کد مطلب:  45102 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیوگرافی توبین هیث

بیوگرافی توبین هیث

توبین هیث ؛ هافبک زنان آمریکا به دنبال سومین فینال جام جهانی  اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعیتوبین هیث :...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

توبین هیث ؛ هافبک زنان آمریکا به دنبال سومین فینال جام جهانی 

اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

توبین هیث : طلای جام جهانی باارزش تر از طلای فوتبال المپیک است

 تیم ملی فوتبال زنان آمریکا قهرمان جام جهانی زنان در سال 2015 امسال در حالی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود به جام جهانی پای گذاشت که یانکی ها برای کسب این افتخار کار دشواری پیش روی خود داشتند. اما در مرحله یک چهارم نهایی توانستند فرانسه میزبان مسابقات را حذف کنند و حالا تنها دو بازی با رسیدن به افتخار بزرگ فاصله دارند. در بین بازیکنان این تیم، چند تن برای سومین بار در جام جهانی شرکت می کنند و به دنبال سومین فینال خود در این بازیها هستند.

فوتبال، راه ورود به دانشگاه خوب

" توبین هیث " بازیکن تیم ملی ایالات متحده که از سال 2008 تا کنون در این تیم توپ زده و با 154 بازی ملی و 30 گل یکی از باتجربه های فوتبال کشورش به شمار می آید، دلیل استقبال دختران کشورش از فوتبال را چنین بیان می‌کند : « خوشبختانه در آمریکا، دختران فرصت‌های زیادی برای بازی فوتبال دارند. یکی از علت‌های آن، رفتن به یک دانشگاه خوب است. زیرا فوتبال برای ما می‌تواند رفتن به یک دانشگاه خوب و بهره‌مندی از تحصیلاتی با کیفیت را به همراه داشته باشد .»

آسمونی ، توبین هیث در حال رسیدن به نقطه اوج دوران بازیگری خود است. این هافبک 31  ساله، فوتبال را از دانشگاه و با تیم " نورث کارولینا تارهیلز " از سال 2006 آغاز کرد و طی سه سالی که در این تیم حضور داشت، چنان پیشرفت کرد که پس از دو سال برای تیم ملی نیز به میدان رفت. او در تیم دانشگاهی خود 93 بار به میدان رفت و 19 گل به ثمر رساند.

tobin-heath
tobin-heath

تنیس و گلف، پولسازتر از فوتبال زنان

خواهر توبین هیث ، تنسیور معروفی بوده است ولی توبین همیشه به ورزشهای تیمی علاقه داشته است. او ورزشهای انفرادی و تیمی را چنین مقایسه می‌کند: « در دنیای ورزش زنان، ورزش‌هایی تنیس، گلف و یا چیزهایی از این قبیل، خیلی پول سازتر هستند. ولی من همیشه به ورزشهای تیمی علاقه داشته‌ام و دلم می‌خواست عضو یک خانواده باشم و با هم تیمی‌هایم برای رسیدن به موفقیت تلاش کنم. به نظر من، این خصوصیت ورزشهای تیمی واقعاً منحصر بفرد است. من عاشق فوتبال هستم .»

جاه طلبی های پاری سن ژرمن

آمریکا از سال 2012 صاحب لیگ حرفه‌ای فوتبال زنان شده است. توبین هیث از زمان شروع لیگ حرفه‌ای کشورش، در آن رقابتها حضور پیدا می‌کند. اما بعد از مدتی راهی اروپا شد. او فصل 14-2013 را در یکی از بزرگ‌ترین باشگاههای دنیا بازی کرد : پاریس سن ژرمن. توبین جاه طلبی‌های باشگاه سابقش را چنین توضیح می‌دهد: « بازی کردن برای این تیم فوق‌العاده بود. زیرا این باشگاه بسیار بلند پرواز است ؛ چه در بخش مردان و چه در بخش زنان. این واقعیت را می‌توان به وضوح مشاهده کرد. از این که در پروژه‌ای حضور داشتم که به پیشرفت فوتبال زنان اعتقاد دارد، به خودم افتخار می‌کنم. پاریس سن ژرمن می‌خواهد چه در فوتبال مردان و چه در فوتبال زنان، بهترین باشگاه دنیا باشد و حاضر است برای رسیدن به این هدف دست به ریسک بزند. من برای داشتن این روحیه، آنها را تحسین می‌کنم و از حضور در پاریس خوشحالم. زیرا در پاریس سن ژرمن در محیطی متفاوت بودم که به من اجازه  رشد و پیشرفت می‌داد .»

توبین هیث ؛ هافبک زنان آمریکا به دنبال سومین فینال جام جهانی
توبین هیث ؛ هافبک زنان آمریکا به دنبال سومین فینال جام جهانی

ناکامی طولانی در جام جهانی فوتبال زنان

ایالات متحده از اوایل سال 2008 صدرنشین جدول رده‌بندی فیفا بود و با وجود ناکامی های اخیر در مسابقات المپیک 2016، هنوز هم با 2104 امتیاز بالاتر از آلمان بهترین تیم رنکینگ فیفا محسوب می شود. بعضی از بازیکنان تیم ملی زنان آمریکا در کشور خودشان چهره‌هایی بسیار مشهور هستند. اما ایالات متحده از سال 1999 به بعد، تنها یک بار موفق شد قهرمان جام جهانی زنان شود.

این ناکامی به نظر یانکی‌ها، بسیار طولانی است. آسمونی ، توبین  هم در فینال سال 2011 یکی از پنالتی‌های آمریکا را در بازی فینال مقابل ژاپن از دست داد تا درنهایت، جام قهرمانی به ژاپن برسد. او در این باره می‌گوید : « همگی معتقدیم که ناکامی‌مان در جام جهانی بسیار طولانی شده است. بنابراین مشتاقیم که مراحل آماده سازی برای شرکت در جام جهانی هرچه زودتر شروع شود. به نظر من، تمام بازیکنان تنها به جام جهانی فکر می‌کنند. برای یک فوتبالیست هیچ افتخاری بالاتر از قهرمانی در جام جهانی نیست.

ما در سال 2011 خیلی به قهرمانی نزدیک بودیم و فکر می‌کنم تمامی نفرات، آن رقابتهای را به خوبی در خاطر داشتند. آن خاطرات مثل بنزینی می‌ماند که بر روی آتش اشتیاق ما ریخته می‌شد. همین مساله سبب شد که در سال 2015 آن قدر خوب کار کنیم و نه تنها قهرمان شویم بلکه در فینال(5-2) ژاپن را شکست دهیم .»

جام جهانی مهم تر از المپیک

توبین در المپیک‌های پکن (2008) و لندن (2012) مدال طلای المپیک را به گردن آویخت. اما با وجود این که مدال‌های المپیک، افتخار بزرگی است، اما قهرمانی در جام جهانی کانادا (2015)  بزرگ‌ترین افتخار ورزشی او محسوب می شود. توبین‌ حتی حاضر است دو مدال المپیک خود را فدای یک قهرمانی دیگر در جام جهانی کند: « به‌عنوان یک فوتبالیست آمریکایی باید بگویم که از نظر من در آمریکا افکار عمومی، مدال طلای المپیک را مهم‌تر می‌دانند و فکر می‌کنند مدال‌ طلای المپیک در همه ورزش‌ها، بزرگترین افتخاری است که یک ورزشکار می‌تواند به‌دست آورد. اما یک فوتبالیست‌ دلش می‌خواهد در جام جهانی قهرمان شود. بزرگ‌ترین افتخار، فتح جام جهانی است. راستش من حاضرم هر دو مدال المپیکی خود را بدهم و به جای آن، یک طلای جام جهانی را داشته باشم! با کمال میل! زیرا به نظر من، جام جهانی برای یک فوتبالیست ‌نمادی مهمتر از المپیک است .»

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی توبین هیث فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بیوگرافی توبین هیث» در کادر زیر بنویسید :

6 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید