کد مطلب:  29721 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جوانسازی پوست با ترماژ

جوانسازی پوست با ترماژ

انسانها از دیرباز به دنبال برگرداندن شادابی و طراوت از دست رفته دوران جوانی بوده اند و برای این منظور روش...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جوانسازی پوست با ترماژ
جوانسازی پوست با ترماژ


انسانها از دیرباز به دنبال برگرداندن شادابی و طراوت از دست رفته دوران جوانی بوده اند و برای این منظور روش های زیادی را امتحان کرده اند و همیشه به دنبال روش های جدیدی برای حوانسازی پوست شان هستند. یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست، ترماژ است که آسمونی در این بخش اطلاعات مفیدی در مورد جوانسازی پوست با ترماژ را برای شما عزیزان منتشر می کند.

از روشهای جدید جوانسازی پوست رادیوفریکونسی است که روشی کاملا جدید و غیرتهاجمی و مطمن است غیر جراحی است وعوارض جراحی را ندارد و پس از ان بیمارسریعا به کار خود برمیگردد و برای همه انواع پوست قابل اجرا است و عوارض لیزر را نیز ندارد.تقاضای درمان چین و چروک صورت رو به افزایش است. سالیان اخیر رادیوفریکونسی یک و دو قطبی به عنوانبخشی از درمان چین وچروک معرفی شدهاست .در مطالعات، تغییرهای الیاف کلاژن پوست را درزمینه بهبود و ترمیم جنس پوست تحت درمان با رادیوفریکونسی ، نشان داده اند هر چند می توانند خطرها وعوارض جانبی هم داشته باشد.

در حال حاضر روش های متعددی برای درمان چین و چروک پیشنهاد می شود. در رادیوفریکونسی (Radiofrequency  RF ) که از طریق ایجاد حرارت در درم سبب نتیجه دل خواه می شود حرارت مناسب به بافت‌های پیوندی عمیق درم می رسد در حالی که این حرارت در اپیدرم پراکنده و کم بوده و امکان ترمیم سریع اپیدرم وجود دارد. در انواع پیش رفته، جریان متناوب گرما به درم می رسد و در حال حاضر، سیستم های متعددی طراحی شده و برای کاربرد پزشکی در دسترس است.

سازمان غذا و داروی امریکا هم استفاده از رادیوفریکونسی را در جوانسازی پوست مورد تائید قرار داده است.

تفاوت رادیوفریکونسی با دستگاه های لیزری مخصوص جوان‌سازی پوست این است که آن را بدون محدودیت در همه متقاضیان با انواع رنگ های پوست اعم از تیره یا سفید می توان انجام داد و نتیجه جوان سازی آن طولانی است و بسته به تشخیص پزشک درمان کننده و نیازپوست می توان جریان یک قطبی (Thermage  ) را در سطح پوست یا جریان دو قطبی( Accent) را درعمق‌های مختلف پوست تاباند.

مکانیسم عمل

در واقع ترماژ Thermage  ، یک فناوری است که از عمل حرارت و سرد کردن برای کشیدن پوست و کم کردن چین و چروک استفاده می‌کند.

لایه میانی پوست یا درم، از پروتئین‌های کلاژنی تشکیل می‌شود که به صورت لایه‌های موازی از رشته‌هایی به نام فیبریل تشکیل شده اند. فیبریل ماده زمینه‌ای را به وجود می‌آورد که پوست را محکم، کشیده نگه می‌دارد. طی پیرشدن ، لایه‌های فیبریل شل می‌شوند و نظم و ترتیب آنها به هم می ریزد و درنتیجه پوست آویزان می‌شود.

در روش ترماژ، بدون آنکه لایه بیرونی یا اپیدرم آسیب ببیند، لایه درم حرارت داده می‌شود. به این شکل که انرژی به شکل امواج رادیویی از دستگاه ترماژ به بافت درم منتقل می‌شود. پس از دریافت حرارت توسط درم، فیبریل‌های کلاژن گسیخته می‌شوند و سپس منقبض و ضخیم می‌شوند، در نتیجه لایه پوستی زیر آن سفت و کشیده می‌شود. پس از التیام، لایه‌های فیبریل دوباره شکل می‌گیرند و کلاژن جدید تشکیل می‌شود و این پدیده، پوست را سفت و کشیده‌تر می‌کند.

بلافاصله پس از انجام ترماژ ، ممکن است تا حدی سفت شدن پوست قابل رویت باشد، ولی اثرات کامل آن، احتمالا تا چند هفته و حداکثر تا 6 ماه آینده ظهور خواهد کرد.

thermage
thermage


نکته مهم :

رادیوفریکونسی یک روش کلاژن سازی نیست بلکه صرقا برای محکم کردن الیاف کلاژن پوست میباشد. لذا کلیه روشهای محکم کردن پوست مثل RF , HIFU هایفو در سنین بالای 40 سال بدون کلاژن سازی توصیه نمیشود .

مزیت روش

مزیت این روش عدم نیاز به دوره طولانی نقاهت (مراقبت و بهبودی) است. در حین استفاده از رادیوفریکونسی احساس داغی گرم شدن میشود که بلافاطله بعد ازچند دقیقه درمان از بین میرود .اکثر افراد این گرما را به خوبی تحمل میکنند ونیاز به بیحسی ندارد.

منع مصرف

در بیماران کلاژن واسکولار و همچنین بیماران قلبی شدید و یا بیماریهای شدید مثل سرطان در زنان باردار یا شیرده ویا کسانی که مارکرهای الکتریکی مثل پیس میکر قلبی ویا قطعات فلزی مثل ایمپلنت در ران وغیره دارند ممنوعیت مطرف دارد همچنین بایستی با فاصله مشخصی از تزریق بوتاکس یا ژل تحت نظر پزشک انجام گیرد .

احتیاطات:

بیمار میتواند بلافاصه به زندگی عادی برگردد اما بهتر است از ضد آفتاب استفاده کرده و 48 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

بعد از درمان از یک مرطوب کننده همچون ژل الورا استفاده نماید .

تا 48 ساعت بعد از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده نماید .

48 ساعت قبل و بعد از رادیوفریکونسی از ترکیبات لایه بردار استفاده ننماید .

تا 48 ساعت از سونا ومحیط گرم استفاده نکند .

برای گرفتن نتیجه بهتر روزانه حداقل 8 لیوان اب بنوشد.

قرمزی و داغی ممکن است تا 24 بعد از درمان ادامه یابد.

احساس خشکی پوست در 12 ساعت اول درمان ممکن است ایجاد شود که در عرض 48ساعت برطرف میگردد
: برای دریافت مشاوره درباره جوانسازی پوست با ترماژ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جوانسازی پوست با ترماژ» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید