کد مطلب: 50657 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تجمع امروز دانشجویان در دانشگاه‌های کشور

تجمع امروز دانشجویان در دانشگاه‌های کشور

در پی سانحه سقوط هواپیما و جان باختن تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌ها، ظهر امروز دانشگاه‌های شهید بهشتی و علامه طباطبائی، خواجه نصیر الدین طوسی و علوم پزشکی شهید بهشتی مراسم یادبودی برای جان باختگان برگزار کردند که این تجمعات با اعتراضات دانشجویان نسبت به سهل انگاری مسئولان مربوطه همراه شد.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تجمع امروز دانشجویان در دانشگاه‌های کشور - Today's gathering of students at universities in the country تجمع امروز دانشجویان در دانشگاه‌های کشور - Today's gathering of students at universities in the country

به گزارش آسمونی : در پی جان باختن تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های برتر کشور در سانحه هوایی روز چهارشنبه پرواز تهران کی‌یف، دانشجویان دانشگاه‌های مختلف در مراسم جداگانه‌ای یاد درگذشتگان این پرواز را گرامی‌ داشتند.

ظهر امروز نیز دانشگاه‌های شهید بهشتی و علامه طباطبائی به صورت جداگانه مراسم رسمی یادبود جان باختگان را برگزار کردند که این مراسم با اعتراض دانشجویان همراه شد.

در پی برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به سهل انگاری مسئولان مربوطه در سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین که امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، علیرضا دشتابی مدیر رسانه دانشجویی این دانشگاه در تشریح جزئیات این تجمع به ایسنا گفت: امروز ساعت 12:30 قرار بود دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی که سوگوار جان باختگان سانحه پرواز تهران – کی‌یف بودند در دانشگاه جمع شوند که حدود 700 تا 1000 نفر از دانشجویان در این تجمع شرکت کردند و این استقبال از سوی دانشجویان بی‌نظیر بود.وی در ادامه خاطرنشان کرد: خواسته دانشجویان در تجمع امروز این بود که چرا مسئولان از همان ابتدا علت سانحه غم‌انگیز سقوط هواپیمای اوکراینی را اعلام نکردند و دانشجویان از این موضوع ناراحت بودند.

نماینده دانشجویان معترض دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: تجمع امروز از اول به این شیوه برنامه‌ریزی شده بود که ابتدا دانشجویان عزاداری کنند و سپس تجمع به سمت طرح گلایه‌ها و اعتراض به سمت مسئولان برود.

دشتابی با تاکید بر اینکه یکی از فارغ التحصیلان رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه شهید بهشتی در بین جان باختگان هواپیمای اوکراین بود گفت: در تجمع امروز دانشجویان دو طیف مختلف علیه موارد مورد حمایت طرف مقابل شعار دادند و البته با همراهی مسئولین این تجمع به تنش خاصی کشیده نشد.

دکتر صمد حاج جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی نیز در خصوص علت برگزاری تجمع امروز دانشجویان این دانشگاه به ایسنا گفت: این تجمع برای بزرگداشت جان باختگان سانحه هواپیمایی اوکراین و همچنین جان باختگان مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی برگزار شده بود و دانشجویان با بازماندگان این سانحه‌ها ابراز همدردی کردند.وی در ادامه تصریح کرد: در تجمع امروز مشکل خاصی برای دانشجویان رخ نداد و تجمع بدون تنش پایان یافت.

همچنین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در دانشکده‌های پزشکی، پرستاری، داروسازی و چند دانشکده دیگر با روشن کردن شمع و برگزاری مراسمی یاد دانشجویان و هموطنان جانباخته در سانحه هواپیمای اوکراینی را گرامی داشتند.یادبود دانش آموختگان جانباخته هواپیمای اوکراینی در دانشگاه علامه

مراسم یادبود جان باختگان سانحه هواپیما بعد از ظهر امروز 22 دی ماه در محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه علامه با حضور در مراسمی که روز یکشنبه 22 دیماه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد، یاد و خاطره دانش آموختگان جانباخته هواپیمای اوکراینی را گرامی داشتند و با خانواده های درگذشتگان این سانحه هوایی ابراز همدردی کردند.

در این مراسم دکتر هادی خانیکی عضو هیئت علمی دانشکده ارتباطات در خصوص بررسی ابعاد اجتماعی و ارتباطی این سانحه و با عنوان«جامعه در شوک! ضرورت بازسازی اعتماد و ارتباطات» به ایراد سخن پرداخت.

دکتر دین پرست مدیر روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص تجمع امروز دانشجویان دانشگاه علامه اظهار کرد: بخشی از این تجمع خود جوش بود و دانشجویان در محوطه دانشگاه جمع شدند و بخشی نیز در قالب برنامه‌ای که معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی به مناسبت برزگداشت جانباختگان سانحه پرواز هواپیمای اوکراینی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار کرده بود، صورت گرفت.

وی با بیان اینکه هیچ دانشجویی در تجمع امروز دانشگاه علامه طباطبایی دستگیر نشده است،‌گفت: دانشجویانی که به صورت خود جوش تجمع کرده بودند در نهایت به برنامه بزرگداشتی که دانشگاه برگزار کرده بود ملحق شدند و در این مراسم دکتر خانیکی استاد ارتباطات این دانشگاه سخنرانی کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص انتشار اخباری منبی بر ورود نیروهای امنیتی به داخل دانشگاه در تجمع امروز خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نیروه امنیتی به داخل دانشگاه ورود نکردند و نیروهای انتظامی و امنیتی در بیرون دانشگاه مستقر بودند و این تجمع بدون هیچ گونه خشونتی به اتمام رسید.دانشگاه خواجه نصیر در سوگ جان‌باختگان

دانشجویان دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی هم مانند سایر دانشجویان از ساعت 12:30 امروز یکشنبه(22 دی‌ ماه) با روشن کردن شمع و خواندن شعری به صورت دسته جمعی یاد دانشجویان جانباخته‌ در سقوط هواپیمای اوکراینی را گرامی داشتند.

دو تن از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی خواجه نصیر در میان جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی بودند.تجمع تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

همچنین امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه‌ صنعتی اصفهان نیز در ابراز همدردی با خانواده جانباختگان سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 و جان باختن تعدادی از دانشجویانی که از مسافران این هواپیما بودند، مقابل ساختمان اداری این دانشگاه تجمع کردند.

چهار تن از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی اصفهان به نام‌های منصور اثنی‌عشری ورودی 87 مهندسی عمران، امیر اشرفی حبیب‌آبادی ورودی 88 مهندسی مکانیک، میلاد نهاوندی ورودی 88 مهندسی شیمی و پریناز قادرپناه ورودی 83 مهندسی نساجی جزو مسافران پرواز چهارشنبه گذشته تهران به کی‌یف بودند.

تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان امروز –یکشنبه 22 دی- با حضور در محوطه داخلی این دانشگاه با سر دادن شعارهایی خواهان برخورد قاطع با مسببان این حادثه شدند. آنها خواهان برخورد با مسئولان مرتکب این اتفاق و همچنین دلجویی از بازماندگان این حادثه بودند. در این تجمع همچنین با سر دادن شعارهایی نسبت به نحوه اطلاع‌رسانی در این موضوع انتقاد شد.

در جریان این مراسم سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع دانشجویان حاضر شد و اظهار کرد که این مساله با آرامش بررسی خواهد شد.مهران نحوی تاکید کرد: همگی عزادار این فاجعه هستیم و با تمام سعی‌مان مطالبه دانشجویان را پیگیری می‌کنیم.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «تجمع امروز دانشجویان در دانشگاه‌های کشور»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 8 = ?