مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  53277 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حج امسال مشروط به اعلام موضع عربستان است

حج امسال مشروط به اعلام موضع عربستان است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت:‌ با وجودی که برنامه‌های اجرایی و فرهنگی حج آینده در حال پیگیری است اما این سفر به اعلام موضع رسمی عربستان بستگی دارد که در وضع موجود، کشور میزبان می‌تواند شرایط لازم را مهیا کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حج امسال مشروط به اعلام موضع عربستان است
حج امسال مشروط به اعلام موضع عربستان است
حج امسال مشروط به اعلام موضع عربستان است - This year's Hajj is conditional on Saudi Arabia's position

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت افزود: چون فرصت زیادی تا اعزام زائران باقی نمانده، بر اساس تفاهم نامه حج ، کارهای اجرایی از جمله معاینات حجاج طبق برنامه ای که تدوین شده درحال انجام است.

وی با بیان اینکه حفظ کرامت و عزت زائران ایرانی در سرلوحه مذاکرات اعزام حجاج قرار داشته، ادامه داد: عربستان هنوز به صورت رسمی تکلیف و یا محدودیت های حج آینده را مشخص نکرده و برگزاری حج منوط به اعلام موضع این کشور است.

اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز با بیان اینکه معاینات پزشکی کارگزاران و زائران حج 99 به صورت مرحله ای پیش می رود، گفت: برخی استان ها و شهرها به پزشک نیاز داشتند که به سرعت تامین می شود.

وی با بیان اینکه جلسات طرح برکت به خانه با هماهنگی دستگاههای ذی ربط با هدف کمک به تولید داخلی و در جهت تحقق شعارسال و افزایش تعداد فروشگاههای عرضه  کالا آغاز شده است، افزود: راه اندازی این طرح فرصت مناسبی برای حجاج است تا سوغات خود را از داخل کشور خریداری کنند از این رو مقرر شد این طرح با سرعت بیشتری دنبال و نهایی شود.همچنین در ادامه این جلسه آقای غلامرضا رضایی مسئول دفتر نمایندگی سازمان حج وزیارت در عربستان از آسیب شناسی صورت گرفته درحوزه همکاری با موسسه مطوفی حجاج ایران گزارشی ارائه کرد و راهکارها برای رفع نارسائی ها و مشکلات کلی و آسیب ها در سرزمین عرفات را برشمرد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره حج امسال مشروط به اعلام موضع عربستان است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حج امسال مشروط به اعلام موضع عربستان است» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید