غایبان سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر | آسمونی
کد مطلب: 39429 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
غایبان سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر

غایبان سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر

به گزارش آسمونی:چه فیلم‌هایی از حضور در جشنواره فیلم فجر امسال انصراف دادند؟ هرساله تعدادی از تولیدات...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

غایبان سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر
غایبان سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر

به گزارش آسمونی:چه فیلم‌هایی از حضور در جشنواره فیلم فجر امسال انصراف دادند؟

هرساله تعدادی از تولیدات سینمایی کشور یا علاقه‌مند به حضور در جشنواره فیلم فجر نیستند یا ابتدا شرکت کرده و بعد بنا به هر دلیلی انصراف می‌دهند. این دلایل می‌تواند شخصی و مربوط به ناقص ماندن مراحل تولید فیلم باشند، مثل فیلم سینمایی «سراسر شب» به کارگردانی فرزاد مؤتمن در جشنواره جهانی فجر گذشته، در جشنوراه شرکت کرده بود و حتی تاریخ و ساعت و سالن اکرانش هم در پردیس سینمایی چهارسو مشخص شده بود، لکن چند شب قبل از نمایش فیلم خبر انصراف آن آمد، که کارگردان فیلم در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم علت آن را عدم تکمیلِ پروسه اثر دانست.

اما برخی فیلم‌ها به دلایل دیگر در جشنواره حاضر نشدند، عواملی که هم شامل حواشی ایام جشنواره می‌شود و هم حواشی پساجشنواره؛ کمال تبریزی با اینکه آخرین فیلمش تحت عنوان «مارموز» که این روزها بر پرده سینماست، کامل شده بود و آماده اکران بود، از شرکت در جشنواره و نمایش فیلمش انصراف داد.

وی دراین‌باره خطاب به برخی فیلمسازان گفت: «پیشنهاد من این است، اگر فیلم‌هایی همچون «مارمولک» و یا «مارموز» ساخته می شود که بعضاً موضوعات حساسی دارد، اصلا در جشنواره های فیلم فجر و یا جشنواره های دیگر نمایش داده نشود و مستقیم از تولید به نمایش برسد.»

امسال هم که آهسته آهسته به سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر نزدیک می‌شویم، اتفاقات و حواشی مربوط به آن هم اندک اندک رخ می‌نماید، در موردی که پیش‌تر ذکر شد، امسال هم از این اتفاق مستثنی نبوده است. چندین فیلم تاکنون از حضور در جشنواره انصراف داده‌اند، تعدادی هم صحبت‌ها و شایعه‌اش است که انصراف داده‌اند یا انصراف می‌دهند.

1: «رحمان 1400» ساخته‌ی منوچهر هادی که مهران مدیری، محمدرضا گلزار، ساره بیات، سعید آقاخانی و یکتا ناصر، در آن بازی می‌کنند، از جمله فیلم‌های مورد اول بود، همان‌هایی که پروسه تولیدشان ظاهراً تکمیل نشد و به این فستیوال نرسید.

منوچهر هادی شب گذشته با رونمایی از اولین پوستر این فیلم در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: انصراف «رحمان 1400 » از رقابت در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر. تهیه کننده و کارگردان فیلم رحمان 1400 با احترام به دبیر محترم جشنواره و هیئت انتخاب فیلمها، تصمیم گرفتند که فیلم را از بخش مسابقه خارج کنند تا سر فرصت بتوانند مراحل فنی و پایانی کار را انجام دهند و فیلم را با دقت بیشتری برای اکران عمومی آماده کنند.»

2: «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی که از پربازیگرترین فیلم‌های امسال است هم در جشنواره امسال غایب خواهد بود؛ شب گذشته عوامل فیلم اعلام کردند: « این فیلم به دلیل پرحجم‌ بودن مرحله جلوه‌های ویژه بصری و احترام به قانون زمان‌بندی تقدیم نسخه بازبینی به دبیرخانه، قطعا به جشنواره فجر نمی‌رسد. بر این اساس، هیچ نسخه‌ای از این فیلم نیز در اختیار هیات محترم انتخاب برای بازبینی قرار نگرفته است.»

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، سال گذشته مسائل و حواشی دیگری باعث انصراف تبریزی از جشنواره فجر شد، اما وی علت عدم حضورش در فجر 97 را تکمیل نشدن فیلمش عنوان کرده است.

3:همچنین «زندانی‌ها» آخرین ساخته مسعود ده‌نمکی چند روز پیش انصراف خود را اعلام کرد، انصراف او از نوع دوم بود. وی در صفحه شخصی‌ اینستاگرامش نوشت: «بعضی کارها و فیلم‌ها از جنس رقابت نیستند و در فضای رقابتی حرف اصلی آنها گم می شود»

اما در این مورد با وجود پی‌گیری‌های خبرنگار هیچ کدام از عوامل فیلم حاضر به پاسخ‌گویی شفاف نشدند، که آیا فرم حضور در این فستیوال را تکمیل کرده‌اند یا خیر؟ آیا قصد انصراف دارند یا می‌مانند؟ که در پرانتز بخوانید هنوز علّت این امتناع برای ما هم معلوم نیست!

منبع: تسنیم

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره غایبان سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «غایبان سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?