اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران | آسمونی
کد مطلب: 58099 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران / مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران / مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران

فعالیت‌های فرهنگی در تهران مانند نماز جمعه، نمازهای جماعت و کلیه مراسم‌های آیینی و ملی و مذهبی نیز تعطیل می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

باز هم ویروس کرونا باعث شد که شهر تهران در وضعیت نارنجی قرار بگیرد و ممنوعیت تردد بر آن اعمال خواهد شد.

به گزارش آسمونی، دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه شرایط جدیدی در شهر تهران به‌دلیل قرار گرفتن در وضعیت نارنجی اعمال خواهد شد، درباره محدودیت‌های اعمالی اظهار کرد: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع و از سویی دیگر خروج خودروها از شهرهای نارنجی نیز ممنوع است. استانداری تهران به‌زودی اعلام خواهد کرد که این محدودیت فقط در شهر تهران است یا در کل استان تهران.

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران / مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران
اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران / مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران

ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع و از سویی دیگر خروج خودروها از شهرهای نارنجی نیز ممنوع است.

وی در ادامه درباره حضور کارکنان ادارات نیز توضیح داد: دستگاه‌هایی که در شهر تهران خدمات ضروری ارائه می‌دهند یک سوم کارکنان خود را باید کاهش دهند و دستگاه‌هایی که سایر خدمات را ارئه می‌دهند باید از نصف ظرفیت کارکنان خود به‌صورت حضوری استفاده کنند.

حریرچی تاکید کرد: همچنین مشاغل گروه سوم و چهارم مانند تجاری، بازرگانی و ... که قبلا اعلام شده است کدام گروه‌ها هستند - باید به مدت دو هفته تعطیل شوند.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت تا زمانیکه شهر تهران در وضعیت نارنجی قرار دارد باید کلیه فعالیت‌های آموزشی از جمله مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تعطیل شوند. از سویی دیگر فعالیت‌های فرهنگی در تهران مانند نماز جمعه، نمازهای جماعت و کلیه مراسم‌های آیینی و ملی و مذهبی نیز باید تعطیل شود.

حریرچی افزود: مسافرانی که در تهران هستند و پلاک غیربومی دارند از زمان اعلام شدن رنگ نارنجی برای تهران، 72 ساعت فرصت دارند که این شهر را ترک کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه رعایت دستورالعمل‌ها به 56 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: این موضوع می‌تواند سبب افزایش ابتلا و بستری و افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی شود.

معاون کل وزارت بهداشت در پایان تصریح کرد: ما در مجموع 67 شهر نارنجی و قرمز داریم که حدود 30 درصد از جمعیت کشور را شامل می‌شود. کاهش رعایت دستورالعمل‌ها با توجه به اینکه در حال‌حاضر با ویروس جهش یافته انگلیسی مواجه هستیم، احتمال بروز اپیدمی را به‌طور قابل توجهی افزایش داده است.

منبع: ایسنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران / مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Ahmadreza Raji

احمدرضا راجی

عکاس ، فیلمبردار و تدوینگر
علاقمند به طبیعت ،گردشگری ، موسیقی و مباحث حوزه تکنولوژی

ثبت نظر درباره «اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران / مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 8 = ?