کد مطلب:  56490 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محدودیت تردد در کشور از ساعت ۱۲ دوشنبه تا پایان روز جمعه

محدودیت تردد در کشور از ساعت ۱۲ دوشنبه تا پایان روز جمعه

ما دیگر حریف این‌ها نمی‌شویم باید چه کار کنند، مردم باید خودشان مراقب خودشان باشند، وقتی می‌بینند هموطنانشان دارند می‌میرند، بالای سر هر فرد که نمی‌شود یک ناظر گذاشت.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جانشین پلیس راه راهور گفت: از روز دوشنبه ساعت 12 ظهر تا ساعت 24 جمعه 16 آبان ورود خودروهای شخصی غیر بومی به 25 مرکز استان و خروج خودروهای بومی از این مناطق ممنوع می‌شود.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ ایوب شرافتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: مبنا و ملاک عمل همکاران ما فقط پلاک خودروست و آن‌هایی که اصرار به ورود یا خروج کنند 510 هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی گفت: اعمال محدودیت در تهران و کرج یکپارچه دیده شده یعنی یک مرکز استان و یک منطقه دیده شده و تردد بین آن‌ها ممکن است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم با اشاره به اینکه بگیر و ببند و نظارت از بالا به پایین همیشه مؤثر نیست افزود: همه مردم و اتحادیه‌ها و اصناف باید به وظایف خودشان با رعایت مقررات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک عمل کنند تا شاهد مدیریت کرونا و بهبود اوضاع کسب و کار و معیشت همه باشیم.

محسن فرهادی با یادآوری اینکه سلامت و اقتصاد به هم مرتبط هستند گفت: متأسفانه در هفته گذشته 43 درصد اصناف مقررات را رعایت نکردند که این عدد خیلی بزرگی است.

وی تاکید کرد: قطعی با تمام اصناف و کسبه‌ای که مقررات را رعایت نکنند براساس قانون برخورد می‌شود و این برخورد از تذکر در بار نخست تا بستن و معرفی به دستگاه قضائی در مراحل بعد می‌رسد.

فرهادی با اشاره به وخیم بودن اوضاع در 25 استان گفت: علاوه بر اعمال محدودیت‌ها، قوانین و مقررات سختگیرانه بهداشتی هم در این استان‌ها و مراکز استان‌ها اجرا خواهد شد.

وی درباره وضع استان‌های شمالی هم افزود: افزایش فزاینده میزان ابتلاء به کرونا و بستری‌ها و مرگ و میرها در استان‌های گیلان و مازندران و کاهش رعایت مقررات در این دو استان و همچنین خراسان رضوی که در روزهای تعطیل معمولاً مقصد سفر هموطنان هستند، ضرورت اتخاذ تدابیر و محدودیت‌های سختگیرانه‌تر را برای مدیریت بیماری ضروری کرد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همچنین گفت: در 43 شهر هفته گذشته محدودیت‌های شغلی گروه 2 (مشاغلی که فعالیتشان ضروری نیست مثل آرایشگاه‌های مردانه و …) هم اضافه شد و از چهارشنبه آینده محدودیت‌های گروه شغلی 2 در 46 شهر دیگر هم افزوده خواهد شد.

آقای قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف نیز با اشاره به دسته بندی اصناف و مشاغل در 4 گروه توسط ستاد ملی کرونا گفت: گروه 3 و 4 نزدیک به 9 ماه است که تعطیل اند یا باید آن‌ها را به کلی تعطیل کنیم و یا فکری برای معیشتشان بکنیم.

وی افزود: ما دیگر حریف این‌ها نمی‌شویم باید چه کار کنند، مردم باید خودشان مراقب خودشان باشند، وقتی می‌بینند هموطنانشان دارند می‌میرند، بالای سر هر فرد که نمی‌شود یک ناظر گذاشت.

رئیس اتاق اصناف گفت: گشت‌های نظارتی با همکاری بهداشت، نیروی انتظامی، بسیج، سازمان صمت و تعزیرات و اصناف برای نظارت بر رعایت مقررات در اصناف راه اندازی شده است و بی اغماض با همه متخلفانی که مقررات را رعایت نکنند برخورد می‌کنیم.

رضا اکبری معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم با اشاره به ابلاغ فوری دستورالعمل روز یک شنبه به همه استان‌ها گفت: تمام مبادی فرعی و غیر اصلی مراکز استان‌ها تا 2 شنبه ساعت 12 شناسایی و مسدود خواهد شد.

نظر خود را درباره «محدودیت تردد در کشور از ساعت ۱۲ دوشنبه تا پایان روز جمعه» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید