کد مطلب:  1540  3 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نکاتی در مورد اولین جلسه آشنایی و خواستگاری

نکاتی در مورد اولین جلسه آشنایی و خواستگاری

خواستگاری و ازدواج، یك راه و یك شیوه ندارد. این اتفاق غافلگیركننده، ممكن است برای هر‌كدام از شما به‌شكلی...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

tips-about-first-matchmaking-sessions-2
tips-about-first-matchmaking-sessions-2

خواستگاری و ازدواج، یک راه و یک شیوه ندارد. این اتفاق غافلگیرکننده، ممکن است برای هر‌کدام از شما به‌شکلی خودش را نشان دهد. اما در شکل رسمی آن وقتی قرار است در منزل تان از شما خواستگاری شود و در مورد آینده مشترک صحبت کنید، باید نکاتی را بدانید تا این جلسه مهم را به خوبی پشت سر گذارید.

جمع‌آوری اطلاعات

اگر یکی از آشنایان یا دوستان‌تان خواستگار را به شما معرفی کرده یا این‌که به واسطه‌ای، خودتان هم تاحدودی می‌شناسیدش، بهتر است با اطلاعات قبلی وارد این قرار شوید. از فرد واسطه در مورد شخصیت خواستگارتان سوالاتی بپرسید و از این‌که چه مسائلی برایش بیشترین اهمیت را دارد هم باخبر شوید. اطلاعات کمی هم در مورد وضعیت خانوادگی‌اش به دست بیاورید تا با پیش فرض‌های مناسب در اولین جلسه حاضر شوید.

کلیات مهم تر از جزئیات

رفتار طبیعی‌ داشته باشید. نه این‌که در همان جلسه اول خیلی خودمانی شوید و نه این‌که فکر کنید که با یک دوست یا همکار دارید صحبت می‌کنید، خیلی رسمی حرف نزنید و رفتار نکنید. می‌توانید حتی از خاطرات‌تان برای هم بگویید یا از علائق‌تان اما این قرار را پر از پرسش و پاسخ برگزار نکنید. هیچ وقت در جلسه اول از او نپرسید که این چندمین باری است که خواستگاری می‌کند یا این‌که قبل از شما افراد دیگری در زندگی‌اش بوده‌اند یا نه. وقتی کلیات طرف مقابل را پذیرفتید، برای پرسیدن این سوالات وقت کافی خواهید داشت.

شنونده خوبی باشید

حتی اگر حرف‌هایش برای‌تان چندان جالب نیست، باز هم باید با اشتیاق گوش کنید. یادتان نرود که برای شنیدن حرف‌های او و گفتن حرف‌های خودتان این قرار را گذاشته‌اید. پس هرگز صحبت‌هایش را از روی بی‌میلی قطع نکنید و در طول این مدت با لبخندتان او را همراهی کنید.

در آغاز کار مواضع‌تان را مشخص کنید. اگر اهدافی برای زندگی‌تان دارید که نمی‌توانید از آن‌ها بگذرید و برایتان حیاتی هستند، بهتر است در آغاز کار او را با این موارد آشنا کنید

اول جنگ کنید

همیشه شنیده‌اید که جنگ اول بهتر از صلح آخر است. در این مواقع هم بهتر است در آغاز کار مواضع‌تان را مشخص کنید. اگر اهدافی برای زندگی‌تان دارید که نمی‌توانید از آن‌ها بگذرید و برایتان حیاتی هستند، بهتر است در آغاز کار او را با این موارد آشنا کنید. اگر قصد دارید ادامه تحصیل بدهید، به شهر یا کشور دیگری بروید یا هر اتفاق مهم دیگری را پیگیری کنید، با ملایمت آن را مطرح کرده و واکنش او را به این نظر را مشاهده کنید.

tips-about-first-matchmaking-sessions-6
tips-about-first-matchmaking-sessions-6

در مورد موفقیت‌های‌تان حرف بزنید

به جای حرف زدن در مورد شکست‌های عاطفی و خواستگار‌های قبلی یا غرولند‌های رئیستان، از موضوعات هیجان انگیز و مثبت حرف بزنید. علائق‌تان، تجربیات هیجان‌انگیزی که داشته‌اید یا برنامه‌هایی که برای آینده دارید می‌تواند موضوعات خوبی برای حرف‌های‌تان باشد. قرار نیست خودستایی کنید اما می‌توانید در لابه‌لای حرف‌ها و در پاسخ به بعضی سوالاتش، در مورد موفقیت‌های خودتان هم صحبت کنید.

فقط خودتان باخبر باشید

اولین جلسه معمولا تنها به قصد آشنایی برگزار می شود. پس نه در موردش فکری جدی و رمانتیک کنید و نه چنین تصوری را به دیگران القا کنید. ممکن است خانواده شما یا حتی او، بعد از این قرار تمایلی به ادامه دادن رابطه نداشته باشند، پس با باخبر کردن فامیل و دوست و آشنا از این اتفاق، ‌خودتان را در برابر آن‌ها مسئول یا پاسخ‌گو نکنید.

یک لباس نیمه رسمی و کفشی با پاشنه متناسب و برق افتاده می‌تواند شما را موقرتر جلوه دهد. درباره حجابتان همان طور که همیشه هستید بپوشید. پوشیده تر از آن چه هستید خود را جلوه ندهید چون مطمئنا انتظارات متفاوتی از شما شکل خواهد گرفت

اهمیت لباس‌ها

راحت بودن‌تان را فدای زیبایی‌تان نکنید. اگرکفش زیبایی که توان درست راه رفتن را از شما می‌گیرد به پا کنید، ممکن است برای‌تان دردسرساز شود. در عین آراسته بودن، مناسب شرایط لباس بپوشید. یک لباس نیمه رسمی و کفشی با پاشنه متناسب و برق افتاده می‌تواند شما را موقرتر جلوه دهد. درباره حجابتان همان طور که همیشه هستید بپوشید. پوشیده تر از آن چه هستید خود را جلوه ندهید چون مطمئنا انتظارات متفاوتی از شما شکل خواهد گرفت.

از زندگی‌اش با خبر شوید

بدون آن‌که موضوع را شبیه به کندوکاو زندگی او کنید، سعی کنید اطلاعاتی را در مورد خانواده‌اش به دست بیاورید. وضعیت زندگی خواهر و برادر‌ها، شغل‌شان و شیوه زندگی‌شان می‌تواند شما را به شخصیت او نزدیک‌تر کند. ببنید که چقدر با خانواده‌اش نزدیک و صمیمی است و چگونه یکدیگر را در جریان زندگی حمایت می‌کنند. یادتان نرود که قابل اعتماد‌ترین مردان، کسانی هستند که با خانواده خودشان ارتباط نزدیک عاطفی دارند.

صادقانه و شفاف «نه» بگویید

خواستگاری یک جلسه دو طرفه است. همان‌طور که شما باید او را بپسندید او هم نیاز دارد که در مورد شما کمی فکر کند. اگر او را پسندیده‌اید، ‌منتظر تماس خانواده اش بمانید و با خوشرویی قرار جلسه بعد را بگذارید. اگر هم فکر می‌کنید که او مرد رویاهای شما نیست، باز هم باید که در مورد این موضوع با هم صحبت کنید. برنداشتن تلفن یا جواب سربالا دادن مشکلی را حل نمی‌کند، پس خودتان را از او پنهان نکنید. صادقانه و با حفظ احترام، برایش توضیح دهید که فکر می کنید زندگی مشترکتان با او باعث خوشبختی هیچ کدام تان نمی شود. هرگز برای دادن این جواب «نه» واسطه‌ها را نفرستید. این حق اوست که جواب‌تان را از زبان خودتان بشنود.

: برای دریافت مشاوره درباره نکاتی در مورد اولین جلسه آشنایی و خواستگاری فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «نکاتی در مورد اولین جلسه آشنایی و خواستگاری» در کادر زیر بنویسید :

2 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید