کد مطلب:  55922 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور‌ 99 است

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور‌ 99 است

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره انتخاب رشته کنکور سراسری گفت: پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 1399 برای ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در 31 شهریور، فرآیند انتخاب رشته داوطلبان از ساعت 20 روز چهارشنبه شروع شد.

زرین آمیزی اضافه کرد: داوطلبان تا ساعت 24 امروز، شنبه پنجم مهر فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دفترچه راهنما، اقدام به انتخاب رشته کنند.

او در ادامه بیان کرد: از تعداد یک میلیون و 166 هزار داوطلب حاضر در جلسه آزمون، یک میلیون و 12 هزار و 406 نفر مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری 99 شدند.

زرین آمیزی درباره آمار انتخاب رشته داوطلبان مجاز شده در کنکور سراسری گفت: 166 هزار و 934 نفر تا صبح امروز شنبه 5 مهر در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت کرده اند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش افزود: در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد 125 هزار و 420 داوطلب، در گروه آزمایشی تجربی 352 هزار و 923 نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی 314 هزار و 471 داوطلب، در گروه آزمایشی هنر 80 هزار و 86 داوطلب و در گروه آزمایشی زبان نیز تعداد 129 هزار و 506 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفیت پذیرش رشته‌های با آزمون سراسری سال 1399 گفت: ظرفیت پذیرش برای این رشته‌ها 175 هزار و 849 نفر است.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش بیان کرد: همه داوطلبان می‌توانند در یک فرم و حداکثر تا 150 رشته محل را انتخاب کنند. داوطلبان تا پایان مهلت ثبت نام می توانند تا هشت بار اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود کنند.

زرین آمیزی درباره انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش از ساعت 16 روز چهارشنبه آغاز شده و هزینه آن 10 هزار تومان است.

چند نکته مهم

فراموش نکنید، بعد از پایان مهلت ویرایش، امکان جا به جایی رشته‌های انتخابی در فرم انتخاب رشته نیست.

پس از اعلام نتایج نهایی «درهفته اول آبان ماه 99» امکان تغییر رشته قبولی، در بین مجموعه رشته‌هایی که انتخاب کرده اید نیست.

رتبه داوطلبان از سهمیه‌های مختلف، باهم قابل مقایسه نیست.

نمره‌های خام درس‌های امتحانی در قسمت نمره خام «نمره درصدی» درس‌های امتحانی خود را می‌بینید. برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی «داوطلبان نظام آموزشی غیر 3-3-6» علوم تجربی «داوطلبان نظام آموزش‌ی غیر 3-3-6» و علوم انسانی «داوطلبان هر دو نظام آموزشی» در ذیل نمره خام هر یک از دروس تخصصی، نمره هم ترازی «ملاک عمل» نیز درج شده است که نمرات هم ترازی، ملاک عمل برای محاسبه نمرات کل نهایی هر داوطلب در هر زیرگروه است.

مهم ترین معیار برای انتخاب رشته، رتبه در سهمیه و زیرگروه‌های مقابل آن است.

با توجه به ضریب درس ها، هر گروه آزمایشی چند زیر گروه دارد. هر داوطلب به تعداد زیر گروه ها، رتبه دارد.

برای انتخاب هر رشته، باید بدانید آن رشته، در کدام زیر گروه قرار دارد و وضعیت شما در آن زیر گروه چگونه است.

: برای دریافت مشاوره درباره امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور‌ 99 است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور‌ 99 است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید