ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  19108 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
اکسسوری های تزئینی و مورد نیاز سرویس بهداشتی

اکسسوری های تزئینی و مورد نیاز سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی و خصوصاً حمام از مکان های خصوصی در خانه به شمار می رود که به ندرت احتمال دارد، مورد استفاده...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

inclusion-decorative3
inclusion-decorative3

سرویس های بهداشتی و خصوصاً حمام از مکان های خصوصی در خانه به شمار می رود که به ندرت احتمال دارد، مورد استفاده مهمانان قرار گیرد، با این حال توجه به چیدمان و دکوراسیون حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی و روشویی و دستشویی مانند سایر نقاط خانه دارای اهمیت است. به همین بهانه پورتال آسمونی در این بخش نکاتی مهم در مورد دکوراسیون و اکسسوری های تزیینی سرویس بهداشتی به همراه عکس هایی از جدیدترین اکسسوری های تزیینی سرویس بهداشتی برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

اکسسوری هــای آشپزخانه، اتاق خواب، حمام، سرویس های بهداشتی و کمدها معمولا” در دو گروه قرار می گیرند یا اکسسوری های ضروری هستند یا جنبه تجملاتی دارند. گروهی از اکسسوری ها هستند که سلیقه ای و بنابر نیاز و انتخاب مشتری خریداری و نصب می گردد می تواند شامل : آویز گیلاس سقفی، آویز گیلاس میله ای، جا کاردی، جای تخته گوشت، جا دستمال فویل رومیزی، بار سقفی اپن، سبد بار فلزی، سبد بار شیشه ای، سبد بار چوبی، آویزهای داخل و بیرون کابینت، اکسسوری های داخل حمام، سرویس بهداشتی و اتاق خواب ( مانند سرویس های چند تکه آرایشی)، جا چتری و اکسسوری های داخل کمد مانند: آویز پیراهن، جا شلواری، جا کراوات و کمربند، آویز سقفی لباس، جا کفشی و اکسسوری های دیگر باشد.

  • با توجه به سیستم آبرسانی و دفع آن، سه نوع طرح کلی برای قرارگیری سینک روشویی، دستشویی و دوش حمام و در نهایت طراحی اولیه سرویس بهداشتی و حمام می توان ارائه داد:
  1. طرح یک دیواره: که هر سه عنصر ذکر شده در یک دیوار قرار می گیرند. این طرح میزان هزینه ها را کاهش می دهد و برای فضاهای کوچک مناسب هستند، اما از نظر طراحی جای مانور زیادی وجود ندارد.
  2. طرح دو دیواره: دستشویی و سینک روشویی در یک دیوار و دوش حمام در دیوار دیگر قرار می گیرد.
  3. طرح سه دیواره: اگر فضای بزرگی برای طراحی اولیه سرویس ها وجود داشته باشد، می توان طرح سه دیواره را به کار برد که البته هزینه اجرایی بیشتری نسبت به دو طرح قبلی دارد.

در خانه های ایرانی امروزه، یک توالت ایرانی برای دستشویی مهمان و یک توالت فرنگی در حمام تعبیه می شود. سرویس های درون اتاق خواب هم ممکن است توالت ایرانی یا فرنگی و یا هر دو را دارا باشد. به دلیل فضای کم سرویس ها، در اغلب آپارتمان ها وان از حمام حذف شده است. بهتر است مکان سرویس بهداشتی در نزدیکی درب ورودی یا نزدیکی اتاق خواب باشد.

نورپردازی :

اگر بتوان به کمک پنجره ها از نور طبیعی برای حمام و سرویس ها استفاده کرد، می توان تا حد زیادی از رشد قارچ ها در این محیط مرطوب جلوگیری کرد، در غیراینصورت می توانید به سراغ سیستم های نورپردازی هنرمندانه روید. برای نورپردازی روشویی نورهای متعدد در اطراف آینه به همراه نور سقفی می تواند نور کاملی برای اصلاح صورت فراهم آورد. اگر فقط به نور سقفی اتکا شود، وقتی فرد روبروی آینه می ایستد، سایه ایجاد می شود، پس لازم است نوری از روبرو به صورت فرد تابیده شود. هر چه آینه بزرگتر باشد، نور بیشتری را منعکس و فضا را روشن تر خواهد کرد. در مورد حمام بایستی نور کافی در منطقه دوش آب وجود داشته باشد. از لامپ هایی که نور سفید خالص تولید می کنند برای حمام و سرویس ها استفاده کنید. در انتها متذکر می گردد در صورتی که نیاز به تغییر سیستم برق کشی دارید، حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا سیستم برقکشی و محل کلید و پریز و تهویه شما را با آخرین بخشنامه های نظام مهندسی ساختمان تطبیق دهد.

اشیا، لوازم، طبقات و دیوارکوب ها :

استفاده از دیوارکوب های دکوراتیو یا قفسه های طبقه دار (کابینت های دیواری) در حمام و سرویس بهداشتی می تواند به اشیا و لوازم موجود در آن مکان نظم بخشد. استفاده از ظروف و اشیاء شیشه ای، فضا را بزرگتر نشان می دهد. (مثلاً استفاده از قفسه بندی شفاف و یا ظروف شیشه ای نگهداری صابون و…) در حمام و سرویس بهداشتی از خوشبوکننده ها استفاده کنید. به دنبال اکسسوری های مخصوص سرویس بهداشتی باشید و از آنها استفاده کنید. اگر بر روی دیوارها فضای کافی برای نصب قفسه ندارید، قفسه ها را بر روی درب حمام نصب کنید و یا از دوشهای جادار که بر روری میله آنها طبقات کوچکی دارد، استفاده کنید. اگر در حمام و یا اطراف وان از پرده استفاده می کنید، رنگ آن را با رنگ دیوارها هماهنگ کنید. برای وان می توانید از پرده های والان دار، پف دار، رومی و چین دار و برای سرویس ها از پارچه های آکریلیک که ضد رطوبت هستند استفاده کنید. به جای پرده می توان درب های شیشه ای نصب نمود که به بزرگ تر نشان دادن حمام نیز کمک زیادی می کند. یک راه کم هزینه برای جلوه بخشیدن به سرویس ها و حمام استفاده از حوله های رنگی می باشد!

inclusion-decorative2
inclusion-decorative2

رنگ سرویس بهداشتی و حمام :

سعی کنید از رنگ های تیره در سرویس بهداشتی و حمام استفاده نکنید. رنگ های روشن مانند شیری، کرم، شکلاتی روشن پیشنهاد می گردد. اگر از رنگ های روشن نخواستید استفاده کنید می توانید برای ایجاد یک حمام آرام بخش از رنگ های آبی، سبز، یا یاسی کمک بگیرید. اگر حمام شما بزرگ است می توانید از رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی و سیاه نیز استفاده کنید تا علاوه بر خاص بودن محیط، با جذب نور، فضای حمام را کمی کوچک تر نشان دهد. برای برخی قسمتهای سرویس که کمتر در معرض رطوبت هستند (مثلاً قسمتهای بالایی دیوارها) می توانید از کاغذ دیواری ضد رطوبت استفاده کنید ولی در نگهداری آنها باید دقت به خرج دهید.

کف سرویس ها و حمام :

بهترین کفپوش برای سرویس ها و حمام از نظر تمیزی و دوام کاشی است. هنگام انتخاب کاشی حمام، به میزان لیز بودن آن توجه کنید. اگر در حمام وان دارید، بهتر است به جای کاشی و سرامیک از کفپوش های لاتکس استفاده کنید. زیرا این کفپوش ها دو لایه هستند و میزان آسیب دیدگی فرد در اطراف وان را کاهش می دهند. قبل از تمیز کردن کاشی های حمام، بهتر است آب داغ را 5 دقیقه باز بگذارید.

تاسیسات :

سیستم های تهویه هوای مناسب و استفاده از هواکشی با قدرت مناسب برای تخلیه ی بخار و ایجاد هوایی مطبوع در حمام است بایستی مد نظر قرار گیرد. در معماری داخلی سرویس ها، استفاده از عایق های صوتی و حرارتی مورد تاکید است. برای گرمایش حمام ترجیحاً از سیستم های گرم کننده زیر کف استفاده گردد که هزینه زیادی نیز نخواهد داشت. از انتخاب های دیگر برای گرمایش حمام، می توان شوفاژهای دیواری جدید یا نسل جدید رادیاتور های شیشه ای با قابلیت نمایش عکس های دیجیتالی را برشمرد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره اکسسوری های تزئینی و مورد نیاز سرویس بهداشتی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اکسسوری های تزئینی و مورد نیاز سرویس بهداشتی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید