سه میلیون زوج در کشور «نابارور» هستند | آسمونی
کد مطلب: 43026 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سه میلیون زوج در کشور «نابارور» هستند

سه میلیون زوج در کشور «نابارور» هستند

به گزارش آسمونی:مدیرملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 3 میلیون زوج نابارور در کشور ما وجود...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سه میلیون زوج در کشور «نابارور» هستند
سه میلیون زوج در کشور «نابارور» هستند

به گزارش آسمونی:مدیرملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 3 میلیون زوج نابارور در کشور ما وجود دارد که متأسفانه سالانه 80 هزار نفر به آمار این افراد افزوده می‌شود.

ساره محمدی مدیرملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت  با بیان اینکه در حال حاضر نرخ باروری در کشور ما 2.05 درصد است، اظهار داشت: این رقم تقریبا با نرخ جایگزین برابر بوده یعنی اینکه به ازای هر مرگ و میر ما تولد داریم. اما توجه داشته باشیم که وضعیت کشور در حوزه جمعیت مناسب نیست.

وی افزود: در حال حاضر نرخ رشد جمعیت شرایط خوبی ندارد و کشور به سمت پیر شدن در حال حرکت است.

محمدی با بیان اینکه سن افزایش نرخ سرباری به دو طیف کودک و سالمند تقسیم‌بندی می‌شوند توضیح داد: این دو طیف نمی‌توانند مولد اقتصاد باشند و اگر وضعیت کشور ما به همین روال پیش برود در آینده از لحاظ اقتصادی و اجتماعی وضعیت خوبی نخواهیم داشت.

مدیرملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت با بیان اینکه موضوع جمعیت یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است، گفت: تمام ارگان‌ها برای افزایش نرخ جمعیت باید دست به دست یکدیگر بدهند و در زمینه کارهای اجتماعی، فرهنگی و تأمین زیرساخت‌های اجتماعی در کنار دولت قرار گیرند تا رشد جمعیت افزایش پیدا کند.

وی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر 3 میلیون زوج نابارور در کشور ما وجود دارد، گفت: متأسفانه سالانه 80 هزار نفر به آمار این افراد افزوده می‌شود.

منبع: تابناک

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره سه میلیون زوج در کشور «نابارور» هستند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «سه میلیون زوج در کشور «نابارور» هستند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 8 = ?