مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  40854 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
700 کانتینر گوشت در گمرک داریم

700 کانتینر گوشت در گمرک داریم

به گزارش آسمونی:رئیس کل گمرک ایران گفت: هم اکنون حدود 700 کانتینر گوشت در گمرک است که 300 کانتینر آن به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

700 کانتینر گوشت در گمرک داریم
700 کانتینر گوشت در گمرک داریم

به گزارش آسمونی:رئیس کل گمرک ایران گفت: هم اکنون حدود 700 کانتینر گوشت در گمرک است که 300 کانتینر آن به پشتیبانی امور دام اختصاص دارد.

مهدی میر اشرفی در نشست دادستانی تهران که درباره نحوه تأمین و توزیع گوشت وارداتی برگزار شد، اظهار کرد: در 11 ماه امسال 137 هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده که این آمار غیر از واردات دام زنده و مواد پروتئینی و مرغ بوده و میانگین ماهانه واردات 12 هزار و 500 تن گوشت بوده است.

وی افزود: هم اکنون 600 تا 700 کانتینر گوشت در گمرک وجود دارد که وجود این تعداد کانتینر کاملاً طبیعی است و در گمرک هر کالایی که وارد شود پس از اخذ مجوزها، ترخیص خواهد شد.

میر اشرفی گفت: قبل از تحریم‌ها میانگین مدت زمانی که کالا از کشتی پیاده و در گمرک اظهار می‌شد 20 روز بود اما هم اکنون این مدت به 40 روز افزایش پیدا کرده است.افزایش واردات کالاهای اساسی در سال جاری

رئیس کل گمرک ضمن انتقاد از برخی که از کاهش واردات کالاهای اساسی اخباری منتشر کرده بودند، افزود: در 11 ماهه امسال در بحث 25 قلم کالاهای اساسی در مقایسه با سال‌های گذشته نه تنها کاهش نیافته بلکه به لحاظ وزنی افزایش یافته است و امسال یک میلیون تن بیشتر از پارسال کالاهای اساسی وارد کشور شده است و در خصوص آمار نهاده‌های دامی در بحث ذرت در 11 ماهه امسال 17 درصد افزایش نشان می‌دهد.

طبق اعلام گمرک، میر اشرفی افزود: 95 درصد گوشت از بندر شهید رجایی وارد می‌شود و بر اساس آخرین آمار هم اکنون 600 کانتینر گوشت در این گمرک است که 300 کانتینر آن به پشتیبانی امور دام اختصاص دارد.

وی گفت: وقتی بحث انتقال ارز با مشکل مواجه می‌شود اسناد مالکیت به دست وارد کننده نمی‌رسد و در این شرایط کالا مال فروشنده خارجی است.

میر اشرفی افزود: 99 درصد گوشت‌هایی که به گمرک وارد می‌شود از مسیر سبز گمرک عبور می‌کند و کمتر از چند ساعت در گمرک می‌ماند و دو تا سه روزه مجوز دامپزشکی آنها اخذ می‌شود.انباشت 10 کانتینر گوشت از 7 ماه پیش

وی گفت: حدود 10 کانتینر گوشت از مهر و شهریور در گمرک مانده که به دلیل مشکلات انتقال پول یا مجوز مقرراتی است و نباید این گونه القا کرد که از مهر و شهریور در گمرک گوشت وجود دارد و گمرک ترخیص نکرده بلکه این مشکل مربوط به عدم اخذ مجوزها یا اسناد خرید توسط صاحب محموله گوشت است.

رئیس کل گمرک افزود: هزینه برقی که کانتینرها باید در بنادر پرداخت کنند بیش از نفعی است که بخواهند آن را نگهداری یا سودجویی کنند.

میر اشرفی گفت: در بحث صادرات دام زنده از هفتم خرداد امسال ممنوعیت اعمال شده است.ماندن کانتینرهای گوشت در بنادر برای سودجویی نیست

در ادامه این نشست مدیر کل تأمین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام هم گفت: ماندن کانتینرهای گوشت در بنادر برای سودجویی نیست، چرا که دپوی این کانتینرها هزینه‌های اولیه را بیشتر می‌کند و بحث دموراژ هم مطرح می‌شود و بعد از مدتی این کالاها به عنوان کالاهای متروکه شناخته می‌شوند که باید هزینه بیشتری برای ترخیص پرداخت شود.

جعفری افزود: در اکثر شرکت‌ها تخصیص ارز انجام شده است اما مشکل انتقال ارز دارد و مشکلات گمرک هم ناشی از همین مسئله است.

وی گفت: ما هم اکنون روزانه 125 تن گوشت وارداتی در تهران توزیع می‌کنیم که قبلاً این گوشت‌ها در هزار و 240 فروشگاه عرضه می‌شد اما برای نظارت بیشتر تعداد فروشگاه‌ها را به 200 فروشگاه تقلیل داده‌ایم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 700 کانتینر گوشت در گمرک داریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «700 کانتینر گوشت در گمرک داریم» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید