کد مطلب:  45916 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اجازه نمی دهند از سپاه سوال بپرسیم

اجازه نمی دهند از سپاه سوال بپرسیم

یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی که روز گذشته سوال خود را از وزیر دفاع مطرح کرده بود و در پی آن نارضایتی و اعتراض برخی نمایندگان را به دنبال داشت، امروز در بیان تذکری توضیحات خود را در این خصوص ارائه داد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اجازه نمی دهند از سپاه سوال بپرسیم - They do not allow us to to ask IRGC questions
اجازه نمی دهند از سپاه سوال بپرسیم - They do not allow us to to ask IRGC questions
اجازه نمی دهند از سپاه سوال بپرسیم - They do not allow us to to ask IRGC questions

به گزارش آسمونی : علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: سوالی که روز گذشته از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح کردم از موضع نماینده مرم تهران بود و نه عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته همکاران تذکر ماده (75) دادند، یکی از این تذکرات که توسط آقای قاضی‌پور مطرح شد برخی از صحبت‌های من را در این تذکر تحریف کردند و اعلام کردند که روز گذشته به سپاه حمله کردم و سپاه را تضعیف کردم در صورتی که این برداشت نادرستی از سوال من است.وی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تضعیف شدنی است و نه کسی در مجلس مخالف آن است، ما مخالف استانداردهای دوگانه هستیم، سپاه پاسداران همان‌گونه که امام خمینی (ره) فرمود نور چشم کشور است و در حوزه امنیت، دفاع از آرمان‌های انقلاب، کارنامه درخشان و روشنی دارد.

رحیمی افزود: نه تنها صحبت‌های من در مسیر تخریب سپاه نبود بلکه به جهت صیانت‌بخشی به سپاه پاسداران بود، اگر فیلم محرمانه‌ای در سازمان اطلاعات سپاه تهیه می‌شود، این سپاه است که باید بر آن اشرافیت داشته و اگر در صحن مطرح می‌شود علیه نماینده شکایت کند، شما یا نسبت به اطلاعات خود حساس هستید و یا حساس نیستید. اگر غفلتی صورت گرفته آن را جبران کنید.عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال روز گذشته من متوجه سپاه بود اما به دلیل نقص قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس به نماینده اجازه داده نمی‌شود تا از سپاه، بانک مرکزی و صدا و سیما سوال کند، مجبور هستیم دستگاه‌های متناظر را در دولت پیدا کنیم و سوال خود را از این دستگاه بپرسیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امیرحاتمی توضیحاتی را مکتوب از سپاه دریافت و در اینجا قرائت کرد، این توضیحات قانع‌کننده نبود اما من به رأی گذاشتن سوال را به نفع مصالح کشور ندانستم اما رسانه‌ها اعلام کردند که رحیمی قانع شده است. یک کلمه اعلام نکردم که قانع شده‌ام بلکه گفتم سوال را به رأی نمی‌گذارم و آن را به مصلحت نمی‌دانم.

رحیمی گفت: تعجب می‌کنم از برخی همکاران که صحن مجلس را با برخی فضاهای دیگر مشتبه می‌دانند، آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص است و اگر نماینده‌ای به نماینده دیگر نسبت خلاف بدهد و یا آن را تحریف کند ماده (75) به رئیس جلسه اجازه در اختیار قرار دادن زمان به نماینده را داده است.

وی افزود: روز گذشته سوالی را از آقای رئیسی، رئیس قوه قضائیه سوالی را در خصوص دو تابعیتی‌ها مطرح کردم، شما چرا ناراحت شده‌اید. شما که تحول را وارد قوه قضائیه کرده‌اید ظرفیت دادستان کل کشور را فعال کنید تا اگر در کشور یک نفر به رئیس قوه اعلام کرد تابعیت انگلیسی دارد و به دروغ این خبر را در سراسر کشور منتشر کردند، دادستان کل کشور بلافاصله ورود کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال من از رئیس قوه قضائیه این بود که اگر یک نفر نسبت دروغ را به رئیس قوه قضائیه نیز می‌داد، آیا دادستان سکوت می‌کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی تحریفات در خصوص جلسه کمیسیون امنیت ملی مطرح شد، لیست صد نفره دوتابعیتی‌ها توسط هیأت تحقیق و تفحص به ریاست آقای جواد کریمی قدوسی  تهیه شد که 70 درصد این لیست توسط وزارت اطلاعات تکذیب شد، دستگاه‌های دیگر مانند وزارت نفت، جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها در کمال تعجب مانده بودند که این لیست از کجای نظام جمهوری اسلامی تهیه شده و به زور افراد را متهم به دوتابعیتی بودن می‌کنند.رحیمی افزود: حتی در جلسه که آقای کریمی قدوسی گزارش آن را ارائه می‌کند با معاونت ضدجاسوسی وزارت در حضور وزیر اطلاعات آقای کریمی قدوسی جلسه را به تنش کشاندند، اینکه رئیس جمهور تابعیت اسکاتلند دارد، به عنوان یک دروغ بزرگ شما و دوستان شما در تلویزیون مطرح کردید، آقای کواکبیان نقشی در این ماجرا نداشت.

وی بیان کرد: روز گذشته از شبکه خاکستری نام بردم ، به همه دلسوزان نظام هشدار می‌دهم، خانواده‌ای نیست که در این کشور برای نظام هزینه نداده باشد، همه نمایندگان مجلس دلسوز و امین مردم هستند، شبکه خاکستری همان کندوی نفوذی است که آقای کریمی قدوسی به غلط آدرس آن را دادند و به اسم انقلابی‌گری قصد دارند فاتحه جمهوریت نظام را بخوانند، نفوذ را علاوه بر وزارت خارجه در صدا و سیما، در حوزه علمیه و سایر محل‌ها بررسی کنید و مشاهده کنید که در آنجا نیز نفوذی وجود دارد یا خیر.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از نمایندگان که غالباً از گروه پایداری نیز هستند علیه من به عنوان عضو هیأت رئیسه شکایت کردند که خلاف شئون هیأت رئیسه عمل کرده‌اند، من به عنوان عضو هیأت رئیسه سوال خود را مطرح نکردم، سال گذشته نیز از آقای مطهری و وکیلی به دلیل دیدار با آقای خاتمی شکایت کردید، شکایت شما رأی لازم را کسب نکرد. افتخار می‌کنم که نماینده تهران هست و عطشی برای هیأت رئیسه و مجلس ندارم.

: برای دریافت مشاوره درباره اجازه نمی دهند از سپاه سوال بپرسیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «اجازه نمی دهند از سپاه سوال بپرسیم» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید