کد مطلب:  58438 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی واسیلی گوجا

بیوگرافی واسیلی گوجا

یک نامه به ظاهر ساده از تراکتورسازی تبریز برای تراکتور رومانی، در فوتبال تبریز و ایران ماندگار شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در اواخر دهه 60 شمسی باشگاه تراکتورسازی نامه ای برای کارخانه تراکتورسازی رومانی و باشگاه تراکتورول براسوف نوشت و شرایط تیم تبریزی را برای همتای رومانیایی توضیح داد. در آن سال تراکتور به مراحل پایانی جام حذفی رسیده بود اما از رسیدن به فینال مسابقات بازمانده بود. آنها هم در پاسخ واسیلی گودجا را به نماینده تبریز معرفی کردند. مردی که بعدها به واسیلی گوجا معروف شد.

کریم پاداش که از سال 68 مدیرعامل تراکتور بود، از گودجا دعوت کرد که او به تبریز بیاید و مربی بعد از 10 روز به تبریز آمد. به این ترتیب داستان مردی در تبریز آغاز شد که تا آن زمان تنها سابقه اشjv مربیگری در جوانان تراکتورول براسوف رومانی بود. اما او با اصول حرفه ای آشنا بود. در اولین حضور خود به عنوان یک تماشاگر در بازی تراکتورسازی، به مربی وقت تراکتور پیشنهاد داد که یکی از بازیکنان را تعویض کند. اما مربی که علاقه ای به دخال در کارش نداشت، مخالفت کرد. نتیجه آن شد که مرد رومانیایی ممتوجه شد افکارش با این مربی یکسان نیست و چنین بود که پس از آغاز کار خود به صورت رسمی، از دستیاری جدید استفاده کرد.

تا قبل از حضور گوجا هواداران تراکتور تنها از پشت دربهای استادیوم می توانستند تمرینات تیم را ببینند اما از آن پس هواداران تراکتور اجازه یافتند که تمرینات را از نزدیک ببینند. مساله ای که به مرور سبب شد رابطه گرمی بین هواداران و باشگاه به وجود آید و حتی پایه های شکل گیری کانون هواداران تراکتورسازی از همان زمان شکل گرفت.

 در آن روزها مدارس فوتبال همچون امروز گسترش نیافته بودند و به این ترتیب واسیلی صبح ها تمرینات تراکتور را برگزار می کرد و عصرها در زمین های خاکی تبریز به دنبال کشف استعدادهای تازه بود. دستیاران گوجا نیز در محله های دیگر تبریز استعدادها را یکی پس از دیگری پیدا می کردند. قدم بعدی شکل گیری یکی از اولین مدارس فوتبال بود که برای فرزندان کارکنان تراکتورسازی در نظر گرفته شده بود.

به مرور تراکتور جدید پوست انداخت به طوری که از 25 بازیکن اصلی و ذخیره این تیم، هر 25 نفر نه تنها آذربایجانی بلکه از شهر تبریز بودند. با این شرایط تراکتور آماده درخشش در جام آزادگان شد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی واسیلی گوجا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بیوگرافی واسیلی گوجا» در کادر زیر بنویسید :

4 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید