کد مطلب:  41543 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی

معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی

معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی آسمونی : - تدوین و راهبری ايجاد نظام جامع حمل‌ونقل، به روزرسانی مستمر...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی

معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی
معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی

آسمونی : - تدوین و راهبری ایجاد نظام جامع حمل‌ونقل، به روزرسانی مستمر طرح جامع حمل‌ونقل ‌و تنظیم سهم هریک از زیربخش‌ها، با توجه به آمایش سرزمین، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ملاحظات اقتصادی و دفاعی و امنیتی، کاهش شدت مصرف انرژی، افزایش بهره‌وری، پدافند غیرعامل، طرح‌های کالبدی،‌ کاهش آلودگی زیست‌محیطی و دستیابی به حمل ونقل سبز، افزایش ایمنی، بهبود و افزایش ترانزیت، برقراری تعادل و تناسب بین زیرساخت‌ها، ناوگان، تجهیزات ناوبری و تقاضای حمل‌ونقل و پایش آنها پس از تصویب در مراجع ذیربط.

- برنامه‌ریزی، ارائه راهکارهای عملیاتی، هدایت و نظارت به‌منظور ارتقا بهره وری ، توسعه حمل‌ونقل یکپارچه، بهینه‌سازی عرضه خدمات، دستیابی به حمل‌ونقل درب به درب، بهبود شاخص‌های سفر، یکپارچه‌سازی حمل‌ونقل، ساماندهی مدیریت حمل‌ونقل، ایمن‌سازی و بهبود تردد، به‌کارگیری سامانه یکپارچه هوشمند، افزایش قابلیت اطمینان، استفاده از فناوری‌های نوین حمل‌ونقل، آموزش و فرهنگ‌سازی.

- برنامه‌ریزی، ارائه راهکارهای عملیاتی، هدایت و نظارت به‌منظور توسعه حمل‌ونقل چندوجهی کالا (داخلی و بین‌المللی) از مبدأ تا مقصد نهائی برای دستیابی به وضعیت مطلوب و تدوین ضوابط مورد نیاز برای تصویب در شورایعالی ترابری کشور.

- برنامه ریزی و هدایت به منظور اصلاح، توسعه و تسهیل امور لجستیک با رویکرد ایجاد همگرایی بین نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط برای دستیابی به وضعیت مطلوب و پایش اقدامات.

- مدیریت بهره وری حمل ونقل، به منظور افزایش‌ بهره‌وری‌ حمل ونقل و کاهش مصرف انرژی تا رسیدن‌ به‌ سطح‌ مطلوب از طریق‌ پیشرفت‌ و بهبود روش‌های‌ حمل‌ونقل‌ و مدیریت‌ منابع‌ انسانی‌ ذی‌نفع و پایش اقدامات.

- برنامه ریزی، ارائه برنامه زمانبندی و پایش توسعه و اصلاح شبکه های حمل ونقل بر اساس طرح جامع حمل ونقل.

- دریافت و بررسی طرحهای توسعه ای سازمانها و شرکتهای تابعه و وابسته و تصویب و ابلاغ آنها بر اساس نتایج طرح جامع حمل ونقل.

- مطالعه، برنامه ریزی، ارائه راهکارهای عملیاتی و پویا به‌منظور افزایش قابلیت رقابت‌پذیری، ایجاد زمینه‌ی‌ جذب‌ سرمایه‌های‌ داخلی‌ و خارجی، بهره گیری از فرصت توسعه در سایر کشورها‌، جلب‌ مشارکت‌ مردم‌ و دستیابی‌ به‌ سهم‌ بیشتر از بازار حمل‌ونقل‌ در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی‌ و پایش نتایج بدست آمده.

- ارزیابی‌ فنی و اقتصادی طرحها و پروژه‌های حمل‌ونقل.

- راهبری امور و پیگیری مصوبات دبیرخانه‌های «شورای عالی هماهنگی ترابری کشور»، «شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل»، «کمیسیون ایمنی راه‌های کشور»، «کمیسیون بررسی سوانح و حوادث (جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی)»،« حمل ونقل و شریان های حیاتی، بلایای جوی و توفان»،« کمیته پدافند غیر عامل » و «شورای‌عالی ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور».

- به‌روزرسانی مستمر بانک جامع حمل‌ونقل کشور و سامانه اطلاعات جامع حوادث و حمل‌ونقل با همکاری سازمان‌های ذی‌ربط با هدف تجمیع، شفاف‌سازی و ارائه داده‌ها و اطلاعات صحیح و قابل استفاده در تحلیل و تدوین اهداف و برنامه‌ها.

- سیاست‌گذاری، راهبری و نظارت بر امور پدافند غیرعامل در حوزه مسئولیت‌های وزارت راه و شهرسازی با توجه به سیاست‌های بالادستی.

- برنامه‌ریزی برای افزایش استفاده عموم از حمل‌ونقل عمومی.

- برنامه‌ریزی و نظارت عالیه بر امور مرتبط با ناوگان حمل‌ونقل بر اساس سیاست‌های بالادستی، مطالعات جامع حمل‌ونقل، ظرفیت و توان داخلی تولید و ملاحظات زیست محیطی.

- تدوین ضوابط، مقررات و استاندارهای ایمنی حمل ونقل با توجه به قوانین بالادستی و نظارت عالیه بر نحوه اجرای آنها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط، به‌منظور بهبود ایمنی و پیشگیری از وقوع سوانح تا دستیابی به وضعیت مطلوب و بررسی موارد تخلف برای ارائه به مراجع ذی‌ربط.

- نظارت عالیه بر توسعه و رفع موانع بهره‌برداری از پایانه‌های مرزی.

- تدوین ضوابط و دستورالعملهای نظام فنی و اجرایی کشور برای احداث، نگهداری و بهره‌برداری زیرساخت و تأسیسات حمل‌ونقل و نظارت بر اجرای آن‌ها پس از تصویب در «شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل» و در صورت نیاز ارسال آنها به سازمان برنامه و بودجه برای ابلاغ براساس ماده 23 آیین نامه اجرایی قانون برنامه و بودجه.

- برنامه‌ریزی و هماهنگی با تشکل‌ها و صنوف حمل‌ونقل به‌منظور ارتقاء و تجاری‌سازی خدمات مربوطه.

- برنامه ریزی و هدایت امور آموزشی و فرهنگ‌سازی ذی‌نفعان حمل‌ونقل.

- حمایت از مطالعات و تحقیقات کاربردی، ابداعات و اختراعات مؤثر و شرکتهای دانش بنیان در زمینه حمل ونقل.

- تدوین و ارائه راهکارها به منظور حفظ حقوق شهروندی و رضایت مشتریان در حوزه خدمات حمل ونقل و پایش اقدامات.

- تدوین ضوابط به‌منظور افزایش ارزش‌افزوده حمل‌ونقل از طریق: بهبود فضای کسب و کار، بهره‌گیری از ظرفیت‌های نهفته کشور، بازاریابی و تجاری‌سازی خدمات ترانزیت و حمل‌ونقل (داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی) و تصویب در «شورای عالی هماهنگی ترابری کشور».

- برنامه‌ریزی و نظارت بر اقدامات پیشگیرانه، مقابله و آمادگی در برابر بحران و تدوین ضوابط مرتبط، در حوزه مسئولیت‌های وزارت راه و شهرسازی و انجام امور دبیرخانه ای « کارگروه حمل ونقل، شریانهای حیاتی، بلایای جوی و طوفان».

- بررسی و اظهار نظر برای پیوستن به کنوانسیون‌ها،‌ موافقت‌نامه‌ها، یادداشت‌ تفاهم‌ها و قراردادهای دو و چندجانبه بین‌المللی در حوزه حمل‌ونقل و نظارت عالیه بر حسن اجرای آنها با رعایت قوانین و مقررات مربوط.

- تجزیه‌وتحلیل مستمر شبکه‌های حمل‌ونقل بین‌المللی و ترسیم نقشه راه به‌منظور ارتقا جایگاه کشور در عبور کالا و مسافر.

- برنامه ریزی به‌منظور متنوع‌سازی نرخ و خدمات حمل‌ونقل کالا و مسافر با رعایت قوانین و مقررات مربوط.

- دریافت داده های(فراداده) سازمانها وشرکت های تابعه و وابسته مرتبط با حمل ونقل و تحلیل با استفاده از تکنیک داده کاوی.

- پایش امور و فعالیت های سازمانها و شرکت های تابعه و وابسته در ارتباط با حمل ونقل.

- مدیریت امور صدور خدمات فنی و مهندسی (مرتبط با امور حمل ونقل)

: برای دریافت مشاوره درباره معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید