طرز تهیه چیز کیک | آسمونی
کد مطلب: 5770 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرز تهیه چیز کیک

طرز تهیه چیز کیک

در حدود سال 776 بعد از میلاد مسیح، در جزیرهDelos در یونان امروزی برای ورزشکاران در بازی های المپیک چیزکیک سرو...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

طرز تهیه چیز کیک
طرز تهیه چیز کیک

در حدود سال 776 بعد از میلاد مسیح، در جزیرهDelos در یونان امروزی برای ورزشکاران در بازی های المپیک چیزکیک سرو می کردند.

درست کردن این چیز کیک نیاز به استراحت دادن مواد دارد، بنابراین کمی زمان بر خواهد بود. می‌توانید از شکلات 55 درصدی برای روی چیزکیک استفاده کنید.

اگر به پنیر ماسکارپونه دسترسی ندارید می‌توانید به‌جای آن از پنیر خامه‌ای استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک :

پنیر ماسکارپونه : 400 گرم

پنیر خامه‌ای : 400 گرم

بیسکویت گندمی ساده : 250 گرم

کره : 150 گرم

خامه : 100 گرم

شکر : 100 گرم

پودر قند : 4 قاشق غذاخوری

آرد ذرت : 20 گرم

تخم مرغ : 3 عدد

لیموترش : 1 عدد

روغن : به مقدار لازم

نمک : کمی

طرز تهیه چیز کیک :

ابتدا بیسکویت‌ها را در میکسر پودر می‌کنیم. 150 گرم کره را آب می‌کنیم. بهتر است این کار را بر روی شعله خیلی کم گاز انجام دهید و مواظب باشید تا دود نکند. بیسکویت‌ پودرشده را با کره در ظرفی خوب مخلوط می‌کنیم تا کره کاملا به خورد بیسکویت‌ها برود.

قالب کمربندی (24 سانتی‌متری) را کمی چرب می‌کنیم. بیسکویت‌ها را ابتدا با قاشق در کف قالب به‌طور یک نواخت پهن کنید و سپس کمی هم از کف دست کمک بگیرید تا بهتر کف قالب پهن شود. توجه داشته باشید که باید به قدری خرده بیسکوییت را فشار دهید که بافت منسجمی به خود بگیرد. قالب را به مدت 30 دقیقه در یخچال می‌گزاریم. پوست لیمو را ریز رنده کنید. پنیرخامه‌ای و 200 گرم ماسکارپونه را با همزن برقی خوب می‌زنیم تا به یک کرم یک دست برسیم.

60 گرم خامه، 2 قاشق غذاخوری پودر قند و پوست لیمو رنده شده را اضافه می‌کنیم. تخم مرغ‌ها را با شکر و نمک خوب هم می‌زنیم تا کاملاً شکر حل شود و خوب پف کند. (حدود 10 دقیقه) پنیر و آرد ذرت را با تخم مرغ‌های زده شده خوب مخلوط می‌کنیم. (تا جایی که مایه یک دست تقریباً زرد رنگی به دست بیاید.) قالب را از یخچال بیرون آورده و مایع را بر روی آن می‌ریزیم. آن را در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه سانتی‌گراد به مدت 35 دقیقه قرار می‌دهیم.

بعد از پخت اول چیزکیک را از فر بیرون نمی‌آوریم،در فر خاموش به مدت تقریباً 20 تا 30 دقیقه رها می‌کنیم تا دمای آن پایین آید، سپس مجدداً فر را روشن کرده و آن را برای 25 دقیقه در دمای 150 درجه می‌پزیم. اگر دوست ندارید روی آن زیاد تیره شود روی قالب را با فویل بپوشانید. بعد از پخت دوم مجدداً در فر را باز گذاشته تا دمای چیز کیک به آرامی پایین آید و چیزکیک را از فر خارج نکنید. 200 گرم پنیر ماسکارپونه را با 2 قاشق غذاخوری آب لیموترش خوب هم می‌زنیم و آن را در جای گرم به مدت 30 دقیقه رها می‌کنیم تا ترش شود.

آن را با 40 گرم خامه و 2 قاشق غذاخوری پودر قند خوب هم می‌زنیم. شکلات 55 ٪ چیپسی را به آن اضافه می‌کنیم و به کمک لیسک آن را بر روی چیز کیک به صورت یک دست پهن می‌کنیم. چیزکیک را به مدت 6 تا 8 دقیقه در فر گرم با دمای 170 درجه سانتی‌گراد بگذارید. سپس اجازه دهید در فر که در آن نیمه باز است سرد شود تا روی آن ترک برندارد. بهتر است 12 تا 24 ساعت بعد از پخت داخل یخچال قرار دهید سپس سرو کنید.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه چیز کیک فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «طرز تهیه چیز کیک»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?