کد مطلب:  17084 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همسر بازیگر زن مشهور ایرانی دستگیر و زندانی شد

همسر بازیگر زن مشهور ایرانی دستگیر و زندانی شد

1395/05/27  به گزارش آسمونی ,رسانه‌های اصولگرا نوشتند همسر «مهناز افشار»، هنرپیشه اصلاح‌طلب، بازداشت شد و...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

1395/05/27

The wife of the famous Iranian actress was arrested and detained
The wife of the famous Iranian actress was arrested and detained

  به گزارش آسمونی ,رسانه‌های اصولگرا نوشتند همسر «مهناز افشار»، هنرپیشه اصلاح‌طلب، بازداشت شد و رسانه‌های اصلاح‌طلب از دستگیری پسر «محمدعلی رامین»، معاون مطبوعاتی و تئوری‌پرداز نفی هولوکاست در دولت «احمدی‌نژاد» خبر دادند.
«یاسین رامین» نتوانسته وثیقه چندده‌میلیاردی‌اش را تودیع کند و برای همین دیروز روانه زندان شد.
«جعفری‌دولت‌آبادی»، دادستان تهران، دیروز از صدور قرار وثیقه 29میلیاردتومانی و بازداشت متهم شرکت رشد، وابسته به سازمان هلال‌احمر خبر داد و گفت پرونده مطروحه با اعلام شکایت سازمان هلال‌احمر در دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است. بازپرس برای متهم قرار وثیقه 29 میلیاردتومانی صادر کرد که او به‌لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.
تیرماه امسال در رسانه‌ها خبری منتشر شد مبنی‌بر اینکه یاسین رامین، اسپانسر باشگاه استقلال می‌شود؛ اما مهم‌تر از این خبر، شایعاتی بود که از مدت‌ها قبل درباره کسب‌و‌کار آقازاده در ماجرای واردات دارو و همکاری با سازمان هلال‌احمر دوران احمدی‌نژاد (که رئیس آن یکی از نزدیکان دولت بود) مطرح شده بود.
 این شایعات با خبر ممنوع‌الخروجی یاسین رامین در هفته گذشته قوت بیشتری گرفت تا دیروز که رسما خبر بازداشتش رسانه‌ای شد. محمدعلی رامین، پدر یاسین، به همین بهانه هفته گذشته با خبرگزاری فارس گفت‌وگو کرد و از پسر و عروسش به‌نوعی اعلام برائت کرد.
درحالی‌که گفته می‌شود ورود یاسین به ماجرای واردات دارو و حواشی آن در دولت احمدی‌نژاد به‌واسطه استفاده از رانت و رابطه پدر بوده، اما رامین به فارس گفت: «ایشان حدود 18 سال است که مستقلا در تأمین معیشت و هزینه تحصیلات خودش تلاش کرده و می‌کند و بنده سال‌هاست که در امور شخصی و شغلی ایشان چندان ورودی ندارم و امور زندگی خانوادگی‌شان را حریم خصوصی خودشان می‌دانم».
این در حالی است که شش سال قبل او دفاع سختی از فرزند و فعالیت‌های اقتصادی‌اش کرده بود تا جایی ‌که حتی انتشار عکس مشترکشان در حاشیه نمایشگاه هفدهم مطبوعات هم واکنش عجیب و شدید رامین را به‌دنبال داشت. او با بیان اینکه «پسر من فعالیت‌های ارزشمندی برای نظام داشته است»، شاکی شده بود که «ولی شما با این کار، او را سوزاندید و به رژیم صهیونیستی سرنخ دادید و‌ شما با این کارتان به نظام ضربه زدید». رامین مدعی بود که فرزندش به دلیل فعالیت‌ در زمینه تأمین برخی کالاهای پزشکی تحریم شده و برای همین‌ بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کارتل‌های صهیونیستی است.
 «رامین» در گفت‌وگوی هفته قبل خود با فارس، ماجرای ممنوع‌الخروجی پسرش را یک «اختلاف مالی» دانسته و گفته: «یا باید طرفین اختلاف، مسئله را خودشان حل کنند یا باید هر طرف اسناد خودش را به دادگاه صالح اسلامی عرضه کند تا به این قضیه رسیدگی شود». هفته گذشته باشگاه خبرنگاران نوشت که یاسین رامین، همسر مهناز افشار، ممنوع‌الخروج شد.
 سید‌امیر محسن‌ضیایی، رئیس جمعیت هلال‌احمر، در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری جمعیت هلال‌احمر و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه دادستانی تهران به‌طور ویژه در حال بررسی پرونده متهم شرکت رشد هلال‌احمر است که هم‌اکنون منحل شده، گفته بود: «این متهم تا اطلاع ثانوی ممنوع‌الخروج است و ما منتظر اعلام نتیجه این دادگاه هستیم». اردیبهشت‌ماه هم ضیایی، درباره آخرین وضعیت پرونده شرکت دارویی رشد و تخلف یک آقازاده، گفته بود: «شرکت رشد از نظر جمعیت هلال‌احمر فعالیتی ندارد و خیلی وقت است که فعالیتش متوقف شده است.
 موضوع شرکت رشد دارای دو بخش است که برای بخش اول آن اقدام قضائی صورت گرفته، اما برای بخش دیگر فعلا اقدامی صورت نگرفته است؛ چرا‌که از نظر قوانین آلمان این شرکت متعلق به هلال‌احمر نیست؛ بلکه به نام این آقازاده ثبت شده است. شاید این فرد به تعهدات خود عمل کند و ما نیز دیگر موضوع را پیگیری نکنیم؛ چرا‌که اکنون به پای میز مذاکره با رئیس سازمان تدارکات پزشکی نشسته و صحبت‌های خوبی نیز میان آنها انجام شده است».
 ضیایی در مورد علت اختلاف هلال‌احمر با «ی.ر» گفته بود: «درواقع جمعیت هلال‌احمر تعدادی تجهیزات پزشکی از یک شرکت خارجی به مبلغ دو میلیون یورو خریداری کرده بود که این مبلغ را به شرکت رشد داد تا به‌عنوان واسطه به شرکت فروشنده تحویل دهد، اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد». او با بیان اینکه ما اکنون بدهکار آن شرکت خارجی هستیم، گفته بود: «این بدهی هنوز تسویه نشده و در تبادلات مالی وجود دارد و از آنجایی که ما فعالیت‌های زیادی به صورت مشترک با این شرکت انجام می‌دهیم، هنوز این شرکت شکایتی از ما نکرده است، اما ما باید این مبلغ را به آنها پرداخت کنیم».

: برای دریافت مشاوره درباره همسر بازیگر زن مشهور ایرانی دستگیر و زندانی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همسر بازیگر زن مشهور ایرانی دستگیر و زندانی شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید