی) است آنچه واضح است این است که واژه اتوبار اصطلاحا به امور باربری زمینی گفته می شود اما درباره این که در فرهنگ فارسی این کلمه چه زمانی و از کجا آمده است اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

بخش اول این کلمه از اتو که ابتدای حرف اتومبیل است برداشته شده است و بخش دوم آن از کلمه ی باربری گرفته شده است که با کنار هم قرار گرفتن آن ها معنی حمل و نقل بار های زمینی از راه اتومبیل می دهد. بیشتر مردم گاهی اوقات کلمه های اتوبار و باربری را به جای یکدیگر استفاده می کنند و از متفاوت بودن این دو اطلاعی ندارند اما باید بدانیم که این دو واژه معانی مختلفی دارند.

به‌طور کلی از کلمه اتوبار اکثرا برای شرکت‌هایی با فعالیت در زمینه ی حمل و جابجایی وسایل منزل و یا اداره و حتی سطوح مختلف بسته‌بندی استفاده می‌شود. عموما به مابقی شرکت‌ها که توانایی حمل بار با استفاده از هرگونه وسیله ای را دارا می باشند شرکت های باربری می گویند. البته امروزه شرکت‌های باربری بسیاری در تهران و ایران فعالیت می کنند که به آنها اتوبار نیز گفته می شود. اصلی ترین کاری که این شرکت ها انجام می دهند ، جا به جایی هر نوع باری از یک مکان به مکانی دیگر می باشد. با توجه به علت وجود بارهای گوناگون و مسیر های مختلف وسایل جابجایی مختلفی ساخته شده است.

برای نمونه نمی‌توان حمل مواد مواد فاسد شدنی مانند مواد غذایی که شرایط ویژه ای را برای نگهداری و جا به جایی نیاز دارند با ماشین های مخصوص حمل شن و ماسه جا به جا کرد. به همین علت امروزه شرکت‌های باربری هر کدام وظیفه ی تخصصی خود را دارند . امروزه با توجه به متفاوت بودن وضعیت نسبت به گذشته، حمل بار تنها بر عهده ی باربری ها نیست و همچنین با توجه به بالا رفتن جمعیت و به تبع آن افزایش نیاز انسان به جا به جایی و گسترش شرکت های اتوبار در تهران صحبت از انتخاب بهترین باربری و بهترین اتوبار به میان خواهد آمد.

نرخ کرایه خاور 1402

مقصد خاور کامیون ۹۱۱
تک جفت
اراک ۳.۹۰۰ ۱۸۰۰ ۲۲۰۰ ۲۴۵۰
اردبیل ۶.۲۰۰ ۲۸۰۰ ۳۰۰۰ ۳۸۰۰
ارومیه ۶.۳۰۰ ۲۸۰۰ ۳۹۰۰ ۴۸۰۰
اصفهان ۴.۳۰۰ ۱۹۵۰ ۲۳۰۰ ۲۸۰۰
اهواز ۶.۸۰۰ ۳۳۰۰ ۳۸۰۰ ۴۷۰۰
ایلام ۴۹۰۰ ۳۳۰۰ ۳۸۰۰ ۴۹۰۰
بجنورد ۴۵۰۰ ۲۹۰۰ ۳۸۰۰ ۴۹۰۰
بندرعباس ۹.۰۰۰ ۴۶۰۰ ۵۳۰۰ ۶۴۰۰
بوشهر ۷.۲۰۰ ۳۳۰۰ ۴۳۰۰ ۵۲۰۰
بیرجند ۶.۸۰۰ ۳۹۵۰ ۳۴۰۰ ۵۵۰۰
تبریز ۵.۸۰۰ ۲۴۰۰ ۳۱۰۰ ۳۸۰۰
خرم آباد ۴.۴۰۰ ۲۵۰۰ ۲۹۰۰ ۳۸۰۰
رشت ۴.۳۰۰ ۲۲۰۰ ۲۴۵۰ ۲۹۰۰
زاهدان ۱۲.۰۰۰ ۴۹۰۰ ۵۲۰۰ ۶۵۰۰
زنجان ۴.۳۰۰ ۱۸۰۰ ۲۳۰۰ ۳۴۰۰
ساری ۴.۷۰۰ ۲۱۰۰ ۲۷۰۰ ۳۲۰۰
سمنان ۳.۸۰۰ ۱۸۰۰ ۲۱۰۰ ۲۶۰۰
سنندج ۳۲۰۰ ۲۵۰۰ ۲۹۰۰ ۴۸۰۰
شهرکرد ۴.۷۰۰ ۲۴۰۰ ۲۸۰۰ ۳۸۰۰
شیراز ۶.۸۰۰ ۳۴۰۰ ۳۹۵۰ ۴۸۵۰
قزوین ۲.۹۰۰ ۱۲۰۰ ۱۶۰۰ ۲۲۰۰
قشم ۷۳۰۰ ۵۴۰۰ ۵۹۰۰ ۷۱۰۰
قم ۲.۹۰۰ ۱۹۵۰ ۲۴۵۰
کرج ۸۵۰
کرمان ۷.۸۰۰ ۳۳۰۰ ۳۸۰۰ ۴۶۰۰
کرمانشاه ۴.۵۰۰ ۲۴۰۰ ۲۸۰۰ ۳۴۰۰
کیش ۱۱.۵۰۰ ۵۴۰۰ ۵۹۰۰ ۷۱۰۰
گرگان ۵.۱۰۰ ۲۴۰۰ ۳۱۰۰ ۳۸۰۰
مشهد ۵.۸۰۰ ۳۲۰۰ ۳۸۰۰ ۴۲۰۰
همدان ۳.۵۰۰ ۱۵۰۰ ۱۸۰۰ ۲۱۰۰
یاسوج ۵.۴۰۰ ۳۴۰۰ ۳۹۰۰ ۴۹۰۰
یزد ۴.۸۰۰ ۲۴۰۰ ۲۹۰۰ ۳۴۰۰

مبنای محاسبه مبدا شهر تهران می باشد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره حمل بار خاور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حمل بار خاور» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید