کد مطلب:  16983 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آموزش رایت کردن سی دی

آموزش رایت کردن سی دی

رایت کردن اطلاعات بر روی یک CD یا DVD (یا همان Burn یک CD) یکی از اولین مهارت‌هایی است که در کار با کامپیوتر باید بدانید چون به هر حال، نیاز پیدا می‌کنید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رایت کردن سی دی

رایت کردن اطلاعات بر روی یک CD یا DVD (یا همان Burn یک CD) یکی از اولین مهارت‌هایی است که در کار با کامپیوتر باید بدانید چون به هر حال، نیاز پیدا می‌کنید که اطلاعات را از کامپیوترتان به جای دیگری منتقل کنید. مثلاً ممکن است بخواهید تکالیف دانشگاهی خود را به استاد تحویل دهید برای رایت کردن اطلاعات روی دیسک، نرم افزارهای مختلفی وجود دارد مثل Nero ، Alcohol و ... اما جالب است بدانید که خود ویندوز این امکان را فراهم کرده است که بدون نیاز به هر نرم‌افزاری، اطلاعاتتان را بر روی دیسک‌ها رایت کنید. این امکان هم در ویندوز XP و هم در ویستا وجود دارد.

مراحل رایت سی دی در ویندوز

  1. ابتدا یک CD یا DVD خام داخل درایو رایتر خود قرار دهید.
  2. به مسیری بروید که فایل مورد نظرتان قرار دارد. مثلاً می‌خواهید فایلی را که داخل درایو F است روی سی دی رایت کنید به درایو F بروید.
  3. روی فایل مورد نظرتان کلیک راست کنید Copy را بزنید.
  4. از داخل My Computer روی درایو رایتر خود دوبار کلیک کنید تا وارد درایو سی دی شوید.
  5. در فضایی خالی از محیط درایو، کلیک راست کنید و گزینه Paste را بزنید. خواهید دید که یک کپی کم‌رنگ از اطلاعات در درایو سی دی دیده می‌شود.
  6. تمام فایل‌ها و اطلاعاتی که نیاز دارید را به همین طریق روی درایو رایتر خود کپی کنید. اگر بعضی‌ها نیاز به حذف داشتند، به سادگی انتخابشان کنید و کلید Delete را بزنید.
  7. در نهایت، در پانل سمت چپ، روی گزینه Write these file on Disc یا در ویستا، دکمه Burn to Disc را کلیک کنید.
  8. یک پنجره باز می‌شود و از شما می‌خواهد یک نام برای سی‌دی‌ای که قرار است رایت شود انتخاب کنید. این کار را انجام دهید و Nextهای متوالی را انتخاب کنید تا اطلاعاتتان روی دیسک رایت شود. اگر از گزینه‌ها سر در نمی‌آورید، فقط Next کنید، کار خاصی لازم نیست انجام دهید.
: برای دریافت مشاوره درباره آموزش رایت کردن سی دی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آموزش رایت کردن سی دی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید