کد مطلب:  4147 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نکاتی در مورد فنگ‌ شویی

نکاتی در مورد فنگ‌ شویی

فنگ‌ شویی یک نظام سنتی برای ايجاد تعادل و هماهنگی بهتر ميان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. این...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

نکاتی در مورد فنگ‌ شویی
نکاتی در مورد فنگ‌ شویی

فنگ‌ شویی یک نظام سنتی برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. این فلسفه چینی معتقد است که نحوه چیدمان وسایل در محیط پیرامون ما می‌تواند در جریان مثبت انرژی، تأثیر مطلوب یا نامطلوبی روی سلامتی و دارایی های مادی و معنوی ما بگذارد. از دیدگاه فنگ شویی، با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می توان نظم بیشتری را برای تغییر انرژی یک مکان ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی، مانع از نشر انرژی های منفی و امواج مخرب شد. آسمونی در زیر به برخی از نکات فنگ‌شویی اشاره می‌شود که می‌تواند به بهبود جریان انرژی مثبت در خانه کمک کند.

پنج اصل فنگ شویی عبارت اند از:

1- فنگ شویی توصیه نمی کند که قواعد آن مو به­ مو اجرا شود. این اصل را فقط در اتاق هایی به کار ببرید که فکر می کنید لازم است.

2- به کارگیری فنگ شویی، به معنای اضافه کردن اشیای ساخت کشور چین به اسباب و لوازم خانه نیست.

3- هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور ریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.

4- هدایا و وسایلی را که از آن ها خوشتان نمی آید، در کمدهایتان انبار نکنید. کم ترین ضرری که دارند این است که بیهوده جا و مکان شما را اشغال می کنند.

5- از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.

هر روز پنجره‌های خانه را باز کنید و پرده‌ها را کنار بزنید تا نور آفتاب و هوای تازه وارد اتاق شود. اگر پنجره‌های‌تان همیشه بسته باشد، انرژی مثبت وارد اتاق نخواهد شد. ریه‌های ما برای سالم بودن، به هوای تازه نیاز دارند. همچنین اگر یک اتاق خواب خالی دارید، همیشه آن را دربسته و تاریک نگذارید، زیرا اگر این شرایط (بسته‌بودن درها و تاریکی) طولانی شود، انرژی منفی در اتاق باقی خواهد ماند.

بهتر است که آشپزخانه، کنار حمام و دستشویی یا در وسط سالن قرار نگیرد. در حالت ایده‌آل، آشپزخانه باید در کنار اتاق‌ها باشد و سرویس بهداشتی نباید روبه­روی در ورودی خانه قرار گیرد.

در داخل آشپزخانه، اجاق گاز را در مقابل سینک ظرفشویی، آبگرمکن، یخچال یا ماشین‌لباسشویی قرار ندهید، زیرا در فنگ شویی معتقدند عناصر آب و آتش با هم ترکیب نمی‌شوند و نمی‌توانند در کنار هم باشند.

بهتر است داخل منزل، یک آکواریوم قرار دهید؛ به این ترتیب انرژی مثبت جذب آب می‌شود. بهترین مکان قرار دادن آکواریوم در منزل، مقابل درب ورودی است تا انرژی مثبت را به خانه دعوت کند.

مکان‌های مناسب دیگر برای قرار دادن آکواریوم عبارت است:

از: جنوب شرقی خانه برای افزایش ثروت؛ جنوب‌غربی خانه برای ازدواج؛ شرق برای سلامتی؛ غرب برای دوستان خوب؛ شمال برای کار و شمال‌شرقی برای تحصیلات عالی.

راهروهای طولانی و تاریک را روشن کنید؛ در غیر این‌صورت انرژی منفی در این راهروها باقی می ماند و مانع از ورود انرژی مثبت به داخل اتاق‌ها می‌شود. بهتر است رنگ روشن و درخشانی را برای این دیوارها انتخاب کنید و حتماً از لامپ های هالوژنی یا نورافکن های کوچک چندجهته استفاده کنید.

گیاهان و گل‌های خاردار مانند کاکتوس و همچنین گل های خشک انرژی منفی دارند؛ بنابراین آن‌ها را در بیرون از منزل نگه‌داری کنید. به‌جای کاکتوس، از گل‌ها و گیاهان نرم و زنده، آویزها و کریستال استفاده کنید. تمام این‌ها خوش یُمن هستند و انرژی مثبت را وارد فضای خانه شما می‌کنند.

آینه‌ها را در جایی قرار ندهید که تصویر تخت‌خواب شما یا ورودیِ در، در آن دیده شود؛ بلکه در جایی قرار دهید که تصویر قاب عکس، گلدان یا دیواری سفید در آن منعکس شود.

ورودی فضای ارتباط مابین دنیای بیرون و منزل گرم و نرم شماست. فضای رودی را با گیاهان طبیعی بیارایید. آسانسورها و راه پله ها باید کاملاً روشن باشند. جلوی درب ورودی منزل را تمیز نگه دارید. کفش و وسایل دیگر را جلوی درب ورودی نگذارید؛ زیرا با قرار دادن این وسایل، مانع از ورود انرژی مثبت به داخل خانه خواهید شد. چنانچه فضای ورودی کوچک و تاریک است و نصب لوستر با کریستال های کوچک با سبک و سیاق دکور شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژنی استفاده کنید.

به‌طور کلی فنگ‌شویی

انرژی محیط پیرامون ما را متعادل ساخته و محیط زندگی را بهبود می‌بخشد. هزاران سال است که چینی‌ها برای هماهنگی، صلح و موفقیت از فنگ‌شویی استفاده می کنند. با نکاتی که در بالا اشاره شد، ما نیز ممکن است بتوانیم از دانش سنتی فنگ‌شویی بهره مند شویم.
: برای دریافت مشاوره درباره نکاتی در مورد فنگ‌ شویی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نکاتی در مورد فنگ‌ شویی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید