کد مطلب: 55516 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جنجالی ترین نبرد تاریخ استقلال و تراکتور، مردانی که از هم نفرت داشتند!

جنجالی ترین نبرد تاریخ استقلال و تراکتور، مردانی که از هم نفرت داشتند!

سال 95 دیدار دو تیم استقلال و تراکتور یکی از دیدارهای پرتنش لیگ برتر ایران بود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سال 95 دیدار دو تیم استقلال و تراکتور یکی از دیدارهای پرتنش لیگ برتر ایران بود. دلیل این امر هم مشخص بود. هرگاه امیرقلعه نویی به عنوان سرمربی در برابر تیم استقلال قرار می گرفت، تماشاگران استقلالی به دو دسته تقسیم می شدند. هواداران ژنرال و مخالفان وی!

در ابتدای فصل هم کسی تصور نمی کرد که در هفته بیست و نهم لیگ 95-94، قلعه نویی در تهران رودرروی استقلال قرار گیرد. اما وقتی تونی اولیویرا سرمربی پرتغالی تراکتور از هدایت این تیم برکنار شد، قلعه نویی سکان هدایت تراکتور را به دست گرفت و تیمی را که در نیم فصل اول، مرتبا بین رده های یازدهم، دهم و نهم جابه جا می شد، به مرور به جمع صدرنشین ها نزدیک کرد و این تیم کم کم از رتبه هفتم به ششم و آن گاه به رده پنجم لیگ رسید.

در نقطه مقابل استقلال پرویز مظلومی در 24 هفته نخست، 17 هفته را به عنوان صدرنشین لیگ به پایان رسانده بود و به نظر می رسید بخت جدی قهرمانی است.

دیدار تیم های استقلال و تراکتورسازی از هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار می شد و استقلال برای رسیدن به قهرمانی لیگ لازم بود که در برابر تراکتور پیروز شده و بازی پایانی فصل را هم با برد به پایان برساند. این در حالی بود که همه می دانستند امیرقلعه نویی و پرویز مظلومی دو آلترناتیو یکدیگر برای مربیگری استقلال هستند و نمی توانند رابطه خوبی با هم داشته باشند. از طرف دیگر، رابطه مهدی رحمتی دروازه بان وقت استقلال و قلعه نویی هم به شدت تیره و تار بود و همه اینها، بازی دو تیم را آماده تشنج می کرد.

سرانجام در روز 20 اردیبهشت 95  تراکتورسازی جدال حساس مقابل استقلال را با برتری سه بر دو به پایان رساند تا علاوه بر تثبیت جایگاه چهارمی خود و  حفظ شانس کسب سهمیه‌، استقلال را از قهرمانی دور کند. اما با سوت پایان بازی، تازه همه چیز آغاز شده بود!

پس از سوت پایان بازی اعضای تیم تراکتورسازی به سمت مربی خود رفته و او را در آغوش گرفته تا جشنی بزرگ را در استادیوم آزادی آغاز کنند. اما هواداران استقلال علیه سرمربی این تیم شعار حیا کن، رها کن سر دادند. زیرا دیگر همه می دانستند که استقلال شانس قهرمانی را از دست داده است.

در همان حال، رحمتی و دین محمدی از استقلال به سمت حسین زرگر داور بازی رفته و شدیداً نسبت به عملکرد او اعتراض کردند. متعاقب این حرکت، قلعه نویی نیز به حمایت داور رفت و گفت: چرا اینها اعتراض می‌کنند.  

در همان حال درگیری لفظی شدیدی بین مهدی رحمتی و امیر قلعه نویی رخ داد. امری که سبب شد حاضران در زمین به دو گروه شوند و رحمتی و قلعه نویی را دوره کنند تا مانع از درگیری آنها شوند. فرزاد مجیدی( سرپرست استقلال) هم با قلعه نویی درگیری لفظی پیدا کرد که در این بین برخی از هواداران تیم استقلال علیه قلعه نویی شعار سر دادند و سرانجام جنجالها در حالی پایان یافت که یک هفته بعد، استقلال 52 امتیازی به رده سومی بسنده کرد و تراکتور 51 امتیازی چهارم شد. تراکتور برای رسیدن به سهمیه سوم ایران در آسیا تنها باید منتظر باخت استقلال در هفته آخر می شد که این اتفاق هرگز رخ نداد و استقلال با تک امتیاز روز آخر، راهی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شد.

 

 

معرفی نویسنده:

Sport journalist & book author
runner & expert in radio

ثبت نظر درباره «جنجالی ترین نبرد تاریخ استقلال و تراکتور، مردانی که از هم نفرت داشتند!»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?