کد مطلب: 2279 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جاذبه های گردشگری یونان

جاذبه های گردشگری یونان

امروز در آسمونی می‌خواهیم سفری را در زمان و مکان آغاز کنیم، تاریخ را در ‌نوردیم و به سرزمینی برویم که...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

یونان
یونان

امروز در آسمونی می‌خواهیم سفری را در زمان و مکان آغاز کنیم، تاریخ را در ‌نوردیم و به سرزمینی برویم که فلاسفه در حال تبیین چگونگی آفرینش هستند. Hellas یا یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. «یونان» نام فارسی این کشور است.

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هردو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است.

  آکروپولیس (Acropolis)

آکروپولیس
آکروپولیس

 معابد با شکوه آکروپولیس یکی معروف ترین مناطق تاریخی دنیا محسوب می شوند که در قرن 5 قبل از میلاد ساخته شده اند . معماری به کار رفته در آکروپولیس ، معماری در جهان غرب را برای بیش از دو هزار سال تحت تأثیر خود قرار داده است.

  پارتنون (Parthenon)

  پارتنون
پارتنون

 در بالای تپه آکروپولیس (Acropolis Hill) یکی از معروف ترین ساختمان های دنیا قرار دارد که معبد بزرگ پارتنون در قرن 5 قبل از میلاد و در یک دوره فقط 9 ساله ساخته شد.

  معبد زئوس (Temple of Zeus)

معبد زئوس
معبد زئوس

 بزرگترین معبد در یونان معبد زئوس با بیش از هفت قرن طول دوره ساخت می باشد واین معبد در نهایت در سال 131 بعد از میلاد توسط امپراتور روم هادریان به پایان رسید.

  آگورای باستانی (Ancient Agora)

آگورای باستانی
آگورای باستانی

 آگورای باستانی در حال حاضر به عنوان یک پارک بزرگ باستان شناسی با خرابه های متعدد ، یک معبد باستانی و یک ایوان سرپوشیده با یک موزه داخل آن شناخته می شود اما در گذشته برای قرن ها مرکز زندگی در آتن بود.

  تئاتر دیونیسوس (Theater of Dionysus)

تئاتر دیونیسوس
تئاتر دیونیسوس

 محل تولد تئاتر اروپا تئاتر دیونیسوس است چرا که کمدی و تراژدی های زیادی از نویسندگان معروفی همانند ایسخولوس (Aeschylus) ، اوریپیدس (Euripides) و سوفوکل (Sophocles) در قرن پنجم قبل از میلاد در این تئاتر اجرا شده است .

  موزه ملی باستان شناسی (National Archaeological Museum)

 موزه ملی باستان شناسی
موزه ملی باستان شناسی

 بزرگترین موزه در آتن که مجموعه ای استثنایی از اشیاء بیش از 7 هزاره، از دوران ماقبل تاریخ تا پایان دوران روم را در خود جای داده است موزه ملی باستان شناسی می باشد .

  آگورای رومی (Roman Agora)

  آگورای رومی
آگورای رومی

 در قرن اول میلادی مرکز تجاری جدید آتن با نام آگورای رومی که به عنوان یک بازار بود ساخته شد و برج بادها (Tower of the Winds) که یک ساعت باستانی می باشد در حاشیه این بازار به چشم می خورد .

  پارلمان (Parliament House)

  پارلمان
پارلمان

 کاخ سلطنتی پادشاه اتو اول در قرن نوزده میلادی ساخته شد که همان پارلمان است و مدت کوتاهی پس از فروپاشی سیستم سلطنتی در سال 1929، این خانه تبدیل به مکان جدید مجلس یونان شد.

  تپه لیکوویتوس (Lykavittos Hill)

  تپه لیکوویتوس
تپه لیکوویتوس

 بلندترین تپه در آتن با ارتفاع 277 متر تپه لیکوویتوس می باشد . منظره بالای تپه فوق العاده بوده و کلیسای کوچک و زیبای سنت جورج در بالای این تپه قرار دارد .

 میدان موناستیراکی (Monastiraki Square)

میدان موناستیراکی
میدان موناستیراکی

 میدان موناستیراکی نام یک صومعه قدیمی است که بیشتر آن به دلیل حفاری های باستان شناسی تخریب شده و در نزدیکی این میدان یک بازار اشیاء دست دوم که هر یکشنبه برگزار می شود وجود دارد.

  موزه بناکی (Benaki Museum)

  موزه بناکی
موزه بناکی

 یکی از برترین موزه های آتن با مجموعه ای متنوع از اشیاء که سیر تحول هنر و فرهنگ در یونان را در طول بیش از 7 هزار سال به نمایش می گذارد موزه بناکی می باشد .

  میدان سینتاگما (Syntagma Square)

 میدان سینتاگما
میدان سینتاگما

 معروف ترین میدان در آتن در کنار ساختمان پارلمان و اِوزون ها ( نگهبانان های ریاست جمهوری در لباس سنتی) است که از جاذبه های گردشگری بی نظیر آتن می باشد و میدان سینتاگما نامیده می شود .

  تپه فیلوپاپوس (Philopappos Hill)

تپه فیلوپاپوس
تپه فیلوپاپوس

 یکی از سه تپه واقع درغرب آکروپولیس که در دوران باستان آن را به عنوان تپه موز (الهه شعر و موسیقی) ها می شناختند فیلوپاپوس است که بعدا به دلیل ساخت بنای یادبود سناتور رومی، فیلوپاپوس به تپه فیلوپاپوس نامیده شد .

  کرامیکوس (Kerameikos)

 کرامیکوس
کرامیکوس

 در گورستان باستانی کرامیکوس در اوایل قرن بیستم در حین حفاری ها تعداد زیادی مجسمه مراسم تدفین کشف شد که علاوه بر این، ویرانه های دو دروازه بزرگ شهر نیز در این سایت پیدا شده است .

  موزه آکروپولیس (Acropolis Museum)

موزه آکروپولیس
موزه آکروپولیس

 کلکسیونی از مجسمه های با شکوهی که در تپه مقدس آکروپولیس یافت شد در موزه آکروپولیس نگهداری می شود که این موزه یک ساختمان دیدنی و مدرن است و در سال 2009 باز شد .

  کتابخانه هادریان (Library of Hadrian)

 کتابخانه هادریان
کتابخانه هادریان

 یک مجموعه کتابخانه بزرگ متعلق به هادریان، امپراتور رومی، که فرهنگ یونانی را تحسین می کرد توسط وی ساخته شد و این سازه بزرگ که 120 متر طول داشت، در سال 132 بعد از میلاد افتتاح شد.

  ورزشگاه پاناسناییک (Panathenaic Stadium)

  ورزشگاه پاناسناییک
ورزشگاه پاناسناییک

 در سال 329 قبل از میلاد برای بازی هایی که در طول جشنواره  پاناسناییک هر چهار سال به افتخار آتنا برگزار می شد ورزشگاه پاناسناییک تأسیس گردید.

  باغ ملی (National Garden)

باغ ملی
باغ ملی

 در اواسط قرن نوزدهم به عنوان باغ خصوصی کاخ سلطنتی در مرکز آتن ، باغ ملی ایجاد شد .

: برای دریافت مشاوره درباره جاذبه های گردشگری یونان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «جاذبه های گردشگری یونان» در کادر زیر بنویسید :

9 - 4 = ?