کد مطلب: 30428 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت آغاز می شود

فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت آغاز می شود

به گزارش آسمونی:اشرف عبدلله پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی درنشست خبری با اصحاب...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت آغاز می شود
فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت آغاز می شود


به گزارش آسمونی:اشرف عبدلله پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد:مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت از فردا آغاز می شود.کارمندان، بازنشستگان لشگری،کشوری وتامین اجتماعی،کارگران فصلی و روستاییان خارج از حمایت کمیته امداد فعلاسود نمی گیرند.

رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:  مرحله تکمیلی سهام عدالت برای 16 گروه از جمله مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از 12 بهمن آغاز می شود.

وی تصریح کرد: مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشمولانی هستند که سهام یک میلیون تومان را به صورت کامل در اختیار دارند و از سود کامل 150 هزار تومانی برخوردارند.

پوری حسینی افزود: تنها چهار گروه کارمندان، بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی، کارگران فصلی و ساختمانی، روستاییان و عشایری که تحت پوشش کمیته امداد نیستند و کسانی که قبلا تحت پوشش کمیته امداد بوده اند، اما اکنون  مددجو هستند، چهار گروهی به شمار می آیند که در دهه فجر، سود آنها پرداخت نمی شود.

وی افزود: ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه، بیماران خاص، مددجویان موسسه های خیریه، فعالان قرآنی، قالیبافان، زندانیان آزاد شده و تحت حمایت و تاکسیرانان، از جمله گروههایی هستند که در دهه فجر، باقیمانده سود سهام عدالت آنها پرداخت می شود.

معاون وزیر اقتصاد بیان کرد: از زمان آغاز توزیع سود حدود 2 میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کرده اند و هنوز 12 میلیون نفر باقی مانده‌اند.

پوری حسینی تاکید کرد: سازمان خصوصی سازی در دهه فجر با 16 گروه از مشمولان، به طور کامل سود سهام عدالت سال 95 را تسویه می‌کند.

وی گفت: در این مرحله، سود 22 درصد مشمولان با مبلغی حدود 600 میلیارد تومان تسویه می شود و 87 درصد مشمولان باقی می مانند؛ البته در مرحله نخست توزیع سود، هزار میلیارد تومان بین مشمولان توزیع شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص واگذاری سهام بانکها نیز با بیان اینکه اگر مجامع بانکها برگزار شود، قیمت های ما باطل می شود و باید قیمت های جدید اعلام کنیم، گفت: از آبان ماه به بعد صورتهای حسابرسی شده و کارشناسی شده را در هیات واگذاری مصوب می کنیم؛ البته امسال تاخیر صورت گرفت که به دلیل تغییر دو عضو وزیر در هیات واگذاری بود.

وی در خصوص واگذاری شرکتهای بیمه نیز گفت: ما برای شرکتهای بورسی، اقدام به کارشناسی نکرده ایم و آیین نامه صراحت دارد که با قیمت نماد معاملاتی قیمت گذاری صورت گیرد؛ بنابراین هر سه شرکت بیمه نیز بر این اساس قیمت گذاری صورت می گیرد یعنی ملاک اصلی، قیمت تابلوی بورس است؛ اما امتیاز خاصی برای این سهم قائل نیستیم، البته درصدی هم به قیمت تابلو اضافه کرده ایم.

پوری حسینی ادامه داد: هر سه سهم به احتمال زیاد با قیمت خوبی به فروش خواهد رفت.

وی در خصوص فروش سهام ایران خودرو در بورس گفت: این موضوع ربطی به سازمان خصوصی سازی ندارد؛ اما اگر قرار باشد که سهام به صورت بلوکی عرضه شود، باید اهلیت مالی و غیرمالی متقاضیان  ارزیابی شود؛ به این معنا که به ترن اور، بدهی بانکی و مواردی از این دست باید رسیدگی شود؛ بنابراین اگر برخورد چک لیستی صورت گیرد، مشکلی ندارد، ولی اگر بحث اهلیت مستمسکی برای پس زدن عده ای و آوردن عده ای دیگر باشد، ناپسند است.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص مدیریت سهام عدالت و آزادسازی خرید و فروش آن نیز گفت: الان 49 میلیون نفر از مردم می دانند که چقدر سهام دارند و سود سال 95 آنها نیز پرداخت شده است، این یک اقدام بزرگ است؛ اما بخشی از کار می ماند که ورقه سهام در اختیار مشمولان قرار داده شود که وقتی ورقه سهام داشته باشند، امکان خرید و فروش نیز وجود خواهد داشت.

وی اظهار کرد: به تازگی دولت لایحه آزادسازی سهام عدالت را به مجلس داده است که بعد از تصویب بودجه 97 این کار رسیدگی خواهد شد. امیدواریم این لایحه به شکل ارائه شده، مصوب شود  و اگر در این دستور وظیفه ای به عهده ما باشد، به نحو احسن انجام خواهیم داد. در بحث مدیریت نیز تا زمانی که آزادسازی انجام نشود، امکان جایگزینی مصوبه سال 89 هیات دولت وجود نخواهد داشت.

این مقام مسوؤل درخصوص زمان تعیین تکلیف مشمولانی که ثبت نام آنها نیمه تمام باقی مانده است گفت: این افراد پس از واریز مرحله نهایی سود به حساب مشمولان تعیین تکلیف خواهند شد، اما هنوز نحوه و زمان دقیق آن مشخص نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت آغاز می شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?