کد مطلب:  51291 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امروز 34 ماهواره اینترنتی به فضا رفتند

امروز 34 ماهواره اینترنتی به فضا رفتند

34 ماهواره اینترنتی شرکت "وان‌وب" بامداد امروز با موشک "سایوز" به فضا رفتند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امروز 34 ماهواره اینترنتی به فضا رفتند - Today 34 Internet satellites went into space

به گزارش آسمونی : به نقل از رویترز، یک موشک "سایوز" (Soyuz) که حامل 34 ماهواره شرکت انگلیسی "وان‌وب" (OneWeb) بود، بامداد امروز به فضا رفت. پرتاب این موشک، از پایگاه فضایی "بایکونور" (Baikonur) در قزاقستان صورت گرفت.

موشک سایوز که راه‌اندازی آن توسط شرکت فرانسوی "آریان‌اسپیس" (Arianespace) صورت گرفته، 34 ماهواره را با خود به فضا برد تا پس از پرتاب، هر کدام در مدار اجرایی مورد نظر قرار بگیرند.

شرکت وان‌وب در بیانیه‌ای که به مناسبت پرتاب این موشک منتشر شد، گفت: ما امروز از پرتاب این 34 ماهواره، بسیار هیجان‌زده هستیم. این یک موفقیت بزرگ به شمار می‌رود و هدف نهایی ما این است که با کمک این ماهواره‌ها، یک شبکه گسترده به وجود آوریم که خدمات اینترنتی مورد نیاز ساکنان سراسر جهان را تامین کند.

پرتاب امروز، در واقع دومین پرتاب برای وان‌وب است اما نخستین موفقیت بزرگ در نوع خود برای این شرکت به شمار می‌رود.

وان‌وب قصد دارد با گسترش این شبکه اینترنتی، تا سال 2021 امکان اتصال به اینترنت را برای همه مردم و در هر مکانی فراهم کند.

شرکت‌های بسیاری سعی دارند در فراهم کردن امکان دستیابی به اینترنت با کمک ماهواره‌ها، با یکدیگر رقابت کنند. نام‌های تجاری مشهوری مانند "ایلان ماسک" (Elon Musk) و "جف بزوس" (Jeff Bezos) نیز از کسانی هستند که برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنند.

هدف "گرگ وایلر" (Greg Wyler)، بنیان‌گذار وان‌وب، این است که در سال جاری، 648 ماهواره را به مدار زمین پرتاب کند و به استفاده تجاری از آنها بپردازد.

: برای دریافت مشاوره درباره امروز 34 ماهواره اینترنتی به فضا رفتند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امروز 34 ماهواره اینترنتی به فضا رفتند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید