بیوگرافی توماس فرمالن ؛ مدافعی که در مصدومیت هم جام می برد | آسمونی
کد مطلب: 38337 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیوگرافی توماس فرمالن

بیوگرافی توماس فرمالن

توماس فرمالن ؛ مدافعی که در هنگام مصدومیت هم جام می برد ! / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعیبه مناسبت 33 سالگی ملی...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

توماس فرمالن ؛ مدافعی که در هنگام مصدومیت هم جام می برد ! / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

به مناسبت 33 سالگی ملی پوش همیشه مصدوم بلژیک و باشگاه بارسلونا

    "رؤیای بسیاری از بازیکنان، بازی کردن در بارسلونا است. شما با بهترین بازیکنان دنیا بازی می کنید و از این رو حضور در اینجا و بازی کردن در کنار آنها افتخار بزرگی است . این انتقال برای من خوب است چرا که اگر هر روز با این بازیکنان تمرین کنم، پیشرفت خواهم کرد. من در آرسنال بازی کرده ام و می دانم که اینجا خیلی متفاوت است. ما باید در هر مسابقه پیروز شویم و درک می کنم که همیشه فشار وجود خواهد داشت تا خوب عمل کنیم ، و این کاری است که من سعی می کنم انجام دهم . این یک کشور متفاوت، زبان متفاوت و یک فرهنگ متفاوت است . این چالش آسان نخواهد بود . من باید هرچه سریع تر با شرایط هماهنگ شوم و بعد از آن خواهیم دید . "

بیوگرافی توماس فرمالن
بیوگرافی توماس فرمالن

یک جام حذفی در 5 سال

این ها صحبت های چهار سال قبل توماس فرمالن است . بازیکن بلژیکی که پس از انجام 110 بازی و 13 گل زده برای آرسنال ارسن ونگر راهی نیوکمپ شد . این مدافع میانی در طول 5 سال بازی خود در جمع توپچی ها تنها جام حذفی فصل 14 - 2013 را به دست آورد و خروج او از جمع توپچی ها طبیعی به نظر می رسید .

از دست دادن 60 بازی به دلیل مصدومیت

اما فصل اول حضور این بازیکن در بارسلونا با مصدومیت از ناحیه همسترینگ سپری شد . اولین مصدومیت او از 31 جولای تا 29 سپتامبر 2014 طول کشید و بارسلونا در این مدت 18 بازی را بدون فرمالن برگزار کرد . اندکی بعد و در روز 9 اکتبر مدافع بلژیکی دوباره مصدوم شد و تا اول می 2015 فرصت بازی را از دست داد ؛ به عبارت ساده تر 42 بازی آبی اناری ها بدون این که فرمالن حتی یک دقیقه در این تیم بازی کند ، برگزار شد ! 

زننده گل پیروزی مقابل مالاگا

وقتی این بازیکن در فصل 16 - 2015 در رقابت های لالیگا دو بازی انجام داد و حتی در دیدار مقابل مالاگا ، گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر رساند ، به نظر می آمد که روزهای تلخ او در کاتالونیا به پایان رسیده است . خودش در آن زمان گفت : من از درگیر شدن در نبرد های تک به تک هراسی ندارم و به بهترین فرم خود نزدیک شده ام . بالاخره احساس می کنم که بازیکن بارسلونا هستم . بازی سوپرکاپ خوب پیش نرفت اما از اینکه در دو بازی لیگ از ابتدا به میدان رفته ام خوشحالم.

فتح سه گانه بدون انجام بازی !

اما مصدومیت های او قرار نبود تمام شود . در 14 سپتامبر او صدمه دید و تا 19 اکتبر ، او از حضور در 7 بازی غایب بود . پس از آن به میادین بازگشت و اندکی بعد ، از 11 آوریل تا 9 می 2016 مصدوم شد و 6 بازی دیگر نیز بدون فرمالن برگزار شد . آن گاه یک مصدومیت جزئی از دوم تا نهم ژوئن به سراغ او آمد . البته این بازیکن 183 سانتی متری در بردن جام مشکلی نداشت و بارسا در تمام این مدت جامها را یکی پس از دیگری درو کرد . نام مدافع بلژیکی در بین نفراتی است که سه گانه سال 2015 را به دست آورده اند !

thomas-vermaelen
thomas-vermaelen

تنها 9 بازی در رم

فصل 17 - 2016 فصلی بود که بارسا تصمیم گرفت این مدافع را به صورت قرضی به رم ایتالیا واگذار کند . اما فرمالن در رم هم آن قدر مصدوم شد که فقط 9 بار به میدان برود . ابتدا از 8 سپتامبر تا 21 نوامبر طی 74 روز ، 15 بازی را از دست داد . پس از آن از دوم تا دوزادهم ژانویه مصدوم بود و در فوریه نیز با مصدومیتی سه روزه از ششم ماه روبه رو شد تا مجموعا 17 مسابقه رم بدون او انجام شود . آن گاه دوران حضور قرضی توماس در رم خاتمه یافت .

روزهای خوش آغاز کار

البته زندگی فرمالن همیشه تا این حد با ناکامی عجین نبوده است . او که در روز 14 نوامبر 1985 در کاپلن بلژیک متولد شد ، خیلی زود و از سال 2000 پیراهن تیمهای پایه آژاکس هلند را پوشید و از سال 2003 وارد تیم اصلی آژاکس شد . در این مدت تنها فصل 05 - 2004 را در والویک سپری کرد و پس از این حضور قرضی ، یک بار دیگر به تیم خود بازگشت و تا سال 2009 در آژاکس برنده لیگ 04 - 2003 ، دو جام حذفی در 2006 و 2007 و دو جام یوهان کرویف ( سوپرکاپ ) در همین سالها شد . از سال 2006 هم پیراهن تیم اصلی بلژیک را بر تن کرد و عضوی از تیم طلایی بلژیک در سالهای اخیر شد . فرمالن پیش از آن هم طی سالهای 2002 تا 2006 در تیمهای مختلف پایه شیاطین سرخ بازی کرده بود .

بیوگرافی توماس فرمالن
بیوگرافی توماس فرمالن
اما با بازگشت به بارسا باز هم داستان مصدومیت های او آغاز شد و در این مدت او 7 بار مصدوم شد از جمله دو مصدومیت طولانی 38 روزه ( قبل از جام جهانی ) و 42 روزه ( همین هفته های اخیر ) . در این بین او فرصت کرد در جام جهانی به میدان رفته و عنوان سوم جام را با بلژیک از آن خود سازد . او رکوردی عجیب از خود برجای گذاشته است ؛ از دست دادن 111 بازی بعد از ورود به بارسا در اثر مصدومیت !

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی توماس فرمالن فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Sport journalist & book author
runner & expert in radio
مهدی زارعی - خبرنگار، پژوهشگر تاریخ ورزش و نویسنده چهل کتاب ورزشی تا امروز

ثبت نظر درباره «بیوگرافی توماس فرمالن»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?