کد مطلب:  43404 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS آی‌اواس (iOS) یک سیستم عامل همراه ساخته شرکت اپل است که در ابتدا برای...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS
کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

آی‌اواس (iOS) یک سیستم عامل همراه ساخته شرکت اپل است که در ابتدا برای آیفون و آی‌پاد تاچ توسعه داده می‌شد، از آن زمان به بعد برای استفاده در سایر دستگاه‌های شرکت اَپل مانند آی‌پد و اَپل تی‌وی گسترش یافت. شرکت اَپل مجوز استفاده از آی اُ اِس برای نصب بر روی سخت‌افزارهای شخص ثالث را نمی‌دهد. فروشگاه نرم‌افزار مربوط به این سیستم عامل اَپ استور (App Store) در 6 مارس 2012 دارای بیش از 550٫000 نرم‌افزار کاربردی بود که جمعاً بیش از 25 بیلیون بار دانلود شده‌اند. در سه‌ماهه آخر سال 2010 این سیستم‌عامل 16٪ از سهم سیستم‌عامل تلفن‌های هوشمند را در اختیار داشته و پایین‌تر از سیستم عامل اندروید گوگل قرار گرفته بود. این سیستم‌عامل در ماه مه 2010 در ایالات متحده آمریکا، 59٪ از مصرف داده‌های وب تلفن همراه (از جمله استفاده از آی‌پاد تاچ و آی‌پد) را به خود اختصاص داده بود.

آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

به گزارش آسمونی برنامه نویسی آی او اس IOS یکی از مهارت ها و حرفه هایی است که کاربردهای بسیار زیادی داد و بسیاری از افراد علاقمند به یادگیری آن هستند. با فراگیری برنامه نویسی آی او اس IOS علاوه بر اینکه به مهارتی مسلط می شوید که جامعه امروزی به آن نیاز فراوان دارد، از طریق آن می توانید کسب درآمد هم داشته باشید.

آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

برای یادگیری این رشته، کلاس هایی برگزار می شود که متقاضیان با مراجعه به کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS ، می توانند آموزش های لازم را ببینند.

دوره آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

در این دوره ها مطالب کامل مربوط به برنامه نویسی آی او اس IOS به صورت پروژه محور آموزش داده می شود. کارآموزان در پایان دوره آموزشی برنامه نویسی آی او اس IOS می توانند در این زمینه فعالیت کنند.

ما در این بخش آسمونی، در ادامه ی معرفی انواع کلاس های آموزشی، مطالبی که ممکن است در موسسات و آموزشگاه برنامه نویسی آی او اس IOS مطرح شود را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

مطالبی که ممکن است در کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS مطرح شود به شرح زیر است:

رابط کاربری آی اُ اِس بر اساس مفهوم دستکاری مستقیم (concept of direct manipulation)، با استفاده از حرکات چند لمسی (multi-touch gestures) طراحی شده‌است. عناصر رابط کنترل از: switches و sliders و buttons تشکیل شده است. پاسخ به ورودی کاربر فوری است و رابط سیال را فراهم می‌کند. تعامل با سیستم عامل حرکاتی را شامل می‌شود از این جمله حرکات می‌توان: swipe, tap, pinch, reverse pinch که هر کدام از این‌ها تعاریف خاصی را در چارچوب IOS سیستم‌عامل و رابط کاربری چند لمسی آن را دارا می‌باشند. شتاب‌سنج داخلی توسط برخی از برنامه‌های کاربردی مورد استفاده برای پاسخ به تکان دادن دستگاه (که یکی از نتایج شایع آن دستور خنثی‌سازی است) یا چرخش آن در سه بعد (یکی از نتایج شایع آن تعویض از عمودی به افقی است) قرار می‌گیرد.

در iOS، چهار انتزاع لایه وجود دارد: لایهٔ هستهٔ سیستم‌عامل، لایهٔ هستهٔ خدمات، لایهٔ رسانه‌ها و کاکائو که لایهٔ لمسی است.

برای برنامه نویسی برای سیستم عامل ای او اس باید به کدام زبان برنامه نویسی مسلط باشیم؟

شما برای برنامه نویسی برایios می‌توانید در محیط Xcode کد نویسی کنید اما درصورتی که شما در کد نویسی وارد هستید نیاز می‌باشد با ابزارهای شرکت اپل برای برنامه نویسی و همچنین قوانین کلی App store آشنا شوید. اپل به محدودیت‌های خاص خودش معروف است و این مورد نیز به اپلیکیشن‌ها نیز سرایت کرده است. پس قبل از شروع به یادگیری باید اطلاع پیدا کنید که به چه چیز‌هایی در ای او اس دسترسی خواهید داشت.

training-ios
training-ios

ایکس کد، زبان Swift و SDK‌های ios

نرم افزار برنامه نویسی اپل برای هر دو سیستم عامل (ای او اس و مک) ایکس کد یا Xcode می‌باشد. این نرم افزار بطور رایگان در دسترس است و فقط برای مکینتاش عرضه شده است. پس درصورتی که می‌خواهید برای سیستم عامل آیفون برنامه بنویسید باید هرجور که می‌شود از مک استفاده کنید و ویندوز را کنار بگذارید.

اپل این روز‌ها اکیدا توصیه می‌کند که از زبان جدید برنامه نویسی خود (سویفت) که همراه با ios8 معرفی و ارائه شد. استفاده کنید اما همچنان می‌توانید از Objective c یعنی زبان قبلی اپل استفاده کنید. این شرکت قدم به قدم به شما کمک می‌کند تا Xcode را راه اندازی کنید. ایده خود را در قالب اپلیکیشن پیاده سازی کنید و در ‌‌نهایت برای ارسال به اپ استور اقدام کنید.

معرفی Swift

زبان برنامه نویسی جدید اپل سویفت است. همانطور که گفته شد زبان برنامه نویسی یاد شده اختصاصی اپل می‌باشد و چندی پیش توسط اپل معرفی شد. با سویفت می‌توانید برای هر دو سیستم عامل ای او اس و مک برنامه نویسی کنید اما اگر با این زبان نتوانستید رابطه برقرار کنید همچنان می‌توانید از Objective C استفاده کنید.

اگر هنوز هم در ذهن خود درگیر این سوال هستید که: با چه زبانی شروع به برنامه نویسی در iOS بکنم؟ می‌توانید هم Objective-C رو فرابگیرید و هم Swift ولی در حال حاضر منابع موجود برای Swift بسیار کم می‌باشد و هنوز در حال تغییر می‌باشد. با وجود اینکه Swift نسبت به Objective-C بسیار روان‌تر و سریع‌تر می‌باشد، ولی با توجه به شرایط موجود پیشنهاد می‌کنم Objective-C رو برای برنامه نویسی انتخاب کنید.

برنامه‌نویس اندروید، با هر سیستمی می‌تواند کار کند. ولی کسی که بخواهد در iOS کار کند، نیاز به کامپیو‌تر Mac (کامپیوترهای ساخت شرکت اپل) دارد. همین موضوع باعث شده که برنامه‌نویس‌های iOS کمتر از همکاران اندرویدیشان باشند و در نتیجه، حقوقشان هم بالا‌تر برود. البته این شرایط برای حال حاضر است؛ شاید چند سال بعد چنین چیزی را مشاهده نکنیم.

آیا یادگیری ای او اس در کنار اندروید امری ضرروی است؟

خیر، هیچ ضرورتی به این موضوع نمی‌باشد ولی در صورتی که به هر دو سیستم عامل مسلط باشید می‌توانید جامع هدف خود را گسترش بدید و از طرفی شانس خود را در اشتغال در شرکت‌های خصوصی و دولتی بیشتر کنید.

کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS
کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS

امکان نوشتن یکبار کد برای هر دو سیستم عامل وجود دارد؟

بله، ولی به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود.

بعد از برنامه نویسی کردن برای سیستم عامل‌های ای او اس و اندروید چگونه می‌توانیم برنامه خودمان را عرضه نماییم؟

iOS: شما برای برنامه نویسی و توسعهٔ این سیستم عامل، باید یک اکانت 99 دلاری از دولوپر سن‌تر اپل خریداری کنید و بعد هم با دانلود SDK مربوطه و دیگر ابزار‌ها، به برنامه نویسی بپردازید. اپل در این مورد هم سختگیر‌تر است و قوانین محکمی برای انتشار یک برنامه بر روی اپ استور خود وضع کرده است. در مورد عملکرد و اجرای برنامه‌ها نیز حساس است و نظرات زیادی بر روی برنامه‌ها دارد.

Android: در اندروید شما می‌توانید با پرداخت 25 دلار در سال، برنامهٔ خودتون رو بر روی گوگل پلی منتشر کنید. همچنین بدلیل وجود تعداد بیشتر بازارهای نسبتا رسمی برنامه برای اندروید، شما می‌توانید برنامه یا بازی خود را بر روی آن‌ها هم منتشر کنید و مخاطبان بیشتری بدست بیاورید.

طبق گزارش جدید شرکت تجزیه و تحلیل نرم افزار App Annie، گوگل پلی در سال 2015 آمار دانلود بیشتری داشته است. این آمار نشان می‌دهد که اندروید از ای او اس سبقت گرفته و به گفتهٔ App Annie، می‌تواند شروعی برای تغییراتی بزرگ در بازار موبایل باشد. البته توجه داشته باشیم که این افزایش آمار مربوط به بازارهای نوظهوری چون برزیل، هند و مکزیک است. در حالی که ios در چین، ایالات متحده و ژاپن رشد مداوم خود را حفظ کرده است البته با توجه به اینکه ما در ایران زندگی می‌کنیم، یکسری متغیرهای دیگر را هم برای انتخاب پلتفرم موبایل خود در نظر داشته باشیم. به طور مثال، ایران جزو کشورهایی است که درصد قابل توجهی از مردمش زیر خط فقر هستند و برای چنین گروهی از یوزر‌ها، خرید محصولات گران قیمت اپل کاری بس دشوار است اما در عین حال، گوشی‌های ارزان قیمت اندرویدی زیادی هستند که می‌توانند نیاز این گروه از کاربران را برآورده سازند.

: برای دریافت مشاوره درباره کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کلاس آموزش برنامه نویسی آی او اس IOS» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید