مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57469 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تراکنش های بدون کد یا شناسه ملی پذیرش نمی ‌شوند

تراکنش های بدون کد یا شناسه ملی پذیرش نمی ‌شوند

کد شهاب همان کد ملی برای اشخاص «حقیقی» و «شناسه ملی» برای اشخاص حقوقی است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

تمام تراکنش‌های بانکی فاقد «کد شهاب» از روز 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می‌خورند، بنابراین افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی‌توانند از این خدمت بهره مند شوند.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در راستای شفافیت هویت صاحبان تراکنش‌های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر، نسبت به راه اندازی «سامانه نهاب» با همکاری سازمان‌هایی از جمله «ثبت احوال کشور»، «ثبت شرکت‌ها»، «وزارت کشور» و سایر نهادهای ذی ربط اقدام کرده است که بدین منظور، از روز یکشنبه 5 بهمن، تمام تراکنش‌های فاقد «کد شهاب» در «ساتنا» برگشت می‌خورند.

تراکنش های بدون کد یا شناسه ملی پذیرش نمی ‌شوند
تراکنش های بدون کد یا شناسه ملی پذیرش نمی ‌شوند

گفتنی است که "کد شهاب" همان کد ملی برای اشخاص «حقیقی» و «شناسه ملی» برای اشخاص حقوقی است و این اقدام بانک مرکزی بلافاصله در سایر سامانه‌های بین بانکی و پس از آن در سامانه‌های درون بانکی اجرا می‌شود.

بنابراین، افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی‌توانند از خدمات بانکی بهره‌مند شوند.

همچنین، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک‌ها و موسسات اعتباری موجود است، تاثیری نخواهد داشت و صرفاً حساب‌ها و تراکنش‌هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را برگشت می‌زند.

در این بین، لازم است بدانید که ساتنا سامانه‌ای الکترونیکی است که پردازش و تسویه تراکنش‌های بین بانکی و دستور پرداخت‌های فوری را به صورت انفرادی و آنی انجام می‌دهد.

در این سامانه مشتریانی که در بانک ملی دارای یکی از انواع حساب (جاری، پس انداز و کوتاه مدت) هستند، می‌توانند نسبت به انتقال وجوه (مبالغ بیش از 15 میلیون تومان) به حساب خود و یا سایر افراد در سایر بانک‌ها اقدام کنند.

سامانه ذکر شده به مشتریان یک بانک این امکان را می‌دهد تا با مراجعه به شعب بانک خود و یا از طریق سامانه اینترنتی بانک حواله‌هایی با مبالغ بیش از 15 میلیون تومان را به هر حسابی در هر بانکی انتقال دهند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تراکنش های بدون کد یا شناسه ملی پذیرش نمی ‌شوند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تراکنش های بدون کد یا شناسه ملی پذیرش نمی ‌شوند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید