ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  38410 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP - CIP

تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP - CIP

قطعا به گوش شما خورده است که در برخی مکان ها یا رویدادها با واژه هایی مثل CIP ، VIP و VVIP مواجه می شوید. برای...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

قطعا به گوش شما خورده است که در برخی مکان ها یا رویدادها با واژه هایی مثل CIP ، VIP و VVIP مواجه می شوید. برای آشنایی با تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP – CIP این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP - CIP

واژه های VIP - VVIP - CIP ممکن است از اتوبوس های VIP شروع شود و به مراسم ها ، جشنواره ها ، فرودگاه ها ، مسابقات ورزشی و محل استقرار افراد و حتی اماکن عمومی نیز گفته شود . هرگاه با این واژه ها مواجه شدید یعنی شخصی که در این جایگاه قرار گرفته است قطعا شخص مهمی است ، این مهم بودن از ابعاد مختلف قابل بررسی است اما بصورت کلی از لحاظ تجاری ، سیاسی و یا چهره بودن اشخاص درجه مهم بودنشان تعریف می شود . در هر سه واژه VIP ، CIP و VVIP دو قسمت مشترک وجود دارد که بیانگر همین موضوع مهم بودن است یعنی حروف IP که مخفف Important Person یا شخص مهم است در بین اینها مشترک است . برای اینگونه افراد در مکان ها یا جایگاه های ذکر شده امکانات مخصوصی در نظر گرفته می شود که برای افراد عادی وجود ندارد که در اینجا قصد داریم به آنها بپردازیم.

CIP یا Commercial Important Person کیست ؟

واژه Commercial یا تجاری مشخص کننده هویت این افراد است ، یعنی شخصی که با عنوان CIP در محلی پذیرایی می شود از نظر جایگاه تجاری ارزش بالایی دارد برای مثال مدیرهای کارخانجات ، مدیران تیم های فوتبال ، تاجرها ، مدیران استارتاپ های بزرگ و افرادی از این دسته که می توانند مستعد بالا رفتن و رشد اقتصادی محل اقامت یا محل سفر شوند در این دسته بندی قرار می گیرند. افراد مهم یا IP ها را اگر از لحاظ مسافرت و توریسم مورد بررسی قرار بدهیم امکاناتی که دارند کاملا متفاوت از مسافرین معمولی است ، خدمات CIP که به این افراد ارائه می شود می تواند شامل موارد زیر باشد :  • خدمات فرودگاهی ( کارت پرواز ، جامه دان ، پذیرایی ، بازرسی اختصاصی ، انتقال از پای پرواز و برعکس )
  • خدمات هتل ( کارت خیرمقدم رسمی ، دسته گل در اتاق ، شیرینی ، میوه جات و ... )
  • خدمات سالن همایش ( رزرو نزدیکترین صندلی ، میز پذیرایی ، شیرینی و میوه جات و ... )
  • خدمات ویزا
  • خدمات حیوانات
  • خدمات همراهان
  • خدمات تشریفات

تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP - CIP
تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP - CIP

تشریفات اختصاصی فرودگاه یا CIP چیست

این الزام وجود ندارد که شما حتما یک شخصیت تجاری قوی باشید که برای شما امکانات CIP یا VIP دریافت شود ، شما می توانید هزینه این خدمات را پرداخت کنید و تبدیل به یک شخص CIP شوید . اساسا وقتی صحبت از VIP یا CIP می شود اگر شخصیت های سیاسی را کنار بگذاریم اساسا تفاوت در هزینه های پرداختی توسط مسافرین یا افراد مختلف است که مهم بودن آنها را نشان می دهد . در نظر داشته باشید که خدمات CIP و VIP بسته به نوع خدمات درخواستی شما ، هزینه پرداختی ، امکانات محل و ... متفاوت است و قطعا وقتی صحبت از CIP در فرودگاه مهرآباد می شود بسیار بسیار متفاوت تر از چیزی خواهد بود که شما در فرودگاه هایی مثل اسخیپول آمستردام دریافت می کنید.

VIP یا Very Important Person چیست ؟

تقریبا خدماتی که به افراد VIP و CIP ارائه می شود یکسان است اما افراد VIP با توجه به اهمیت زیاد بعضا سیاسی و یا مشهور بودن شخصیت ها خدمات امنیتی را نیز در بر دارند ، برای مثال برای افراد VIP علاوه بر امکاناتی که در CIP دریافت می کنند مواردی مثل محافظ شخصی ( Bodyguard ) ، جایگاه های اختصاصی ، دوربین های نظارتی و امنیتی ، حمل اسلحه و ... می تواند باشد که معمولا این دسته از افراد شامل سفیرهای کشورهای مختلف ، وزیرهای کشورهای مختلف ، سلبریتی ها و ... می شود. جالب است بدانید که واژه VVIP یا Very Very Important Person که درجه بالاتری از لحاظ امکانات و امنیت از هر لحاظ دارد بیشتر برای سفرهای مقامات بسیار بلند پایه سیاسی مثل رئیس جمهورها انجام می شود بالاتر از VIP محسوب می شود. شما در ایران نیز در بسیاری از موارد خدمات CIP و VIP را دارید اما بعید می دانم VVIP در کشور ما وجود داشته باشد ، خدمات بر حسب فرودگاه ، ورزشگاه ، سالن همایش و ... متفاوت است و همه چیز کلاس بندی دارد. اگر در این خصوص اطلاعاتی دارید خوشحال می شویم در جزیره گردشگری و توریسم وب سایت توسینسو از تجربیات شما استفاده کنیم.

نظر خود را درباره «تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP - CIP» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره تعریف انواع جایگاه، خدمات و بلیط VIP - VVIP - CIP فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید