کد مطلب:  3449  درج نظر
تناسخ و عود ارواح

تناسخ و عود ارواح

آیات قرآن عقیده به تناسخ را صریحا نفى مى‏كند، زیرا معتقدان به تناسخ چنین مى‏پندارند كه انسان بعد از مرگ...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آیات قرآن عقیده به تناسخ را صریحا نفی می‏کند، زیرا معتقدان به تناسخ چنین می‏پندارند که انسان بعد از مرگ بار دیگر به همین زندگی باز می‏گردد منتها روح او در جسم دیگر (و نطفه دیگر) حلول کرده و زندگی مجددی را در همین دنیا آغاز می‏کند، و این مساله ممکن است بارها تکرار شود، این زندگی تکراری در این جهان را" تناسخ" یا" عود ارواح" می‏نامند.

این آیات می‏گوید: بعد از مرگ، یک حیات بیش نیست و طبعا این حیات همان زندگی در رستاخیز و قیامت است، و به تعبیر دیگر بیان می دارد:

شما مجموعا دو حیات و مرگ داشته و دارید، نخست مرده بودید (در عالم موجودات بی‏جان قرار داشتید) خداوند شما را زنده کرد، سپس می‏میراند و بار دیگر زنده می‏کند، اگر تناسخ صحیح بود، تعداد حیات و مرگ انسان بیش از دو حیات و مرگ بود.

بنابراین عقیده به تناسخ که گاهی نام آن را تغییر داده،" عود ارواح" می‏نامند از نظر قرآن باطل و بی اساس است.

ذکر این نکته نیز لازم است که بعضی شاید آیه فوق را اشاره به حیات برزخی بدانند، در حالی که آیه هیچ دلالتی بر آن ندارد، تنها می‏گوید: شما قبلا جسم بی‏جانی بودید، خداوند شما را زنده کرد، بار دیگر می‏میراند (اشاره به مرگ در پایان زندگی این دنیا است) سپس زنده می‏کند (اشاره به حیات آخرت) سپس سیر تکاملی خود را به سوی او ادامه می‏دهید.

: برای دریافت مشاوره درباره تناسخ و عود ارواح فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «تناسخ و عود ارواح» در کادر زیر بنویسید :

5 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید